Manastır Ash Rashid 1

6,3/10  (6 Oy) · 
17 okunma  · 
4 beğeni  · 
764 gösterim
750.000 Kopyadan Fazla Satan ve Satış Rekorları Kıran Bir Kitap Fenomeni...

Davayı Hızla Çözmesseniz Başklarının da Hayatını Tehlikeye Atarsınız...

Ash Rashid, artık cinayet soruşturması yürütme düşüncesine dayanamayan eski bir cinayet masası dedektifidir. Önümüzdeki yıl işinden tamamen ayrılacaktır. Planı budur, en azından yeğeninin cesedi şehrin en varlıklı insanlarından birinin evinde bulunana kadar. Adli tabip, ölüm nedeninin aşırı doz olduğunu söyler ama bu pek de mantıklı bir açıklama değildir. Ash, yeğeninin katilini bulmak için emirlere karşı gelerek bir soruşturma başlatır ancak, araştırmaya devam ettikçe en yakınlarını giderek daha çok tehlike altına soktuğu, karmakarışık bir davanın içinde bulur kendini. Eğer davayı çabucak çözmezse toprağa vereceği tek aile üyesi yeğeni olmayacaktır.

"Chris Culver, önümüzdeki yıllarda takip edeceğimiz bir yazar." "Manastır ruhu geliştiren ve diğer pek çok polisiye romanından ayıran özellikleri, ilgi uyandıran Müslüman-Amerikalı dedektif Ash Rashid ve kültürün kalbi Indianapolis'tir her ikisi de cesur seçimler. Chris Culver yıllarca takip edilecek bir yazar."
-C. J. Box, New York Times Satış Rekorları Kıran Breaking Point and The Highway'in Yazarı-

"Ash Rashid sert fakat merhametli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye romanlarda cüretkar yeni bir ses." "Manastır, zekice ve merak uyandıran bir dedektiflik romanıdır ve Ash Rashid, sert ve fakat yumuşak kalpli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye kurguda cüretkar yeni bir ses. Fazlasıyla tavsiye ederim."
-Jeff Abbott, New York Times Satış Rekorları Kıran Downfall'un Yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  422
 • ISBN:
  9786055098094
 • Orijinal Adı:
  The Abbey
 • Çeviri:
  Meryem Karadağ
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Manastır akıcı, sıkıcı olmayan bir dille anlatılmış. Severek okudum, konuyu takip edebiliyorsunuz. Ama yazarımızın kendisini geliştirmesi gerekiyor. Daha sürükleyici, daha merak uyandırması lazım. Diğer polisiye yazarları çok okuyan biri olarak yorumladığımda daha iyi olabilirdi. Kesinlikle kötü değil, keyifle okunur. Bundan sonra ki birkaç kitabını takip edip edeceğim hayal gücünü ne kadar zorladığını görmek için :)) Lakin yazarlarımız çıtalarını her geçen gün yükselttikçe, bizlerin de ( gerçekten çok okuyanların) beklentileri çok yüksek oluyor. Onların da işi zor :)

gülay yvz 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Polisiye roman sevenlerin biraz yavan bulabileceği ama zaman geçirmek için okunabilecek kitap.

Kitaptan 1 Alıntı