1000Kitap Logosu
Pazarlamada Yeni Ustalık

Pazarlamada Yeni Ustalık

Yeni Dönemin Pazarlama Trendleri

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
8.3
3 Kişi
5
Okunma
5
Beğeni
215
Gösterim
144 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 4 sa. 5 dk.
Adı
Pazarlamada Yeni Ustalık (Yeni Dönemin Pazarlama Trendleri)
Basım
Türkçe · Türkiye · Optimist Yayınları · Mart 2015 · Karton kapak · 9786053222569
Modern hayatın belki de bize sağladığı en büyük yüklerden biri tercih etme zorunluluklarımız. Üstelik tercihlerimizin sayısı artmaya devam ediyor. Peki, satın alma kararlarımız bunca tercihten nasıl etkileniyor? İşte pazarlamacıların sürekli kendilerine sormaları gereken soru tam olarak da bu olmalı. Artık üreticilerin ve biz pazarlamacıların elinde çok fazla seçenek kalmadı. Çevresinde neler olduğunu hızla anlamaya çalışıp zaman kaybetmeden bir şeylerin değiştiğini kabul edenler, gıpta edilecek bir verimlilik kazanacaklar. Bu kitap pazarlama planlarını bu yeni dünyaya göre yeniden uyarlamak isteyenler için gerçek bir rehber. -Karar Vermek ve Satış -Bir Satıcının Büyük Hataları -Sizin Gerçek Rakibiniz Kim? -Endüstriyel Pazarlarda Satış -İnternet İçin Basın Bülteni Hazırlama İpuçları -E-Posta Yollarken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler -Telefonla Satışta Yapılan Büyük Hatalar -Buldozer Tipi Satıcı -Pazarlama Miyopluğu -Satışları Artırmak İçin 14 Basit Tavsiye -Satış Kapatma -Reklamlarınızda Kullanmamanız Gereken 5 Kelime -Pazarlamada Farklılaşma -Eşsiz Anahtar Kelimeler
Yusuf
bir alıntı ekledi.
Bir ürün veya hizmeti yeniden tasarlama sürecinde ürünü kullanmayan hatta üründen nefret eden kişilerden mükkemel bilgiler edinilebilir. Nintendo firması yeni oyun konsolu Wii'yi geliştirirken video oyunlarından nefret eden bir kitleyle çalıştı ve sonuçta bu kişilerin oyunları çok karmaşık bulduğunu, oyun kolunu ise kesinlikle kullanmadıklarını öğrendi. Bunun üzerine oyun konsolları tasarlanırken daha kolay oynanan ve basit oyunları, kullanıcı dostu aparatlarla birleştirerek müthiş bir başarı yakaladılar.
2
Yusuf
bir alıntı ekledi.
Kriz dönemlerinde yeni ve farklı ürünler piyasa hemen hiç sunulmazlar. Bu dönemlerde yeni ve farklı bir ürün sunmak ürünün tüketici tarafından görülmesini sağlayacaktır. normal zamanlarda, binlerce ürün arasında kaybolup gidecek olan ürün ve hizmetler kriz zamanlarında farkedilecektir. Kriz farklı ürünlerin lansmanı için doğru zamandır.
1
Yusuf
bir alıntı ekledi.
Kriz dönemlerinde tanıtım faaliyetleri yok denecek kadar azdır, reklam yapan firmalar hemen göze çarpar. Bu dönemde az olan tanıtım faaliyetleri sayesinde tanıtım yapan firma tüketiciye krize rağmen faaliyetlerine devam ettiğini ve güvenilir bir firma olduğu mesajını verir. Firmalar bu sayede pazar paylarını ciddi anlamda büyütebilirler.
4