Manastır (Ash Rashid 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.554
Gösterim
Adı:
Manastır
Alt başlık:
Ash Rashid 1
Baskı tarihi:
Kasım 2013
Sayfa sayısı:
422
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055098094
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Abbey
Çeviri:
Meryem Karadağ
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Baskılar:
Manastır
Manastır
750.000 Kopyadan Fazla Satan ve Satış Rekorları Kıran Bir Kitap Fenomeni...

Davayı Hızla Çözmesseniz Başklarının da Hayatını Tehlikeye Atarsınız...

Ash Rashid, artık cinayet soruşturması yürütme düşüncesine dayanamayan eski bir cinayet masası dedektifidir. Önümüzdeki yıl işinden tamamen ayrılacaktır. Planı budur, en azından yeğeninin cesedi şehrin en varlıklı insanlarından birinin evinde bulunana kadar. Adli tabip, ölüm nedeninin aşırı doz olduğunu söyler ama bu pek de mantıklı bir açıklama değildir. Ash, yeğeninin katilini bulmak için emirlere karşı gelerek bir soruşturma başlatır ancak, araştırmaya devam ettikçe en yakınlarını giderek daha çok tehlike altına soktuğu, karmakarışık bir davanın içinde bulur kendini. Eğer davayı çabucak çözmezse toprağa vereceği tek aile üyesi yeğeni olmayacaktır.

"Chris Culver, önümüzdeki yıllarda takip edeceğimiz bir yazar." "Manastır ruhu geliştiren ve diğer pek çok polisiye romanından ayıran özellikleri, ilgi uyandıran Müslüman-Amerikalı dedektif Ash Rashid ve kültürün kalbi Indianapolis'tir her ikisi de cesur seçimler. Chris Culver yıllarca takip edilecek bir yazar."
-C. J. Box, New York Times Satış Rekorları Kıran Breaking Point and The Highway'in Yazarı-

"Ash Rashid sert fakat merhametli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye romanlarda cüretkar yeni bir ses." "Manastır, zekice ve merak uyandıran bir dedektiflik romanıdır ve Ash Rashid, sert ve fakat yumuşak kalpli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye kurguda cüretkar yeni bir ses. Fazlasıyla tavsiye ederim."
-Jeff Abbott, New York Times Satış Rekorları Kıran Downfall'un Yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
422 syf.
·15 günde·Beğendi·9/10 puan
Polisiye romanlar konusunda fena sayılmam. Oldukça fazla okurum. Güzel bir kurgu ile başlayan bir kitap. Başarılı denilmekte zararı yok, ancak verilmiş olan 6 civarı puanlama ile kitaba ön yargılı yaklaşmamalısınız. Spoiler vermemek için konusundan söz etmeyeceğim ama polisiye kitaplarla aranız iyi ise bence bu kitaba bir şans vermelisiniz.
422 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar çok çok az polisiye okuyan biri olarak kitaba bayıldım. Sanırım bundan sonra daha çok okuyacağım Kitaba başlıyorsunuz ve sizi öyle merak içinde bırakıyor ki elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Biraz konusundan bahsedeyim size...

Ash ölüm haberlerini yakınlarına bildiren hukuk öğrencisi bir dedektif aynı zaman da da bir aile babasıdır. Birgün yeğeninin ölüm haberini alır ve bu olayın üstünün kapatılması onu şüphelendirir. Yeğeninin aşırı dozdan öldüğünü söylerler fakat o buna inanmaz arkasında başka birşey olduğunu düşünerek işin peşine düşer. Bu araştırma birilerini rahatsız etmeye başlar ve görevden alınmasına kadar gider olay ama Ash vazgeçmez ve bu olayı çözmek için kendi kaynaklarını kullanmaya başlar. Yeğeninin erkek arkadaşının da ölmesiyle artık daha çok olayların içine girer ve girdikçe olaylar daha da büyük bir hal alır. Bir cinayete mi kurban gittiler yoksa gerçekten aşırı doz mu aldılar? Bu araştırmalara son vermeyen Ash birgün 4 yaşındaki kızına gelen çiçek ile artık olayların daha da ciddiye gittiğini anlar. Artık ailesi de ehline altındadır. Manastir adında bir gece kulübüne giden okları takip ederek kendini vampir zanneden insanların olduğu bir grup insanın içinde bulur kendini. Ash ailesini ve kendini koruyabilecek mi? Olaylar nerede son bulacak? Bilmek istiyorsanız kesinlikle okumalısınız.
422 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Manastır akıcı, sıkıcı olmayan bir dille anlatılmış. Severek okudum, konuyu takip edebiliyorsunuz. Ama yazarımızın kendisini geliştirmesi gerekiyor. Daha sürükleyici, daha merak uyandırması lazım. Diğer polisiye yazarları çok okuyan biri olarak yorumladığımda daha iyi olabilirdi. Kesinlikle kötü değil, keyifle okunur. Bundan sonra ki birkaç kitabını takip edip edeceğim hayal gücünü ne kadar zorladığını görmek için :)) Lakin yazarlarımız çıtalarını her geçen gün yükselttikçe, bizlerin de ( gerçekten çok okuyanların) beklentileri çok yüksek oluyor. Onların da işi zor :)
422 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10 puan
Kalp atışlarımı artırmadan normal seviyede okuyup bitirdiğim kitaptır kendileri. Bilgiyi oldukça iyi aktaran, aydınlatan vay canına dedirten en başından sonuna kadar hızını kesmeden fazlada yormadan sevilerek okumalık. Polisiye severler buyursun. Manastır
422 syf.
·4 günde·5/10 puan
Çok uzun zamandır polisiye kitap okumamıştım. Kafamın çok dolu olduğu bir gün, markette indirimli satıldığını görünce aldım.Haliyle yazar hakkında bilgim yoktu.Hayatın hengamesinde sırf değişiklik olsun diye okudum, ortalama bir anlatım, vasat bir hikaye...
422 syf.
·3 günde·7/10 puan
Kitap güzel ancak hayatımda okuduğum en berbat çeviri. Crack piposu yerine kırık boru, soruşturmayı zor duruma sokmamak yerine ücretinden olmamak gibi hatalı çeviriler aklıma gelenler. Modamod bir çeviri. Editörlük zaten facia. Çevirmen mümkünse başka kariyer planları yapsın.
422 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Eski cinayet masası dedektifi olan Ash' ın kendine görev edindiği en zor işi olan yiğeninin ölümü okunanlar arasına katıldı... Raporlara göre aşırı doz. Ama şüpheli bulgulara göre dedektifimizi harekete geçirip emirlere karşı gelmesini, kendiyle birlikte ailesinin de hayatını tehlike atabilecek kadar ciddi soruşturma gerektiren bir durum. Bu işten uzak durmasını isteyenler tarafından tehdit edilse de, kendi kaynaklarıyla yürüttüğü soruşturma derinleştikçe daha karmaşık bir olayın içinde buluyor kendini. Çözmek zorunda, hem de en kısa zamanda. Aksi takdirde yiğenini kaybetmekle kalmayacak...

Türü sevenlere tavsiyemdir diyor ve müsaadenizi istiyorum... Sağlıkla, huzurla ve kitapla kalın...
422 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Genel olarak akıcı bir dil kullanılmış fakat bazı yerlerde çok gereksiz ayrıntılara girilmiş. Standartların biraz altında bir polisiye romanı, çok fazla olay örgüsü yok ama okunmayacak kadar kötü bir roman değil. Sonlara doğru biraz daha heyecanla okudum. Fakat Müslümanlık ile ilgili olan kısımlarını hiç doğru bulmadım. Aynı gün içinde hem içki içip hem namaz kılmak uygun olmamış. Hele de karakterin içki içmeyi kendimde hak olarak görüyorum Tanrı bana müsamaha gösterir dediği kısımlar kesinlikle saçmalık.
422 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yazarın baş kahramını Ash Rashid , Müslüman asıllı bir Amerikan vatandaşı.Ancak Müslüman bir karaktere çizdiği profili hiç de takdir edilesi değil. Bunun dışında polisiye-macera severlerin beğenebileceği bir hikaye. Yeğenini kaybeden Ash, cinayeti çözmek için mesleği polislikten vazgeçebilecek midir?
Keyifli okumalar dilerim
“Davayı hızla çözmezseniz başkalarının da hayatını tehlikeye atarsınız.”
422 syf.
·Puan vermedi
Polisiye sevenler buraya. Güzel bir konuya ve kurguya sahip olan bir kitapla geldim. Okuduğunuz andan itibaren merak duygunuzu arttıran temposunu hiç düşürmeyen kitabımızı ben okurken çok sevdim zira bu ay okuduğum polisiye kitaplarında ki hayal kırıklığımı bu kitapla kapatmış bulunmaktayım.
۰
۰
Kitap hakkında şunu söylemeden geçmek istemiyorum; eğer ki kitabı merak edip okumak isterseniz lütfen arka kapağı okumayın çünkü kitabın ana konusunu arka kapağa aktarmışlar.
422 syf.
·22 günde·Beğendi·4/10 puan
Maalesef çok beğenmedim kitabı. Oldukça yalın ve bazen çocuk kitabımı okuyorum hissi verecek betimlemeler var. Olaylar ve akis çok da fazla beni etkilemedi. Son zamanlarda okuduğum en kötü kitap diyebilirim .
422 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Dedektif Ash,yiğeninin cesedini bulur.Ve olaylar böyle başlar.
.
.
Dedektifimiz Ash yiğeninin ölmesi sonucunda,olayı araştırmaya başlıyor.Çünkü yiğeninin uyuşturucudan öleceğine inanmıyor.
.
.
Bu sırada çok ilginçtir ki yiğeniyle bağlantılı olduğu için görüştüğü ya da ifadeleri için görüşmek istediği herkes teker teker ölüyor yada öldürülüyor.
.
.
Peki manastır adındaki gece kulübünde neler oluyor?insanlar neden ölüyor? Hepsi bu güzel kitapta.
.
.
İsmi, kapağı ve konusu ilgimi çok çekti.Polisiye film senaryosu gibiydi.Kitap sürükleyici konusu ve kurgusu polisiye film tadında.Ben kitabı çok beğendim pek polisiye kitap okumayan biriyim ama bu kitap tüm tabularımı yıktı.
.
.
#kitapalıntıları
Davayı hızlı çözmezseniz başkalarının da hayatını tehlikeye atarsınız.
Sistemin benim gibi insanların çalışmasına ihtiyacı var. Doğru, yanlış, adalet, adaletsizlik. Bu kavramlar bir vaazda ya da konuşmada kulağa hoş gelir fakat gerçek hayatta daha karmaşıktır işler.
Gençken üniversitedeyken bile içmezdim. Dört yıl önce teriyer cinsi bir köpek tarafından yaralanan ve başıboş bırakıldığı için ölen küçük bir oğlan çocuğunu unutmama yardımcı olması için başladım. Tyrone Smith. Annesi kışın ortasında, gecenin bir yarısında, parkın ortasına terk etmişti onu, böylece çocuğun sesini duymadan uyuşturucu satıcısı erkek arkadaşını eğlendirebilecekti. Yanaklarındaki gözyaşı donmuş halde öldü, muhtemelen kendisini çöp gibi parka atan o kadın için ağlamıştı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Manastır
Alt başlık:
Ash Rashid 1
Baskı tarihi:
Kasım 2013
Sayfa sayısı:
422
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055098094
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Abbey
Çeviri:
Meryem Karadağ
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Baskılar:
Manastır
Manastır
750.000 Kopyadan Fazla Satan ve Satış Rekorları Kıran Bir Kitap Fenomeni...

Davayı Hızla Çözmesseniz Başklarının da Hayatını Tehlikeye Atarsınız...

Ash Rashid, artık cinayet soruşturması yürütme düşüncesine dayanamayan eski bir cinayet masası dedektifidir. Önümüzdeki yıl işinden tamamen ayrılacaktır. Planı budur, en azından yeğeninin cesedi şehrin en varlıklı insanlarından birinin evinde bulunana kadar. Adli tabip, ölüm nedeninin aşırı doz olduğunu söyler ama bu pek de mantıklı bir açıklama değildir. Ash, yeğeninin katilini bulmak için emirlere karşı gelerek bir soruşturma başlatır ancak, araştırmaya devam ettikçe en yakınlarını giderek daha çok tehlike altına soktuğu, karmakarışık bir davanın içinde bulur kendini. Eğer davayı çabucak çözmezse toprağa vereceği tek aile üyesi yeğeni olmayacaktır.

"Chris Culver, önümüzdeki yıllarda takip edeceğimiz bir yazar." "Manastır ruhu geliştiren ve diğer pek çok polisiye romanından ayıran özellikleri, ilgi uyandıran Müslüman-Amerikalı dedektif Ash Rashid ve kültürün kalbi Indianapolis'tir her ikisi de cesur seçimler. Chris Culver yıllarca takip edilecek bir yazar."
-C. J. Box, New York Times Satış Rekorları Kıran Breaking Point and The Highway'in Yazarı-

"Ash Rashid sert fakat merhametli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye romanlarda cüretkar yeni bir ses." "Manastır, zekice ve merak uyandıran bir dedektiflik romanıdır ve Ash Rashid, sert ve fakat yumuşak kalpli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye kurguda cüretkar yeni bir ses. Fazlasıyla tavsiye ederim."
-Jeff Abbott, New York Times Satış Rekorları Kıran Downfall'un Yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 282 okur

  • SihirliFlut
  • Yavuz Mert Tural
  • Umut
  • Seher Tekçe
  • Ben o filmi daha önce okumuştum...
  • Aleinosvki
  • Burak Demir
  • Talha
  • Zeki Mert GÜREL
  • Kitap Mimarı

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%3.2
13-17 Yaş
%6.5
18-24 Yaş
%22.6
25-34 Yaş
%12.9
35-44 Yaş
%38.7
45-54 Yaş
%12.9
55-64 Yaş
%3.2
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%75.9
Erkek
%24.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%6.5 (7)
9
%3.7 (4)
8
%8.3 (9)
7
%15.7 (17)
6
%14.8 (16)
5
%6.5 (7)
4
%3.7 (4)
3
%0
2
%1.9 (2)
1
%1.9 (2)