Oyun Bitti

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
564 gösterim
Annesiyle sakin bir hayat süren kahramanımız Sam, internette oynadığı bir oyunda öldürülür. İşin kötü tarafı bu oyunda Sam'i öldürenler gerçek hayatta da peşine düşmüştür! Sanal âlemdeki takma adları İmparator ve Ollyg78 olan iki kişi Sam'in hangi okulda okuduğunu ve özel hayatına ilişkin bazı detayları bilmektedirler. Üstelik hazırladıkları bir internet sitesiyle Sam'i bütün okulda rezil etmeyi de başarırlar.

Babası evden ayrılan ve annesi yoğun iş temposunda çalışan Sam'in sevgili büyükbabası da ölüm döşeğindedir. Sam, hem okulda başına musallat olanlarla hem de ailesiyle ilgili sorunlarını çözmek için çabalamak ve yeni dostluklar kurmak zorundadır.

Oyun Bitti sanal dünyadan gerçek dünyaya uzanarak okul zorbalığı ve sanal zorbalık kavramlarını masaya yatıran sürükleyici bir romanı.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  260
 • ISBN:
  9786050807851
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilara Çelik 
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

Konu bakımından arka kapağını okuduğum zaman daha farklı şeyler beklediğim için biraz hayal kırıklığına uğradım. Sonrasında konunun tamamen zorbalığa dayalı olduğunu fark ettim. Vermeyi amaçladığı mesajı iyi verebildiğini düşünmüyorum. Bunların göz ardı edildiğinde güzel bir kitaptı.