Adı:
Niçin?
Baskı tarihi:
1962
Sayfa sayısı:
268
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Akba Yayınları
268 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
4 ölü kadın ve 4 ölü erkek bir romanın konusu olunca akla ‘Neden’ öldüler sorusu geliyor ve kitabın adı ‘Niçin?’ konuluyor. Bunun akabinde olaylar çok hızlı gelişiyor ve güzel hanımefendi Cornell Woolrich’in macera ve aksiyon dolu, güzide bir romanını okuma fırsatı kazanıyoruz.

Ayrıca kitapta hem Watson hem de Holmes karakterlerine yer verilmesi, o dönemin en popüler roman serisi olan Sherlock Holmes’in yazarımızı da etkilediğini bizlere göstermesi bakımından ilginç. Keyifli okumalar, mutlu sabahlar dilerim efendim..
268 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Bir kadın yakın bir arkadaşı ile vedalaşıp ortadan kaybolur. Ancak niyeti pek de iyi değildir. Önce Bliss adında bir adama yaklaşır ve adam tam nişanlandığı gece terastan direk ölür. Sonrasında Mitchell, Ferguson ve Moran olmak üzere 3 isim daha. Ölenler hep en sonunda bir kadınla görülmüştür ancak bu kadın birinde sarışın diğerinde kumral, bazısında da esmerdir. Ancak dedektif Wanger hepsinin aynı kadın olduğunu düşünmektedir. Mister Corey, hem Bliss hem de Ferguson'un dostudur ve kadını bir yerden çıkarmak üzeredir. En sonunda Watson da tehlikeye girer ama katil onu öldüremez. Çünkü Wanger onun yerine geçmiştir. Katil Julie Killien'dir ve kocasını öldürdüğünü düşündüğü isimleri öldürerek intikam almak istemiştir. Ancak Jack Killien'in katili beklenmedik bir isimdir. Acaba Wanger onu alacak mıdır? Julie bundan sonra ne yapacaktır? Keyifle okunan bir roman.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Niçin?
Baskı tarihi:
1962
Sayfa sayısı:
268
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Akba Yayınları

Kitabı okuyanlar 3 okur

  • Sadık Kocak
  • Ferda
  • Serdar Poirot

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%100 (3)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0