Ölüm Yok Korku Yok

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
409 gösterim
“Muazzam bir varlığı var ve hem kişisel hem de Budist yetkiye sahip. Eğer dünyada bugün ‘Yaşayan Buda’ için bir aday varsa o Thich Nhat Hanh’tır.” Richard Baker

“Bize kişisel iç huzur ile dünyadaki barış arasındaki bağlantıyı gösteriyor.”
Dalai Lama

“Thich Nhat Hanh kutsal biridir, çünkü mütevazı ve dini bütündür!”
Martin Luther King, Jr., Nobel Barış Ödülü için Thich Nhat Hanh’ı aday gösterirken.

“Zen ustası Nhat Hanh savaştan, eziyetten ve sürgünden kurtulan biri olarak zor kazanılan bilgeliğini, ölünce ne olduğuna dair asırlık dilemmaya çevirir. Eğer en büyük korku -onun söylediği gibi- kişinin yok olmasıysa o zaman bu tamamen yok olma tehdidiyle kişi nasıl yaşayabilir?”
Booklist

“Budistler doğum ve ölümü gerçek hayatın birer göstergesi olarak değil, saf konseptler olarak görüyorlar. Birisi öldüğünde, onlar hâlâ bizimle olurlar; sadece farklı bir biçimde. Bu bakış açısında bir devamlılık, insan ve doğa arasında bir bağlantı sözkonusu çünkü zaman dairesel bir kavram olarak algılanılıyor. Hiçbir şey başlamıyor, hiçbir şey bitmiyor, sadece var oluyor. Nhat Hanh'ın fikirleri yüreklere su serpebilir çünkü dünyevi varlığımızın en büyük sırrı (ölüm) sakinlik ve doğallıkla aktarılıyor.”
June Sawyers

“Ölüm mecburi bir yol sonu değildir ve Ölüm Yok, Korku Yok kitabında Thich Nhat Hanh bunun dışındaki yollara ışık tutuyor.”
Brian Bruya
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  145
 • ISBN:
  9786055134051
 • Çeviri:
  Berna Biçen
 • Yayınevi:
  Okyanus Yayıncılık
 • Kitabın Türü: