Papatyamdan Notlar

7,5/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
29 gösterim
Yanımda olsaydın cehennemi söndürebilirdik belki. Hatta cenneti de kurutabilirdik. Günahlarımıza ofsayt çıkar, gidişine kırmızı kart görebilirdin. Ne bileyim yanımda olsaydın eğer, bir halk sömürgelerden kurtulur, tekrardan devrim gerçekleşebilirdi sokaklarda. Veya coğrafyacılar mesafeleri, edebiyatçılar ayrılıkları anlatmazdı.
Sen yanımda olsaydın eğer, eminim ki tüm dünya dillerinden imkânsız kelimesi kalkardı. Ve sen yanımda olsaydın eğer, en önemlisi hep en çok burnunun dikine giderdin. Fakat ben burnundan öptükçe, dikine gidebileceğin tek yer, yüreğim olurdu. Allah'tan öpmek caiz. Yoksa yüreğime kadar geldiğini düşünmek falan, ne haddime!
Tüm imkânsızlıklara ve hiç yanımda olmayışına...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9786059539579
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gonca Çolak 
22 Mar 03:17 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

#KitapYorumu
#PapatyamdanNotlar
#SalihTunç

Hepimizin hayatında sevgilisi olmuştur.Ya kötü bitmiştir ya da harika bir ilişki olmuştur.Peki ya sizi yarım bırakanlara karşı ya da yüzünüze yalandan seni seviyorum diyipte aslında sevmeyenlere karşı duygularınız ne oldu? Ya da size ihanet edenlere karşı,sizi olduğunuz gibi değil de kendi istediği gibi olmanızı isteyen;size yeni bir kimlik kazandırmaya çalışanlara karşı ne oldu duygularınız?Hiç hayatınız da iyi günleriniz de yanınızda olan ama kötü gününüzde bir zerresini bile bulamadığınız yalancı dostlarınız oldu mu? Benim oldu malesef...Peki devam edelim.Harika bir ilişkiniz var,her şey mükemmel gidiyor.Günler,haftalar,aylar belki de yıllar geçer ama ilişkinizde bir şeyler eksilmiştir ve siz de bunun farkındasınızdır.Sonra birbirinizden uzaklaşmıştırsınız,mesafeler artmamış,yüreğiniz birbirinden uzaklaşmaya başlamıştır.Sonra artık birbirinizin sesine bile tahammül edemez hale gelmiştirsiniz.Eeeee ne oldu o büyük aşk.Tabiki pufffff.O zaman bu aşk mıydı alışkanlık mı?Seven insanın yürekleri hiç uzaklaşır mı ? Asla...İşte hayatımızda yaşadığımız bu gibi tüm acıları başkasından duymamıza vesile olan bu kitap biraz içimizi acıtabilir,unutmak istediğimiz kişileri hatırlatabilir hatta ağlatabilir.