Roden da otselyava (Роден да оцелява)

Bear Grylls

Roden da otselyava (Роден да оцелява) Hakkında

Roden da otselyava (Роден да оцелява) konusu, istatistikler, fiyatları ve daha fazlası burada.
0/10
0 Kişi
Okunma
Beğeni
Görüntülenme

Hakkında

Жестоки пустини, непроходими джунгли, коварни ледове и свирепи хищници – Беър Грилс ни разкрива как да оцелеем на ръба. Катастрофите могат да се случат и често се случват. Никой от нас не е имунизиран срещу внезапните обрати на съдбата. „Роден да оцелява“ е практичен наръчник със съвети за оцеляване, който ще ви помогне да се справите и при най-лошия сценарий. От страниците на тази книга ще научите как да си построите сигурен подслон с подръчни материали, как да запалите огън без кибрит, как да се придвижвате и ориентирате във всякакви терени и още цял куп изпитани техники за оцеляване в дивата природа. Експертът по оцеляване Беър Грилс ни показва, че, въоръжени с правилните знания и несломимата воля да се спасим, всички ние имаме потенциала да се справим с невъобразими предизвикателства – от прекосяване на смъртоносни реки и убиване на отровни змии до среща с мечка гризли и избягване на лавина. Без значение дали се намирате на непристъпните планински склонове, насред гъстата джунгла, ледената пустош или бурния океан, с помощта на съветите на Беър ще можете да се изправите срещу дивото... и да оцелеете. Тази книга не само може да спаси живота ви някой ден, тя е и учебник за тайните на дивата природа, който ни напомня, че всички ние сме родени да оцеляваме. "Само когато се завърна в дивата природа, се чувствам жив. Започвам да чувствам онзи ритъм в мен, сетивата ми се настройват спрямо заобикалящата ме среда; започвам да виждам в тъмното, да разпознавам ароматите на гората, да различавам източен от западен вятър. Ставам човек отново, ставам такъв, какъвто ме е създала природата. „Дивото“ ми помага да се освободя от всички въображаеми вериги, с които ме е оковало обществото, от цялата агресия, която виждам по улиците, от равнодушието на хората, останали без надежди и мечти. Природата успява да извади на показ моята истинска същност. Когато се нуждая от пространство, от време за себе си, когато страдам и ме боли, къде търся утеха? Търся я в планините. Намирам тишина и покой там. Чувствам се у дома си."
Çevirmen:
Joanna Nedeva
Joanna Nedeva
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 15 dk.Sayfa Sayısı: 256Basım Tarihi: 2018Yayınevi: Вакон
ISBN: 9786197300376Dil: BulgarcaFormat: Karton kapak
Reklam

Yazar Hakkında

Bear Grylls
Bear GryllsYazar · 12 kitap
Ulster Birlik Partisi eski üyesi Patricia Ford ile kriket oyuncusu ve işadamı Neville Ford'un kızı Lady Grylls (kızlık soyadı ile Sarah Ford) ve Muhafazakar Parti eski üyelerinden Sir Michael Grylls'in oğlu olarak dünyaya gelen maceraperest; Donaghadee, Kuzey İrlanda ve Wight Adası üzerinde bulunan Bembridge'de büyüdü. Grylls'e "Ayı" lakabını kendisinden büyük kız kardeşi Lara Fawcett vermiştir. Grylls; Eaton House, Ludgrove School, Eton College'i bitirdi ve bu okulun ilk dağcılık kulübünü açmasına da katkıda bulundu. 2002 yılında Birkbeck, Londra Üniversitesi'nde Hispanik araştırmalar bölümünden dereceyle mezun oldu. Shōtōkan-ryū karatede siyah kuşağı bulunan Grylls; İngilizce, İspanyolca ve Fransızca bilmektedir. Bear Grylls bir Hristiyan ve inancını hayatının omurgası olarak ifade ediyor. 'Edward' adıyla vaftiz edilse de ilk adını resmen 'Bear' olarak değiştirdi. 2000 yılında Shara Grylls (kızlık soyadı Cannings Knigh) ile evlenen Bear Grylls'in; Jesse, Marmaduke ve Huckleberry (d. 15 Ocak 2009) adlarında üç erkek çocuğu bulunmaktadır.