1000Kitap Logosu
Sadie

Sadie

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

328 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 18 dk.
Adı
Sadie
Basım
Türkçe · Türkiye · Yabancı Yayınevi · Mart 2020 (İlk yayınlanma: 2020) · Karton kapak · 9786257973175
Diğer baskılar
Sadie
Sadie
Sadie’nin kolay bir yaşamı olmamıştı. Her şeyden uzak küçük bir kasabada kendi başının çaresine bakmaya çalışmış, bir yandan da kız kardeşi Mattie’yi büyütmüştü. Ama Mattie bir meyve bahçesinde ölü bulunduğunda, dünyası paramparça oldu. Üstünkörü bir polis soruşturmasının ardından kardeşinin dosyası çözümsüz kalınca, Sadie geçmişinin en karanlık zamanlarından tanıdığı katili bulmak ve adaleti sağlamak için elinde çok az bilgi olmasına rağmen yollara düştü. Amerika’daki küçük, unutulmaya yüz tutmuş kasabalar üzerine bir program hazırlayan radyocu West McCray, aylar önce hikâyesine kulak misafiri olduğu Sadie’nin büyük annesinden bir telefon aldığında, kendini büyük çaplı bir araştırmanın içinde buldu. “Kızlar” adını verdiği podcastte hem korkunç sırların perdesini aralayacak hem de cevap vermek istemediği sorularla yüzleşmek zorunda kalacaktı.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 94.2
Erkek
% 5.8
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

Teen Titans: Raven
Okuyacaklarıma Ekle
Dişli Kızlar
Okuyacaklarıma Ekle
Biz İyiyiz
Okuyacaklarıma Ekle
Yalancı Orman
Okuyacaklarıma Ekle
Tuz ve Keder Evi
Okuyacaklarıma Ekle
Seçilmiş Olanlar
Okuyacaklarıma Ekle
İsimsiz Kız
Okuyacaklarıma Ekle
Nimona
Okuyacaklarıma Ekle
Darağacı Şarkısı 
Okuyacaklarıma Ekle
Son Raunt
Okuyacaklarıma Ekle
Muhalifler
Okuyacaklarıma Ekle
Sen Ben ve 36 Soru
Okuyacaklarıma Ekle
Tehlikeli Kızlar
Okuyacaklarıma Ekle
Darağacı Dansı
Okuyacaklarıma Ekle
7.4
10 üzerinden
66 Puan · 14 İnceleme
328 syf.
·
5 günde
·
5/10 puan
Bu kitabı nedense sevemedim. ayrıca aslında çok iyi olabilecek ve geliştirilebilecek bir şekli vardı kitabın. normal paragraflar halinde değil de, teker teker konuşma tarzındaydı yazımı. beğendim fakat olayların karmaşası, bulanıklığı, isim karmaşası ve bulanıklığı da beni benden aldı... daha iyi olabilirdi.
Sadie
7.4/10 · 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Se-lam! Bir solukta okuyup bitirdiğim Sadie yorumu ile geldim. Baştan söylemeliyim ki, kitap çok farklı formatta hazırlanmış. Sadie'nin gözünden olaylara tanık olurken bir yandan da olayların yaşadığı zaman ve perde arkasında olan her şey bir tv programı şeklinde bize sunulmuş. Son derece başarılı bir uyum vardı geçişlerde. Okuma hızını artırmak ve sayfaları merakla çevirmek konusunda da payı epey büyük. Kitabın kapağından mı bilmiyorum ama birçok kişi romantik bir kitap olacağını düşünmüş ama tam aksi... Kitap yüreğimi burkan bir konuyu ele alıyor. Iki küçük kız kardeşin ve onlar gibi diğer bilinmeyen kızların uğradığı cinsel istismar. Ve elbette bu konunun üzerinden şekillenen harika bir kurgu. Sadie karakterini çok sevdim. Güçlü, fedakar ve mantıklı kız karakterleri çok fazla seviyorum. Sadie'de onlardan biriydi. Yaşadığı hayatın zorluklarına karşı dimdik ayakta durmaya çalışıyor inatla. Kaybettikleri öyle çok ki.. Ne yaparsa yapsın geri getiremez ama en azından içi soğur mu insanın, acısı hafifler mi intikam aldığında? Kitabın sonunu farklı hayal ettim. Güzel olacak, dedim kendi kendime ama bir miktar kalbim kırıldı. Üzüldüm. Sadie'ye epey alışmışım meger, onu fark ettim. Biraz soluklanmak için kesinlikle tavsiye edeceğim, güzel bir kitap. Şömizsiz haline ayrı vuruldum ben ama, neyse. (:
Sadie
7.4/10 · 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
Kitabın konusunu bile pek bilmeden indirimde görünce almıştım. Pek bir beklentim olmasa da sürükleyici anlatımı sayesinde hızlı bir şekilde okudum. Ana karakter Sadie'nin gözünden ve podcast şeklindeki bölümlerden oluşuyor kitap. Yer yer beni etkilediğini de söylemem gerek. Rahatsız edici unsurlar barındırıyor daha açık söylemek gerekirse cinsel istismar. Çok detaylı anlatılmıyor yaşananlar beni de sanırım bu üzdü. Sadie'nin anılarını daha fazla verebilirdi bence yazar ya da Sadie ve sapık adamın yüzleşme sahnesini yazabilirdi. Daha etkileyici olabilirdi bu şekilde bence. Vurucu olabilecek kısımları yüzeysel geçmiş. En sonda Sadie ne yaptı vs bilmiyoruz mesela ki bu yüzden de puan kırdım. Podcast sunucusuyla birlikte parçaları birleştirmeye çalışırken en sonda elimizde Sadie'ye neler olduğuna dair bir şeyin olmaması hoşuma gitmedi. Ama yine de hızlı okunan kitaplardan,bir şans verebilirsiniz.
Sadie
7.4/10 · 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
19 günde
·
9/10 puan
4/5 Sadie 19 yaşında 13 yaşında da bir kardeşi var. Mattie öldürülüyor evden kaybolduk bir kaç gün sonra ölü olarak bulunuyor ve ne yazık ki katili bulunamıyor kitabımız kızlar adlı bir podcast serisiyle başlıyor serinin sunucusunun adı West, Westi sadie'nin manevi büyükannesi arıyor ve diyor ki; bana yardımcı ol lütfen çünkü west mattie öldüğü zaman o kasabadan geçiyormuş ve bu olayı öğrenmiş soruyor soruşturuyor bir şekilde yani ilgileniyor büyükannesi de ilgilendiğini duyunca da sadie konusunda ona yardım edebileceğini düşünüyor ve onu arıyor ve west'in de patronunun teşvikiyle west de bu konu da podcast yapmaya karar veriyor biz bir yandan sadie'nin evden ayrılmasıyla olan olayları okurken bir yandan da west'in araştırmasını okuyoruz sadie'nin evden ayrılma sebebi ise kız kardeşini öldüren adamı bulup onu öldürmek... Kitap genç-yetişkin kategorisinde ama en az 17 yaşından küçüklerin okumasını tavsiye etmem çünkü çok ağır şeyler var Okuduğum kitaplar arasında en sevdiğim karakter sadie dün gece 3 de kitabı bitirdim ve yarm saat ağladım kitabı gördükçe kalbim acıyor
Sadie
7.4/10 · 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Sadie Yorumum
Bu kitapla ilgili karışık düşüncelerim var. Önce olumlu düşüncelerimden başlamak istiyorum. Kitap bir bir podcast üzerinden gidiyor. Bir bölümde poscasti okurken diğer bölümde Sadie'nin hayatını okuyorsunuz. Poscasti okurken aklınızda birtakım soru işaretleri beliriyor ve Sadie'nin kısmında cevapları buluyorsunuz. Bu, kitaba sürükleyicilik katmış diye düşünüyorum. Kitabın detaylı bir anlatımı vardı ve sık sık zamanda geriye dönüşler yapılmıştı. Sadie ve eski hayatından parçaları okumak, onun şimdiki haline nasıl geldiğini görmemize yarıyor. Dil ve anlatımından bahsettikten sonra konuya geçeyim: Sadie, kız kardeşi Mattie'nin ölümünün ardındaki gizem perdesini aralamak için bir yolculuğa çıkıyor, ipuçlarını birleştirerek kardeşinin katiline ulaşmaya çalışıyor. Kitapta taciz, tecavüz, çocuk istismarı, şiddet, cinayet gibi unsurlar bulunuyor; bunlar sizi rahatsız ediyorsa kesinlikle okumamanızı tavsiye ederim. Değindiği konular; insanların bilinçlenmesi gereken, önemli konulardı ve bunların güzel bir kurguyla anlatışı kitabı değerli kılıyor. Ama sonu için benim beklentilerim daha yüksekti, daha çarpıcı bir son beklemiştim. O yüzden okumak istiyorsanız beklentilerinizi çok yüksek tutmadan okumanızı öneririm.
Sadie
7.4/10 · 115 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.