Ölümün Sesi Sherlock Holmes

8,5/10  (27 Oy) · 
135 okunma  · 
23 beğeni  · 
894 gösterim
Sherlock Holmes insanları o kadar etkisi altına almıştır ki, hayali bir karakter olmasına ve hatta yaşamış olsa bile, ölümünden yüz yıl geçmiş olmasına karşın dünyanın birçok yerinden 221 Baker Street Londra adresine hala mektuplar postalanmaktadır.

Sherlockun en beğenilen tarafı; ipuçlarını büyük bir hız ve zekâyla bir araya getirmesi ve araştırmaları doğrultusunda elde ettiği verilerden önemli sonuçlar çıkarmasıdır. Hiçbir zaman yanılmaz ve normal insanların şöyle bir bakıp geçtiği ayrıntılara bakar ve görür. 

Hikayelerdeki sıra dışı olaylar, insanı hayrete düşürüp ilk sayfadan son sayfaya doğru heyecanı git gide artıyor. "Ölümün Sesi", bir çırpıda okunacak derecede okuru içine çekiyor. 

Bu kitap ile yaşamın bizim algıladığımızdan farklı olabileceği gerçeği ile yüzleşeceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054308798
 • Çeviri:
  Füsun Dikman
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Mehmet Ülkü 
28 Tem 00:29 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Bu kitap hakkında olumlu veya olumsuz bir şey söylemeden önce artık Sherlock Holmes'den sıkıldığımı söylemek istiyorum. Bir kitapta her biri 25-30 sayfa süren birbirinden farklı 10 vak'ayı okumaktansa, tek bir vak'ayı bir kitap boyunca üzerinde düşüne düşüne okumak okurken çözmeye çalışmak çok daha faydalı bence..Okuyucuya hiç düşünme fırsatı vermeden zaten Sherlock Holmes olayı çözüyor 25 sayfada bitirip yeni bir olay çözüyorlar.Eee ne anladık ki biz bu işten?

Bu kitap da klasik Sherlock Holmes kitaplarından işte, olumlu veya olumsuz yorum yapılacak bir şey yok içinde :) Sanırım Holmes okumayı bırakıp Agatha Christie ile kaldığım yerden devam etmem gerekiyor.

Ramazan Bilgiç 
 20 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Müthiş bir Sherlock Holmes kitabı bitirdiğim için çok mutluyum. Artık her bir Sherlock Holmes hikayesinde çıkaracak bir ders arıyor ve kendimi biraz daha hikayenin o güzel akışına bırakma konusunda zorlanıyorum. İşin özünü ve de yazarın sunduğu hikayenin amacını sebepsiz yere arıyorum. Sanırım bu takıntıdan kurtulabilmem için biraz daha Sherlock Holmes okuyup biraz daha sık yağmurlu ve de sık ilginçliklerle dolu olan Arthur Conan Doyle'un tasvirinde ki İngiltere'ye kendimi bırakmam gerecek.

Aslı Fikriye Çakır 
16 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlk öyküsünde insanı heyecanladırabiliyor. Sonu baştan yazarken her şey kusursuz. Anlatım gücü dedektifin müthiş dehasıyla birleşip harika bir şey ortaya çıkmış, en iyi kitabı.

Kitaptan 2 Alıntı

Mehmet Ülkü 
27 Tem 17:00 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Biri bir düğümü nasıl atıyorsa, bir diğeri çözebilir" dedi Holmes

Ölümün Sesi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 115)Ölümün Sesi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 115)
Mehmet Ülkü 
28 Tem 10:19 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Azizim Watson" dedi, "Tevazuyu erdem sananlara katılmıyorum.Bir mantıkçı için, her şey tam olarak neyse öyle görünmelidir.Kendini küçük görmek de, yeteneklerini abartmak da gerçeklerden kaçmaktır.

Ölümün Sesi, Arthur Conan DoyleÖlümün Sesi, Arthur Conan Doyle