Adı:
Sadist
Baskı tarihi:
Temmuz 2011
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056227547
Orijinal adı:
Into The Basement
Çeviri:
Esra Aydınhan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnciraltı Yayınları
Kadın bedeni, çekici olduğu kadar tehlikelidir.

Acıdan haz almak, fanteziyi işkenceye çevirmek ve azap çığlıklarını duymaktan zevk almak... Bunlar, alışılagelmiş bir insanın özellikleri değil. Bunlar, akıl sağlığı yerinde olmayan bir insanın özellikleri... Aslında çevrenizde yaşayan herhangi biri gibi duruyor. Ama sadece fiziksel olarak yaşıyor. Bilinç altında bambaşka birini yaşatıyor.

Her gün başka bir insan, cehennem işkencesinin yaşandığı bodrum katında hapsediliyor. İşkence ve ölüm sahnelerinin gerçek olduğu filmler çekerek, saygınlık kazanacağına inan Wong Lee, kurbanlarına acı çektirmekten haz duyuyor ve bu acıları, mutluluk ve tatmin aracı olarak kullanıyor.

Şehvet uğruna kurulan bu yeni dünyada, hayatta kalanlar için artık hiçbir şey aynı olmayacaktı. Çünkü herkes bir kurban, herkes acı çekmeye mahkûm ve herkes güzelliğinin bedelini ödemek zorunda kalacaktı.

Fiziksel işkencenin yerini ruhsal işkence alınca, paranoyak olacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
416 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabın konusu sıradışı. Öyle ki dünyadaki birçok kitaptan ayrı bir kategoriye konulabilir. Konu ilgimi çekse de içeriğindeki vahşet zaman zaman irkilmeme yol açtı. Kesinlikle yaşı küçüklere ya da hassas kişilere tavsiye etmem.
416 syf.
·3 günde·9/10
Öncelikle belirtmeliyim ki kitabın çevrisi oldukça hatalı. Ben de ki eser Pagoda Yayınevinden çıkmış. Kullanılan yabancı kelimeler ve cümleler ile ilgili bilgilendirme yapılmamış...

Kitabın konusu oldukça ürkünç. Sadist bir adam olan Wong Lee, kaçırttığı kadınlara işkence ederek onların filmlerini çekip pazarlayarak hasta ruhunu tatmin etmeye çalışıyor. Kadınlar onun gözünde sadece cinsel tatmin için var olan yaratıklar. Acıma duygusu olmayan, öldürmekten zevk alan bu adamın kurbanları ise genellikle gece kulüplerinde çalışan kızlar oluyor. Dedektifler ise buldukları cesetler karşısında ne yapacaklarını bilmez bir halde ipucu bulmaya çalışıyorlar...

Dedektif Randy Morrison, bu kızların nasıl olup ta bu kadar kolay av olduklarını öğrenmek için onların içinden biri olan Kim Bennett'den yardım talep ederek, katili yakalamak için işbirliği yapmaya başlıyor. Hesap etmedikleri ise, planlarının istedikleri gibi gitmeyeceğidir...

Kim'in özel hayatı ve aile ilişkilerindeki sırlar ise onun bu olaya dahil olduktan sonra yaşayacağı kabusun ön hazırlığıdır...

Katilin, "Ben, her kadını nefesi kesilinceye kadar severim..." Demesi, onun nasıl bir sadist olduğunun bir ipucu...

Avcının av olduğu, dönen kirli ve aşağılayıcı oyunların yer aldığı bu kitapta tempo hiç düşmeden son sayfasına kadar devam ediyor...
 • Saplantı
  7.3/10 (31 Oy)24 beğeni87 okunma6 alıntı1.289 gösterim
 • Sadist
  7.4/10 (47 Oy)39 beğeni138 okunma28 alıntı2.753 gösterim
 • Zaman Tükeniyor
  8.8/10 (38 Oy)34 beğeni148 okunma7 alıntı2.533 gösterim
 • Alt Üst
  5.9/10 (45 Oy)22 beğeni121 okunma11 alıntı1.670 gösterim
 • Kısa Kes
  6.8/10 (40 Oy)24 beğeni115 okunma3 alıntı1.528 gösterim
 • Tutsak
  6.6/10 (35 Oy)20 beğeni99 okunma22 alıntı1.309 gösterim
 • 5
  8.4/10 (35 Oy)32 beğeni92 okunma23 alıntı1.310 gösterim
 • Panik
  7.9/10 (110 Oy)75 beğeni356 okunma25 alıntı2.365 gösterim
 • Başka Şansın Yok
  7.9/10 (78 Oy)66 beğeni244 okunma32 alıntı2.349 gösterim
 • Hoşça Kal Demeden
  8.8/10 (65 Oy)61 beğeni192 okunma21 alıntı2.865 gösterim
416 syf.
·Beğendi·7/10
Alışılagelmiş konuların bir hayli dışında demek doğru olur mu bilemiyorum konu itibariyle bazı bazı midem öğürdü bazı bazı gözlerim nemlendi insanoğlunun nelere kadir olduğunu açık ve yalın bir dille anlatan bu roman sonu da dahil olmak üzere kadın ruhunun nelere kadir olduğunu bir kadının bir erkeğin hakkından nasıl gelinebileceğini gayet güzel anlattı. Ben oldukça sevdim esasen. :)
416 syf.
·6 günde·3/10
O kadar övüldü ki kitap ben alırken, efsane güzel bir kurgu bekliyor beni dedim ama öyle kötü ki. Ben çok gerilim okuduğum için mi bana vasat geliyor bilmiyorum. Öncelikle bazı kelimeler Yıldızlanmış ama hiçbir yerde kelime açıklaması Yok. Nerdeyse iki sayfada bir kelime hataları dolu. Gereksiz uzamış. Olmamış. Ne bir gerilim hissettim ne de heyecan.
416 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Hayatta okuyacağınız en manyak kitaplardan biri. Kitapta yapılan her işkenceyi bedenimde hissettim desem yeridir. Yazarın ve tabi çevirmenin üslubu harika. Kesinlikle eğer benim gibi cinayet romanlarını seviyorsanız kaçırmayın okuyun derim :)
384 syf.
·2 günde
Konu itibariyle gerilim romanı olarak anılsada kitabın birçok kısmında bunu hissetmiyoruz aslında. Manyak bir adet Wong Lee ve kadınları kaçırmakla görevli Victor Gorsky ' miz var. Wong yaşadığı olaylar neticesinde ( bu olaylar kitapta pek fazla anlatılmasada) tam bir sadist. Bodrum katında kadınlara yaptığı türlü işkenceler ve eziyetler, bu uğurda para kazanabilmeyi amaçlaması kitaba bi nebze gerilim özelliği katsada polislerin rolünün kısıtlı oluşu ve hiçbir olayın tam manasıyla birbiriyle uyum göstermemesi kitabın vasatlaşmasına neden oluyor.
Wong Lee acıdan zevk alıyor, acı yaşatmaktan daha çok zevk alıyor. Onun hakkından gelebilecek tek bir kişi var, oda striptiz kulüplerinin müdavimi polislerin gözdesi bir Dominatrix.(BDSM kültüründe partnerine hükmeden baskın kadın.)
' Kadın bedeni, çekici olduğu kadar tehlikelidir.'
416 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Karısının öldürülmesinden sonra kafayı sıyırmış Çinli bir adam: Wong Lee, aradığı özellikteki kadınları kaçırıp ona getiren cinsellik düşkünü bir Rus: Victor ve bu ikisini yönlendiren gizli bir ad daha. Bodrum katına özel olarak kurulmuş bir işkence odası. Kadınlar birer birer öldürürlürken Kim Bennett adındaki dominatrix kadın, piyasanın tanınmış bir fuhuşçusudur. Polisler ve dedektifler kadınların kimliğini ortaya çıkarmak için Kim ile iş birliği yapar ancak o da kaçırılır. Kim için yaşamını hiçe sayan Billy ise bir deniz piyadesidir ve eş sürede keskin nişancı bir katildir. Sert anlatımlarıyla yer edinecek belleğinizde.

Her bette bir gerilim, korku ve kovalamaca olan ve sürekli yaşam savaşı verilen bir odadan yükselen çığlıklar ve cinsel sapkınlıklar okuyucuyu biraz sarsıyor. Akıcılığı çok iyi olan kesik olay örgüsü yazımı ile hızla okunan bir gerilim. Gereksiz hiçbir ayrıntı yok sıkan. Sürekli yüksek perdeden gidiyor. +18 olduğunu vurgulayayım.

Olay içi olay kurgusu bulunuyor. Kuşkukandığım ilk kişi olayın arkasındaki kişi çıktı. Ama yazar güzel gizlemiş ve saptırmış bulunmaması için. Öte yandan güçlü bir de kadın görüntüsü var. Ne yaşamış olursa olsun başkişimiz dimdik ayakta ve sağlam bir tinsel duruma iye. Özgün adı "Bodrum katında" ve keşke öyle kullanılsaymış. İçinizdeki temel içgüdüleri ortaya çıkaran bir özezer (mazoşist) ve elezer (sadist) betik. Gerilim, polisiye ve tinsel bir kurgu.

En sevdiğim yazıma iye (sahip) bir betikti. O yüzden elimden bırakamadım ve çabuk bitti. Öyle rahat ki okuması, keşke bütün yayınevleri böyle bassa.
416 syf.
·4/10
Gerilim romanlarını okumayı sevmeme rağmen bu kitapla pek anlaşamadım açıkçası. Başlarda çeviriden mi kaynaklı bilemiyorum her şey birbirine girdi. Aynı şey sonu içinde geçerliydi. Kafamda soru işaretleri kaldı. Bu tarz kitaplarda hoşuma giden bir şey değil bu.
Ama yazarın duyguyu iyi yansıttığını söyleyebilirim. Kurbanın ağzından okumak benim için zordu. Yazar için de yazması kolay olmasa gerek.
Kitabı okurken aynaya baktığımda gerilimden yanaklarımın kızardığını gördüm. Gerilimi bence çok iyi yansıtmış ya da ben çabuk geriliyorum, bilemiyorum. Ama yine de sonu tahmin edilebilirdi. Elinizde almak için başka kitap seçenekleri varsa onlara bakmanızı öneririm. Ama elinizde varsa okumak size bir şey kaybettirmez.
416 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Kişiler pek akıcı bulmadıklarını iddaa etselerde okunulası bir kitap bana kalırsa. İşkence yöntemlerinin anlatımı ve bir kadının gücünü nasıl kullandığı yönündeki anlatım güzeldi.
416 syf.
·Beğendi·9/10
Son derece güzel bir gerilim romanı.
Sadist filmler çekmek için bir adam kiralayan Çinli bir mayfanın, sado-mazoşist bir kadını kaçırması ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.
Yazar oldukça etkili bir anlatım dili kullanmış. Tasvirler çok detaylı.
Bu arada kitabın sonunda da okuyucuyu bir sürpriz bekliyor.
Gerilim romanlarını sevenlerin zevkle okuyacağı bir kitap.
416 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Sürekli gerilim dolu , bazı yerlerinde çeviri hataları olan cinsellik ön planda tutulan bir roman... Olaylar çok hızlı gelişebiliyor kitapta, kısa sürede bitirilebilecek bir roman.
416 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Tıpkı Otel filmi. Bol bol işkence ve kan. Ağır şiddet ve haz. Saygınlık ve şöhret hepsi var. Çok beğeniyorum bu kitabı. Yeri ayrıdır bende. Herkesin kaldıramayacağı bir kitap. Sonu ve başlangıcı etkileyici bir kitap.
.

Kim, her zaman hazırdı ve kavgacı bir sokak çocuğu gibiydi. Acıya dayanıklıydı. Çocukken bile kimsenin onu ağlarken görmesine izin vermemişti.

.
.

"... içimde kötü bir his var. Bilirsin, sanki yeniden bir şey olmak üzereymiş gibi."
"Tekrar olmaz."

.
.

Eğer birbirimizi biraz daha fazla sevebilseydik, her şey çok daha farklı olacaktı.

.
.

Eğer farklılıklarını kabul edip konuşabilirlerse, hayatlarının ne kadar farklı olabileceğini düşündü.

.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sadist
Baskı tarihi:
Temmuz 2011
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056227547
Orijinal adı:
Into The Basement
Çeviri:
Esra Aydınhan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnciraltı Yayınları
Kadın bedeni, çekici olduğu kadar tehlikelidir.

Acıdan haz almak, fanteziyi işkenceye çevirmek ve azap çığlıklarını duymaktan zevk almak... Bunlar, alışılagelmiş bir insanın özellikleri değil. Bunlar, akıl sağlığı yerinde olmayan bir insanın özellikleri... Aslında çevrenizde yaşayan herhangi biri gibi duruyor. Ama sadece fiziksel olarak yaşıyor. Bilinç altında bambaşka birini yaşatıyor.

Her gün başka bir insan, cehennem işkencesinin yaşandığı bodrum katında hapsediliyor. İşkence ve ölüm sahnelerinin gerçek olduğu filmler çekerek, saygınlık kazanacağına inan Wong Lee, kurbanlarına acı çektirmekten haz duyuyor ve bu acıları, mutluluk ve tatmin aracı olarak kullanıyor.

Şehvet uğruna kurulan bu yeni dünyada, hayatta kalanlar için artık hiçbir şey aynı olmayacaktı. Çünkü herkes bir kurban, herkes acı çekmeye mahkûm ve herkes güzelliğinin bedelini ödemek zorunda kalacaktı.

Fiziksel işkencenin yerini ruhsal işkence alınca, paranoyak olacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 125 okur

 • Nihan Kocabıyık
 • Servet Doğan
 • İbrahim Yıldırım
 • Enes Taşdelen
 • Özel bir Siyah
 • İrem Göksel
 • Kübra eröz
 • sude
 • Zafersevgili
 • merve

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.7
14-17 Yaş
%11.1
18-24 Yaş
%25.9
25-34 Yaş
%37
35-44 Yaş
%18.5
45-54 Yaş
%3.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%73.1
Erkek
%26.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.6 (7)
9
%14.7 (5)
8
%11.8 (4)
7
%14.7 (5)
6
%11.8 (4)
5
%5.9 (2)
4
%11.8 (4)
3
%5.9 (2)
2
%0
1
%2.9 (1)