6,3/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
241 gösterim
Mahzen’in karanlığında kaybolmaya hazır olun!

Devlet adamları tarafından tüm ülkedeki insanların içinde bulunacağı şekilde ‘Mahzen’ adında bir merkez inşa edilir. Bu merkez, suçluları ve suç işlemeye meyilli olan kişilerin cezasını çekmeleri için yapılan bir yerdir. Genellikle 17-24 yaşları arasından seçilen kişilere ‘Katılımcı’ denilir ve bu katılımcılar, kendilerine belirlenen odalardaki öldürücü oyunlardan geçerek ‘Utogahu’ adlı çıkışı bulmak zorundadırlar.
Mahzen, yerin altındadır ve dört ayrı girişi vardır. 16 Kişi, dörder gruplar halinde seçilerek girişlere gönderilir.
Mahzen’de hiç kimse birbirini öldürmek ya da kurtarmak zorunda değildir.

Ellıe’nın kaybedecek hiçbir şeyi yoktu. Ta ki mahzen’e seçilene kadar.

Ellie’nin tek istedi hayatının yaşamaya değer olduğunu ona ispatlayacak birini bulmaktı. Bu isteğinin, Katılımcı olarak seçildiği Mahzen’de gerçekleşeceğini tahmin bile edemezdi. Owen ile tek amaçları Mahzen’den kurtulup, yaşadıkları acıları ve korkuları unutacakları bir yere gitmektir.

Ama şu an onların tek sorunu, oradan kurtulup kurtulamayacaklarını bilmiyor olmalarıdır
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786055099398
 • Yayınevi:
  Puslu Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Beyzanur 
06 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aileleriyle araları iyi olmayan genclerin ailelelerinin gozunde kiymete binmeleri icin yapilmis bir uygulama ve genclerin ailelerinin degerini bilmesi icin

büşra yıldız 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aile problemleri olan uçarı çocuklar için hazırlanmış bir serüvenin kitabı. Mahzende anlatılan olaylardan çok sonrasındaki anlatım daha iyi. Bu kadar büyük bir çalışma yürütülüyorsa mahzen odaları hakkında biraz daha bilgi verilebilirdi. Ama hayal gücü ve kitabın konusu diğerlerinden farklı olduğu için kesinlikle göze çarpabilecek bir eser eksik yönleri olsa bile.

Kitaptan 1 Alıntı

Kübra Göktaş 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Mutluluğu hep yarınlardan beklemiştik. Birbirimize ''mutlu olduğumuzu'' değil, ''mutlu olacağımızı'' söyleyip durmuştuk.

Mahzen, Şevval Çakmaktaşı (Sayfa 193)Mahzen, Şevval Çakmaktaşı (Sayfa 193)

Kitapla ilgili 1 Haber