Mayıs

8,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
462 gösterim
1 Mayıs günü hayatım tamamen değişti. Yıllardır kalbimi, beynimi, tüm enerjimi sonuna kadar kullanarak kurduğum dünyam darmadağın oldu. O gün birileri karımı öldürdü. Biricik karımı, ailem olarak tanımlayabileceğim tek kişiyi, deli gibi sevdiğim kadını elimden aldılar... Otuz dört yıllık gencecik bir hayat, yaşayacaklarını yaşayamadan aktı gitti yerküreden...

Mayıs, çok sevdiği gazeteci eşi canice katledilen işadamı Ayhan'ın romanı. Ayhan, cinayet gününün hemen ertesinde katillerin peşine düşer. İlk iş olarak karısı Nil'in yayımlanmamış araştırmalarına yönelir ve güç de olsa bazı belgeleri elde etmeyi başarır. İntikam için geriye, belgelerde geçen isimlerin hangisinin ya da hangilerinin katil olduğunu tespit etmek kalmıştır.

Olaylı 1 Mayıs 2008 günüyle başlayan roman, bir aylık zaman diliminde; içine Türkiye'deki birçok büyük oluşumu katarak ilerliyor ve adım adım takip edilecek bir kovalamacaya dönüşüyor. Fatih Öcal'dan, Türkiye'deki dinî gruplar, mafya ve devlet kurumları arasındaki kirli ilişkilere dair kanıt niteliğinde, sürükleyici bir ilk roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789750722011
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fırat Fırtına 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelime ile 'muhteşem' bir kitap. Türkiye içindeki gizli kapaklı işleri, hükümet-cemaat kavgasını ilginç bir kurgu ile romanına neredeyse kusursuz bir şekilde aktaran Fatih Öcal'ın bu ilk romanı.