6,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
406 gösterim
Büyük bir Amerikan şehrinin eski bir otelinde yaşayan, çalışan değişik kattan kişilerin öyküsünü anlatır. Daha sonra filme de alınmış, başrollerinde Rod Taylor, Catherine Spaak, Merle Oberon ve Karl Malden oynamıştır.

(Arkan Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1971
 • Sayfa Sayısı:
  427
 • ISBN:
  Yok
 • Orijinal Adı:
  Hotel
 • Çeviri:
  Leyla Ragıp
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:
Li-3 
22 Kas 2017 · Kitabı okudu

Bu kitabı sahaftan çok ucuz olduğu için almıştım. Ayrıca e yayınlarına karşı ayrı bir zaafım var. Hem e yayınlarından bir kitap hem ucuz hem de eski basım olduğu için durmadım tabi.
Kitabın örgüsü, adından da anlaşılabileceği gibi bir otelde yaşanan farklı yaşamlar üzerine kurulu. Otelin müdavimlerinden yaşlı gizemli bir adam var. Bu kişinin kim olduğu sonlara da doğru anlaşılıyor.Bir de otelde işleyişten sorumlu bir karakter var. Bu adam baş karakterimiz. Yönetimle uğraşıyor ayrıca müşterilerle de ilgileniyor.
Yazar dönemin pek popüler yazarlarından birisi. Ayrıca 2. Dünya Savaşı'nda savaş pilotluğu da yapmış. Otel ve diğer kitapları zamanının çok satanları arasında. Zaten e yayınlarının kitapları(eski basımlar için genelleme yapıyorum) genelde popüler kitaplardır. Tabi bunların büyük bir kısmı günümüzde bilinmiyor. Sanırım e yayınları hala devam ediyor (bazıları kitap sever ibaresi ile).
Yazarın diğer kitaplarında olduğu gibi, kitap akıp gidiyor. Çok fazla sıkmıyor. Kısa sürede bitebilecek bir kitap. Bu kitapları sevmemin sebebi, yayınlandığı dönemi betimlemesi ve zamanda kısa bir yolculuğa çıkma imkanı sunmasıdır.
Kitaptan edebi olarak çok şey beklemek yanılgı olur.Zira kitap popüler kitap, "Bestseller" denen zırvalardan. Ama kısa sürede okuyup farklı bir hikaye yaşamak isterseniz okuyabilirsiniz.
Okuyacak olanlara şimdiden keyifli okumalar dilerim.