Savcı

6,4/10  (21 Oy) · 
40 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.133 gösterim
"Sizi geceleri uyutmayacak, adrenalin yükleyecek bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz."
-People-

Başarılı bir savcı olan Carolyn evinde ölü bulunur. Onunla aynı departmanda çalışan meslektaşı Savcı Rusty'den davayı üstlenmesi istenir. Rusty, soruşturmanın derinliklerine indikçe, Carolyn'in hayatındaki tuhaf sırları da tek tek kazımaya başlar. Ancak kendisinin de bir sırrı vardır. Carolyn'in eski erkek arkadaşlarından biridir ve ona kurtulamadığı bir tutkuyla bağlıdır. Sırrı kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıktığında, tüm oklar onu göstermeye başlar. Kadının evinde bulunan kan örneği, bardaktaki parmak izleri, olay gecesi telefon kayıtları… Bulduğu ipuçları onu adım adım gerçek katilin kendisi olduğu gerçeğine götürdüğünde Rusty, şeytani bir oyunun ortasında kaldığını anlar. Nevrotik bir kadınla tek çocuklu mutsuz bir evlilik süren Rusty, seçimlerde kaybettiği için onu suçlayan başsavcının baskısı altında ezilip, kendini aklamaya çalışırken en büyük kavgası kendi iç sesiyle olacaktır. Dönen bir girdabın içine çekildikçe, gerçek katile ne kadar yakın olduğunu fark eder.


"İki gün aralıksız okuduktan sonra kendimi arınmış, canlanmış ve bittiği için üzülmüş hissettim. Uzun zamandır okuduğum en nefes kesici romanlardan biri."
-Pat Conroy-

"SAVCI baştan sona merak uyandıran, okuyucuyu fevkalade çarpıcı bir sonla buluşturan bir kitap. Yazarın eski bir savcı olmasından ileri gelen ustalığı göz dolduruyor."
-John Katzenbach-

"SAVCI üst düzey bir başarı ürünü - olağanüstü hakimiyeti ve dokunuşu her sayfada hissettiren, kanıtları birleştirme, uygulama (ve saklama) becerisiyle, korkutucu derecede gerçekçi karakterler… Bir kez başladınız mı kolay kolay kenara koyamayacağınız bir gerilim romanı."
-Wallace Stegner-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  551
 • ISBN:
  9786054629619
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Name Türker 
 07 Oca 12:09 · 7/10 puan

Kitabı ismi ve kapağı ilgimi çektiği için almıştım. Okurken zaman zaman sıkılsam da ilginç bir kitap olduğunu söylemeliyim. Kitap savcı bir kadının, Carolyn öldürülmesini konu alıyor. Ve kadına saplantılı bir şekilde aşık olan savcı Rusty cinayeti çözerken delillerin onu gösterdiğinin farkına varıyor . Aslında kitaptaki herkesin psikolojik olarak bir rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum. Bulunduğu konuma kadınlığını kullanarak gelen Carolyn, saplantılı bir aşık olan Rusty ve onun Nevrotik karısı Barbara.. Kitap genel anlamda mahkeme de geçiyor. Savcılar,tanıklar ,jüriler,yargıç ve soruşturma oldukça ilginç. Okumaya değer bir kitap olduğunu söylemeliyim.

Gülçin ÇAM 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayatımda okuduğum belki ilk polisiye roman ve sırf adı için okumuştum(en büyük hayalimdi savcı olmak) inanılmaz bir sonla bitti resmen bittigi icin üzüldüm ve ondaki soluk soluğa okumayı henüz başka bir kitapta tatmadım mutlaka okumalısınız

Savcı benzeri kitaplar

F.İ. 
25 Mar 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yine sonu sürpriz şekilde biten bir polisiye roman. Bu tür kitapları arada okuyup kafamı dağıtmayı seviyorum. Insanı olay örgüsüne fazlaca kaptırıp, kafasını meşgül etmesini sağlıyorlar. Güzel bir kitaptı.

Kitaptan 11 Alıntı

Name Türker 
05 Oca 17:48 · İnceledi · 7/10 puan

Hayatta kalmayı başaramadı. Dedikleri gibi,iyiler asla başaramazdı.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 457)Savcı, Scott Turow (Sayfa 457)
Figen Esen 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir zamanlar daha yumuşak duyguların gezindiği damarlarımda ,tıpkı demir madenlerindeki cevher damarları gibi, görev ve sorumluluğun sert gereksinimleri yerleşmişti artık.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 6)Savcı, Scott Turow (Sayfa 6)
Name Türker 
04 Oca 18:54 · İnceledi · 7/10 puan

Ölüm döşeğindeki bütün dilekler ciddi ve aceleci olmaz mıydı?

Savcı, Scott Turow (Sayfa 338)Savcı, Scott Turow (Sayfa 338)
Name Türker 
07 Oca 11:53 · İnceledi · 7/10 puan

Hangisi daha zordu? Gerçeği bilmek mi,ortaya çıkartmak mı; anlatmak mı,yoksa inanmak mı?

Savcı, Scott Turow (Sayfa 547)Savcı, Scott Turow (Sayfa 547)
Figen Esen 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Normalde o anda gelişmesi ve bu sayede eşsiz olması gereken durumlarla ilgili beklentilerimize hükmeden durumları zihnimize kazıdılar.Dram dizilerinden kederlendiğimizde neler yapacağımızı, ekranda gördüğümüz atletlerden zafer anında nasıl tepki vereceğimizi öğrendik.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 115)Savcı, Scott Turow (Sayfa 115)
Figen Esen 
18 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gel-git
Hayatımda yeralan kişilerin, uzak bir gezegenin etrafında dönen pek çok ayın yarattığı gel-gitler gibi içimi karıştırdığını hissettim.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 338)Savcı, Scott Turow (Sayfa 338)
Figen Esen 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Umut
Havadan daha hafif, meltemden daha rahatlatıcı, yüksek surlarla ççevrilmişim gibi hissetmeme sebep olan ,içime apansız yerleşen ve geleceğe dosdoğru bakma cesareti veren bir umut ortaya çıktı..

Savcı, Scott Turow (Sayfa 202)Savcı, Scott Turow (Sayfa 202)
Figen Esen 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Garip ve açıklanamaz bir şekilde kendi duygularım içinde sendeleyip kilitli kaldım.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 439)Savcı, Scott Turow (Sayfa 439)
Figen Esen 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Korku
O kadar aşikar bi biçimde korkuyu hissediyorum ki ,adeta renge büründü.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 258)Savcı, Scott Turow (Sayfa 258)
Figen Esen 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Adaletsizlik
Sokaklarda rastgele şahit olduğu adaletsizlik ,her kararını refleks olarak devletin aleyhine vermesini sağlayacak duygusal bir ansiklopedi halini almıştı.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 260)Savcı, Scott Turow (Sayfa 260)
2 /