Ölümün Sesi Sherlock Holmes

8,4/10  (18 Oy) · 
100 okunma  · 
13 beğeni  · 
782 gösterim
Sherlock Holmes insanları o kadar etkisi altına almıştır ki, hayali bir karakter olmasına ve hatta yaşamış olsa bile, ölümünden yüz yıl geçmiş olmasına karşın dünyanın birçok yerinden 221 Baker Street Londra adresine hala mektuplar postalanmaktadır.

Sherlockun en beğenilen tarafı; ipuçlarını büyük bir hız ve zekâyla bir araya getirmesi ve araştırmaları doğrultusunda elde ettiği verilerden önemli sonuçlar çıkarmasıdır. Hiçbir zaman yanılmaz ve normal insanların şöyle bir bakıp geçtiği ayrıntılara bakar ve görür. 

Hikayelerdeki sıra dışı olaylar, insanı hayrete düşürüp ilk sayfadan son sayfaya doğru heyecanı git gide artıyor. "Ölümün Sesi", bir çırpıda okunacak derecede okuru içine çekiyor. 

Bu kitap ile yaşamın bizim algıladığımızdan farklı olabileceği gerçeği ile yüzleşeceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054308798
 • Çeviri:
  Füsun Dikman
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ramazan Bilgiç 
 20 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Müthiş bir Sherlock Holmes kitabı bitirdiğim için çok mutluyum. Artık her bir Sherlock Holmes hikayesinde çıkaracak bir ders arıyor ve kendimi biraz daha hikayenin o güzel akışına bırakma konusunda zorlanıyorum. İşin özünü ve de yazarın sunduğu hikayenin amacını sebepsiz yere arıyorum. Sanırım bu takıntıdan kurtulabilmem için biraz daha Sherlock Holmes okuyup biraz daha sık yağmurlu ve de sık ilginçliklerle dolu olan Arthur Conan Doyle'un tasvirinde ki İngiltere'ye kendimi bırakmam gerecek.

Aslı Fikriye Çakır 
16 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlk öyküsünde insanı heyecanladırabiliyor. Sonu baştan yazarken her şey kusursuz. Anlatım gücü dedektifin müthiş dehasıyla birleşip harika bir şey ortaya çıkmış, en iyi kitabı.