Montessori Yöntemiyle Çocuk Eğitimi

8,3/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
585 gösterim
Ailelerin ev ortamında çocuklarının gelişimine katkı sağlamak için bir dolu imkânları bulunmaktadır. Yapacakları tek şey, her türlü ev içi düzenlemede evde çocukların da yaşadıklarını bilmektir. Onların ihtiyaçlarını dikkate almak ve bu ihtiyaçlara saygı duymak yeterli olacaktır. Bu hassasiyet kesinlikle ek bir masraf getirmemektedir. Sadece biraz zaman ayırmak yeterli olacaktır. Aslında çocuğun varlığına gösterilecek özen, önce kendimize, toplumumuza ve insanlığa en güzel sonuç olarak geri dönecektir. Çünkü, "bardak ne ile dolu olursa içinden o dökülür."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055143589
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Halit KÜÇÜK 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Montessori yöntemini Eriman Topbaş ile tanıdım. Bu yöntem kesinlikle kullanılmalı. Öncelikle bu yöntemle hayattaki her sorunla başa çıkabilecek çocuklar yetiştirebiliriz. Kendisine teşekkür etmek istemiştim. Facebook a ekledim.Ama vefat etmiş olduğunu görüp üzüldüm. Allah mekanını cennet etsin.

özlem toptal 
18 Oca 09:26 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Montesori yöntemi gerçekten çok güzel bir yöntem başka kitaplarıda okudum çocuklarıma da evde uygulamaya çalışıyorum ve faydasını görebiliyorum kitaptaki metaryal tanıtımları uygulamalar çok işime yaradı Ancak metaryal orjinallleri oldukça pahalı olduğundan benzer işlevi aynı olan metaryaller kendim yaptım....Kesinlikle anneler eğitimciler nu yöntemi öğrenmeli "Kendim yapabilmem için bana yardım et" felsefesi ile çocuklarımıza çok şey kazandıracağımıza eminin