Pompa Teorisi

5,9/10  (16 Oy) · 
28 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.773 gösterim
Arkadaşlar bu kitabı mahalle baskısı yapan amca, teyze ve küçük esnafın yakınlarına bırakın sonra gerisini kitap halleder…

Buradaki pompa kelimesi, pompanın argodaki anlamı olan sevişmek anlamında bir kelime olmayıp kalbin pompaladığı kan manasındadır. Dışarıdan bakıldığında bir seks kitabı gibi görünse de kapağını çevirip okumaya başladığınızda, durumun böyle olmadığını anlamanız uzun sürmeyecektir. Yeri geldiğinde gülmekten gözünüzden yaş getirecek, yeri geldiğinde ise sizi uzun uzun düşündürecektir.

Ön yargıların ne kadar kötü bir şey olduğunu sayfalar akarken bir daha göreceksiniz ve önce 'fikirlerin sevişmesi' sözünün ne anlama geldiğini anlayacaksınız. Bununla birlikte, son sayfayı okuyup da kitabı kapattığınızda artık ilişkilerinizdeki siz, 'eski siz' olmayacaksınız.

Hadi o zaman, gelin! İlişkilerinizi daha doğru yaşamak, doğru insanı bulmak ve buna minik bir adımla başlamak istiyorsanız, o minnoş adım şu an tam da elinizde…
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786054737512
 • Yayınevi:
  Dokuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melis Bayrak 
11 Şub 03:00 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Açıkcası kitapla ilgili saçma yorumlar okuduğum için şuan yorum yapmam gerektiğini hissettim. Galiba kitabı okuyup da sadece seks kitabı gibi gören arkadaşlar aklını fikrini seksle bozmuş sanırım. Yazarın kitap daki derdini anlamadan iki öpüşmeyi koklaşmayı seks sananlar bu ülkenin geleceğiyle oynuyor resmen. Yazar kitabında seksin bir tüketim aracı olduğunu, özel değerlerin heba edildiğini, öyle duygusuz işlere kalkışılırsa sonuçlarının ilişkilerde hüsran olduğunu anlatmış. Kitabın ilk 100 sayfasında yazar yaptığı hataları kalan 100 sayfasında da kişisel gelişim tadında ilişkilerde olması gereken doğruları anlatmış. Açıkcası kitabı bende ilk D&R da elime aldığımda herkes gibi seks kitabı sandım yalan yok ama açıp okuyunca öyle olmadığını anlıyorsunuz. Zaten yazar okuyucuyu biraz da bu ön yargıya itiyor daha sonra diyor ki " Ağzı dili olmayan bir nesneye ön yargı ile yaklaşıyorsun peki ya ilişkilerinde nasılsın? " bence fevkaledenin fevkinde bir kitaptı. Okumayan çok şey kaçırır derim. Ellerine sağlık sevgili yazar.