Odak Noktası

7,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
407 gösterim
Olaylar zinciri, yağışlı bir İstanbul gecesinde, denizde bulunan erkek cesediyle başlar... Önceleri polis bunun sıradan bir boğulma vakası olduğunu düşünür. Ama olay yerine gelen Baş Komiser Vural Togay, olayla başka devlet güçlerinin de ilgilendiğini görür. Milli İstihbarat Teşkilatını temsilen iki görevli vardır.

Onu asıl şaşırtan şey ise bardaktan boşanırcasına yağan yağmur altında bekleşen Amerikan Konsolosluğu yetkililerdir. Basit bir cinayetle başlayan muamma ağı, her satırında artan hızlı ve yüksek bir tempoyla sizi gerilimin ve heyecanın içine çekecektir. Osman Aysu'dan okuyacağınız, nefes kesen yeni bir aşk ve macera romanı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2001
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9789755031156
 • Yayınevi:
  Evrim Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Yazardan güzel bir casusluk romanı. İstanbul'da işlenen bazı cinayetlerde başkomiser Vural görevlidir ama MİT de işin içine girer. Selçuk adında bir MİT görevlisi öldürülmüştür. Bu işi Şube Müdürü Cavit Karaman, eski bir ajan olan ve şimdi kırtasiye işleyen Orhan Yüce'ye vermek ister. Orhan tesadüfen tanıştığı Mehveş adlı ressama aşık olmuştur ama vazife bilinciyle 5 yıl evvel kovulduğu teşkilata bu iş için geri döner. Uluslararası bir kaçakçılık şebekesi mevcuttur ve şebekede mafya babası Ahmet Tan da bulunmaktadır. Metresi Maria bir şekilde polislerle irtibat kurar ve işler iyice karışır. MİT içinde bir köstebek vardır. Bu yüzden Orhan, Vural işe beraber çalışacaktır ve Orhan ile Mehveş'in hayatı tehlikededir. Acaba bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Köstebek kimdir? Bu şebeke çökertilebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.