Niyet Defteri

·
Okunma
·
Beğeni
·
7,8bin
Gösterim
Adı:
Niyet Defteri
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
214
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059775007
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sihirli Us Yayınları
Baskılar:
Niyet Defteri
Niyet Defteri
Bir kitap yazıp adına defter diye tanımlamam size ilginç gelmiş olabilir. Çocukluğumda fark ettiğim bu niyet etme hallerini hayatımın tamamına yayman uzun zaman aldı. Bilgi hemen eylemle buluşamayabiliyor, bilirsiniz. Son yıllarda ise niyet etmek adeta benim bir parçam oldu. Hem kendim için hem de benden isteyenler için niyet yaptım, yaptırdım. Bir süre sonra bu yaptığım niyetleri ve yaparken etkileyenleri toplamaya başladım ve sonrasında verdiğim seminerlerde, internette, dost sohbetlerinde niyet yapmanın inceliklerini anlattım, aktardım. Dinleyenler kendi defterlerine not aldılar ve sonrasında kendi kalplerinden gelenle buluştular. Bu kitap yaşanmışlıklardan, fark edilenlerden, seyredilenlerden alınan notların paylaşımı, her ne kadar niyet önerilerini sunsak da, devam edecek ve kendi niyetlerini yapacak olan sizsiniz. Yani bu kitapla başlayan sizinle devam edecek...

Hayatınızı değiştirebilir, en güzeli, en iyisini kendinize çekebilirsiniz. Peki, bu sizi mutlu eder mi? Mutluluk nerede olduğunuz ya da neye sahip olduğunuzla mı ilgilidir? Yoksa sahip olduklarınızın ve bulunduğunuz yerin size hissettirdikleri midir?

Bu soruların cevapları "NİYET DEFTERİ" ile aktarılıyor.

Bu kitapta yer alan bilgi ve teknikleri uygulayanlar hayatlarını bambaşka bir hale dönüştürdüler. Şimdi bu bilgiler sizinle buluşuyor.

Siz hazır mısınız? Niyetinizi, dileğinizi kısacası istediklerinizi sonuca götürmek için yeterli gücünüz var mı?

Size danışmanlık yaparak yol gösterecek bir kitap Niyet Defteri.

Niyet defteri bir uygulama kitabı. Belki bildiğiniz şeyler evet ama uygulamaya nasıl koyacağınız daha önce hiç böyle anlatılmadı. Niyet defteri, sözün eyleme geçişini anlatıyor.

Denenmiş, yaşanmış yüzlerce kişi ile paylaşılmış bilgiler şimdi sizinle buluşuyor.

Siz hazır mısınız? Niyetinizi, dileğinizi kısacası istediklerinizi sonuca götürmek için yeterli gücünüz var mı?

Bilgi eylem ile buluştuğunda dönüşüm başlar.

Niyetinizin gücü kalbinizde saklı, onu açığa çıkaracak olan sizsiniz. Niyet edin, ifade edin, olsun...
Meltem Güner
214 syf.
·Beğendi·9/10 puan
#kitapyorumu
#NiyetDefteri
#MeltemGüner

Niyet, bizim bulunduğumuz bir halden diğer bir hale geçişimizin yol haritası, yolculuk biletidir. Annelerimizin de dediği gibi bir işe başlarken niyet ettim niyet eyledim sözleri bunu tam anlamıyla doğrulamaktadır. Niyet için hedef , hedef için karar, karar için eylem, eylem için tamamlamak iyi dosttur.

Korktuğum başıma geldi diye boşuna dememiş atalarımız. Korku ile söylenen, endişe taşıyan tüm ifadeler dilekler hızla olur.

Ben asla yapmam, ben olsam böyle yapmazdım diye söylenen sözlerle başkalarını yargılarken kulağımıza bir atasözü fısıldar. “Büyük lokma ye, büyük konuşma!..”

Kişileri tanımadan, hayatları hakkında fikir sahibi olmadan yargılarız. Unutmayalım ki “Yargılarımızla yargılanır ve şikayet ettiklerimizle sınanırız.”

Elimizden kayıp gidene, alınana birçok tepkiler veririz. Biz gidene odaklanırken gelenin farkına dahi varamayız.

Biz gülümsüyorsak, hayat bizimle gülümser.

Yaşamın en değerli hediye olduğunu bilen kişi değer verir, önce kendine ardından çevresine ve elbette değer görür.

Boşa harcadığın ne varsa bereketini alır götürür. Yaptığımız pazar alışverişi sırasında pazarcı bereket versin diyerek alır parayı bizlerde bereketini gör diye cevap veririz. Bereketiyle bir iken bin oluverir.

Ben bu kitabı sadece kişisel gelişim olarak tanımlamanın yetersiz kalacağını düşünüyorum. Yenilenmek huzurlu ve mutlu günlere Merhaba diyerek başlangıç yapmanın ilk adımı..
Tüm dileklerimizin, niyetlerimizin, yaptığımız en içten dualarımızın kabul olması dileğimle

Kitapla kalın
312 syf.
·4 günde·Beğendi
Uzun zamandır hiçbir kitabı, sanki bir ders kitabı imiş gibi çizerek uzun uzun notlar alarak okumamıştım. Çoğu kitapta kalem kullanırım ama bu cidden çok farklı oldu.
Kitap harika bir farkındalık eseri.
Gün içerisinde ağzımızdan o kadar çok cümle çıkıyor ki ve bu cümleler biz farkında olmadan hayatımızı şekillendiriyor.
Maalesef kötü düşünürsen kötüyü çağırırsın ifadesini net gördüm bu kitapta.
Sözlerimize dikkat etmeli, cümlelerimizi pozitif kurmalıymışız, ayrıca bir şeyi istemiyorsak onu direkt kendimize doğru çekiyormuşuz. Yani örneğin; şu iş olmasın dediğimizde aslında olsun mesajı veriyormuşuz , birde Malı/meli gibi olumsuzluk eklerinin hiçbir hükmü yokmuş.
Niyetlerimizde sonuca odaklanmalı , sade ve net cümleler kurmalıymışız. Yani ne istiyorsak onu doğrudan söylemeliyiz.
*Kitabın bir bölümünde Meltem Hanım danışanlarına niyetler yazdırmış ve sonra bu niyetleri analiz ederek değiştirmiş. İnsanların niyetlerini okurken bunda ne var derken, analizde vay be bir cümle neler ifade edebiliyormuş dedim.
Ayrıca niyetleri “İstiyorum”kelimesi ile bitirmek de sağlıklı değil. “İstiyorum” demek aslında ben geçmişte yaşıyorum, değişime hazır değilim , takıntılı olduğum şeyler var demekmiş.
Ayrıca bu kitap sayesinde ben ilk kez doğum haritama baktım ve merkür retrosunda dünyaya gelmediğimi öğrendim :)
Normalde astroloji ile ilgili değilimdir.
Bir de “vedalaşmak istediğin duyguyu bir kağıda tarih ile yaz, birkaç dal adaçayı ile yak ve külünü toprağa dök. Kendine birkaç dakika ayır ve kırmızı olan bir çiçeğe bir muma ya da bir ışığa bak “ olayını çok beğendim. Kesinlikle deneyeceğim.
Meltem Güner ile ilk kez bu kitapla tanıştım ama şu an diyebilirim ki ;iyi ki Meltem Hanım bu kitabı yazmış ve ben iyi ki bu kitabı okumuşum . Madem sözlerimiz ile güzel titreşimler yaymamız gerekiyorsa güzel bir enerji yayarak incelememi bitireyim :)
“Kitaptan çok güzel bir enerji aldım, bırakmam gerekenleri listeledim, niyetimi yazdım , kabul olmasını arzu ederim .”( Umarım niyet cümlesini doğru kurmuşumdur :))
214 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Yazar‘ın okuduğum ilk kitabıydı Niyet Defteri..Kendi farkındalığımı ,geçmişle olan hesaplarımı ve pişmanlıklarım için başkalarını suçlamayı ve de sade yalın bir hayatın dinginliğini sorgulamama ve en önemlisi de niyetlerimi daha doğru bir şekilde ifade ederek ilerlememe ve yenilenmeme vesile olduğu için sevgili @mltmguner 'e çok teşekkür ediyorum.
Düşünme gücüne karşı önyargılı bir kişi olarak sadece şunu söyleyebilirim ki; geçmişte yara aldığım yanlarım, kalbimde taşıdığım kırgınlıklarım, bilincime yerleşen katılıklarımdan arınmanın ferahlığını taşıyorum şu an..
Şimdi sıra sende ; “O zaman kucakla şimdi hayatı ve bugün sana neler ikram etti ,nasıl ağırladı fark et.Ne istedin ne buldun, şükre ,teşekküre ve buluşmanın şahitliğine dahil ol”.
312 syf.
·8/10 puan
Niyet etmenin öneminin yanında niyet ederken aslında ne çok yanlış cümleler kullandığımızı öğrendiğim bir kitap oldu. Hayatın tamamının enerjiyle olduğunu inanan bir insan olarak niyetlerimizin güzel olması dileğiyle.
Mucizeler hayatıma gelsin, dileklerime yön versin.
312 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Yılın son incelemesi :)
Meltem Güner.
Hayatımın en anlamsız döneminde ruhuma ışık olan kadın.
Meltem Güner 'in okuduğum beşinci ve son kitabı. Sayfalarını sürekli çizdigim, bana hayatı ne kadar yanlış yaşıyorum dedirten klavuz niteliğinde kitap..Ağzımızdan çıkan cümlelerin tehlikeli anlamlarını ve bunun sonucunda hayatımıza çağırdığımız o can yakıcı olaylardan bahsetmiş. Sözün büyüsünden, sözün gücünden.
Hani o bazen ölesiye kırıldığımız, bazen kırdığımız insanın kafasına balyoz gibi düşen söz, sözler. Mesela benim en çok yaptığım yanlış bir eylemden bahsetmiş. Okuduktan sonra dilek ve hayallerim tamamen başka yerlere çekildi. Bir şey isterken lütfen hayatımda şu olmasın, kimseye muhtaç olmayayım, beni bırakıp gitmesin hayatımda bir yerde olsun, yapmasın, etmesin, üzmesin gibi olumsuzluk cümleleri.. İnsan neden bir şey isterken olmasını istediği şeyleri değil de olmasını istemediği şeyleri söyler ki ? Bu bir kafeye gidip ben kahve istemiyorum demek gibi. Kahve istemiyorum. Eeeee ?
Çok mantıklı değil mi ? :)
İstek ve dilek şablonumu hemen değiştirdim. :) Mesela şu ; beni hiçbir duygu esir almasın değilde beni esir alan bir duygum varsa özgürleşmek istiyorum gibi. Sanki böyle arınmış gibi. Kabul etmiş ve devam edecek gibi bir tınısı var bir çeşit teslimiyet. Çok sevdim o yüzden evde sürekli pratik yapıyorum. Olumlama yapıyorum. Kötü şeyler düşündüğümde zehirleniyorum. Kötü şeyler derken kötü dilekler değil kötü hisler. Ben severim kötü senaryoları :))
Hayatımı yönlendiren kalıpları biraz esnettim. Beni içimde biriktirmeye sevk eden şeyleri de. Tepkilerimi, açıklama yapmayı seven yanımı. Hani bazen içiniz sıkılır da evi siler süpürür, eşyaların yerini değiştirir, dolap içini düzenlersiniz ya. Tam olarak bunu yaptım. Bunu kendi içimde yaptım. İçimi düzenledim, öfkemi, sevgimi hatta nefretimi. Evet evet içimde nefret varmış çok az olsa bile yer vermişim o duyguya.
İçimdeki zenginliğe odaklandım. Mesela gülebiliyor oluşuma. Neden biri ya da yaşadığım hatta müdahale edemeyeceğim olaylar benim gülüşümü soldursun ki ? Yokluk bilincinin esiri olmuşum sanki. Neden peki ? Olmak istemeyeni oldurmak mantıklı mı ? Değil.
Denge yasasına sığındım biraz da. Aşırılıklarımdan arınmak adına. Çok düşünmek, çok kafa yormak, çok sevmek, ince düşünmek. Hayatıma törpü olan şeyleri biraz durdurdum. Kontrolü yaşamım boyu kaybettiğim çok nadir anlar oldu. Bu yıl biraz fazla olsa da normalde kontrollü bir hayat yaşardım. Dengemi bozacak şeylerden uzak dururdum. Şu an dengemle aramda kaç kilometre var bilemiyorum :)
Hep kendimi suçladım. Sen yaptın, sen istedin, sen sebep oldun, sen sınır koymadın, sen hakettin. Aslında böyle değildi. Kendimi kurban seçmek daha kolaydı benim için.
Çok koşmuşum. Hiç dermanım kalmamış.
Dün çok üzüldüm. Bir şeye. Kendimi hangi dağa bayıra bıraksam bilemedim. Neyse çok güzel bir yerde kitap okudum mis gibi dağ havası aldım. Üzüldüğümle kaldım.
Hayatımda beni kıran çok insan oldu. Duygusal bağım olsun olmasın. Çok anlam yüklediğim ya da sıradan insanlar. Kimse için kötü dileklerde bulunmadım. Bazen düşününce hala kalbim sızlamıyor değil. İsterdim ki birine bir zamanlar yürekten bir şeyler hissedenler daha sonra o hisleri heba etmesin. Ben kimsenin hayatına zorla girmedim. Ben bir hayata dahil de olmak istemedim. Peki neden en çok hırpalanan ben oldum ?
Neyse tüm sorgulamalarım, çabalarım, çok sevmelerim, belki de sevmenin ötesindeki o sınır ihlallerim son incelememle tekrar kilitli sandıklara doğru yol alıyor.
Harika bir yıl olur umarım.
İki gündür yeni yıla yalnız girecek olmanın hüznü vardı içimde. Memlekete mi gitsem ? Kardeşime sarılarak uyurdum. Nuray' ı da çok özledim. Yok yok.
Derken......
Hadi bu akşam bana gel bir güzel dağıtırız eve dönmen sorun olmaz zaten diyen bir insan :)
Neye sevindim bu kadar ? Yalnız olmayacağıma mı ? Bilemedim.
Öfkeliyim. Evet hala. Belki uzunca bir süre.
Güzel bir sürü yıl olsun, anlamlı, yaşamaya değer sebepler bulabildiğimiz. Sevdiğimiz, sevildiğimiz.
Veeeee benim hukuk fakültesini kazandığım :)))
312 syf.
·6 günde·Beğendi·6/10 puan
Kişisel gelişim kitapları ile pek aram yoktur. Bu sefer heycanla okuyacağım ve etkileneceğim diye başlamıştım kitaba ama yine ben de çok büyük etkiler bırakmamakla birlikte İnsanın içini umut dolduran, negatiflikten uzaklaştıran yönleri de yok değil. En çok niyet ederken kurduğum cümlelerden korkar oldum kitabı okuyunca :)
312 syf.
·13 günde·Beğendi·9/10 puan
Bu kitap geleceğinin pusulası diyor yazarı çok haklı sağlam bir kılavuz geçmişin neden geçmediğini geleceğin neden gelmediğini istemeyi bilmediğimizi çok güzel anlatıyor iyi bir söz söylerken bile kendimize kötülükleri çekebiliriz söz büyüdür.
312 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Niyet, dua ve dilek arasındaki nüansları "söz büyüdür" anlayışı çerçevesinde anlatan faydalı bir kitap.
Hayatımızda olmasını istediğimiz herhangi bir şey nasıl istenir, nasıl çağırılır ve istemeden nasıl uzaklaştırılır, güne nasıl başlanmalı, gün nasıl bitirilmeli vb konu başlıklarında anlamlı tavsiyeler mevcut. Kitabı konuya ilgi duyan herkese öneririm.
Kitabın dörtte birini okudum ve çok sıkıldım. Bu kadarlık kısmı bile kitapta verilmek istenilen bilgi için yeterli olurmuş bence. Ağzımızdan çıkan her söz evrene bir mesaj ve dilektir düşüncesine çok inanmıyorsanız okumayın derim. Beni sıkan kısmı neredeyse günlük yaşamda ağzımızdan çıkan her sözün yaşadığımız olumsuzlukların nedeniymiş gibi anlatılmasıydı. Zaten bir çok anlamda kendini iyi hissetmeyen ve mutsuz olan insanlar çoğunlukla kendisini suçlar.
Kitabı yorumlara bakarak almıştım ve beğenenleri incitmek de istemem mutlaka faydalı ve okunmaya değer kısımları çoktur ama bana hitap etmedi. Belki de okumak için uygun zamanımda değilimdir.
312 syf.
·104 günde·Puan vermedi
söz büyüdür ...
seçimleri ifade eder , seçimlerse kadere dönüşür. kaderse bir çemberdir. içine hapsolduğun bir çember...
ne var ki sözlerle inşa ettigin çemberi yine sözle kirabilmen mümkün...
Nasıl mı?
yeni sözlerle yeni bir gelecek tasarlayarak...
işte bu kitap bir geleceği tasarlama kitabı...
hem de sözlerle.çünkü sözler tılsımlıdır.
eski seni, yeni sözlerinle dönüştürmeye başlayacaksın.
geçmişini bırakmaya hazır mısın?
eski sen ile vedalaşabilecek misin?
yeni seni ne kadar seveceksin?
tasarladığın gelecek ile hayalindeki gelecek aynı mı? hadi aç sayfaları... bu kitap geleceğinin pusulası...
214 syf.
·20 günde·Beğendi·10/10 puan
Harika. Mükemmel bir kitap her şeyiyle. Yazarın şu ana kadar üç kitabını okudum ve hepsine ayrı ayrı hayran kaldım. Bu kitapta tam bir başucu kitabıydı, bitirdim ama tekrar tekrar okuyacağım.
Bereket Nasıl Artırılır?

> Mış gibi yapmayı bırakarak
> Hesap yapmayı bırakarak
> Yaptığın işin hakkını vererek
> Söylenmeyi, dedikoduyu, çekiştirmeyi bırakarak
> Şikayeti bırakıp, şükrederek
> Verileni, aldığını fark ederek
Kendine ettiğin beddualar

* "Gözün kör olsun!"
-Görmez ol başına gelenleri, fark edeme yaşayacaklarını vb...

* " Al canımı da kurtulayım! "
- Yaşadığım hayat zulüm, verdiklerini al benden, bu halde öleyim.

* " Bensiz kalınca anlarsın! "
- Ben hayatından çıkana kadar hayatı anlamanı istemiyorum.

* " Allah ıslah etsin! "
- Öyle bir terbiyeden geç öyle deneyimler yaşa ki ıslah ol, durul.

* " Kahretsin! "
- Kahredecek olaylar ver.

"Dua sadece belli zamanlarda yapılan eylem değildir .
Yaşamın tamamında söylediklerimiz duamızdır."
Meltem Güner
Sayfa 34 - Destek
Her gün yeni bir gündür, bildigimize devam edersek hayat bildiğimiz gibi devam eder. Dünün öldüğünü ve bugünün doğdugunu fark edelim.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Niyet Defteri
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
214
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059775007
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sihirli Us Yayınları
Baskılar:
Niyet Defteri
Niyet Defteri
Bir kitap yazıp adına defter diye tanımlamam size ilginç gelmiş olabilir. Çocukluğumda fark ettiğim bu niyet etme hallerini hayatımın tamamına yayman uzun zaman aldı. Bilgi hemen eylemle buluşamayabiliyor, bilirsiniz. Son yıllarda ise niyet etmek adeta benim bir parçam oldu. Hem kendim için hem de benden isteyenler için niyet yaptım, yaptırdım. Bir süre sonra bu yaptığım niyetleri ve yaparken etkileyenleri toplamaya başladım ve sonrasında verdiğim seminerlerde, internette, dost sohbetlerinde niyet yapmanın inceliklerini anlattım, aktardım. Dinleyenler kendi defterlerine not aldılar ve sonrasında kendi kalplerinden gelenle buluştular. Bu kitap yaşanmışlıklardan, fark edilenlerden, seyredilenlerden alınan notların paylaşımı, her ne kadar niyet önerilerini sunsak da, devam edecek ve kendi niyetlerini yapacak olan sizsiniz. Yani bu kitapla başlayan sizinle devam edecek...

Hayatınızı değiştirebilir, en güzeli, en iyisini kendinize çekebilirsiniz. Peki, bu sizi mutlu eder mi? Mutluluk nerede olduğunuz ya da neye sahip olduğunuzla mı ilgilidir? Yoksa sahip olduklarınızın ve bulunduğunuz yerin size hissettirdikleri midir?

Bu soruların cevapları "NİYET DEFTERİ" ile aktarılıyor.

Bu kitapta yer alan bilgi ve teknikleri uygulayanlar hayatlarını bambaşka bir hale dönüştürdüler. Şimdi bu bilgiler sizinle buluşuyor.

Siz hazır mısınız? Niyetinizi, dileğinizi kısacası istediklerinizi sonuca götürmek için yeterli gücünüz var mı?

Size danışmanlık yaparak yol gösterecek bir kitap Niyet Defteri.

Niyet defteri bir uygulama kitabı. Belki bildiğiniz şeyler evet ama uygulamaya nasıl koyacağınız daha önce hiç böyle anlatılmadı. Niyet defteri, sözün eyleme geçişini anlatıyor.

Denenmiş, yaşanmış yüzlerce kişi ile paylaşılmış bilgiler şimdi sizinle buluşuyor.

Siz hazır mısınız? Niyetinizi, dileğinizi kısacası istediklerinizi sonuca götürmek için yeterli gücünüz var mı?

Bilgi eylem ile buluştuğunda dönüşüm başlar.

Niyetinizin gücü kalbinizde saklı, onu açığa çıkaracak olan sizsiniz. Niyet edin, ifade edin, olsun...
Meltem Güner

Kitabı okuyanlar 358 okur

  • fil
  • meltem bergin
  • Müzeyyen Sena İzmirli
  • Üç Nokta (...)
  • Sena Gürsoy
  • Aşkın DEMİR
  • Ebru Kara
  • Merkaba Geziyoruz
  • Ceren demir
  • Beggybookblog

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%6.7 (8)
9
%5 (6)
8
%7.5 (9)
7
%1.7 (2)
6
%2.5 (3)
5
%2.5 (3)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0