Savcı

6,3/10  (23 Oy) · 
46 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.178 gösterim
"Sizi geceleri uyutmayacak, adrenalin yükleyecek bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz."
-People-

Başarılı bir savcı olan Carolyn evinde ölü bulunur. Onunla aynı departmanda çalışan meslektaşı Savcı Rusty'den davayı üstlenmesi istenir. Rusty, soruşturmanın derinliklerine indikçe, Carolyn'in hayatındaki tuhaf sırları da tek tek kazımaya başlar. Ancak kendisinin de bir sırrı vardır. Carolyn'in eski erkek arkadaşlarından biridir ve ona kurtulamadığı bir tutkuyla bağlıdır. Sırrı kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıktığında, tüm oklar onu göstermeye başlar. Kadının evinde bulunan kan örneği, bardaktaki parmak izleri, olay gecesi telefon kayıtları… Bulduğu ipuçları onu adım adım gerçek katilin kendisi olduğu gerçeğine götürdüğünde Rusty, şeytani bir oyunun ortasında kaldığını anlar. Nevrotik bir kadınla tek çocuklu mutsuz bir evlilik süren Rusty, seçimlerde kaybettiği için onu suçlayan başsavcının baskısı altında ezilip, kendini aklamaya çalışırken en büyük kavgası kendi iç sesiyle olacaktır. Dönen bir girdabın içine çekildikçe, gerçek katile ne kadar yakın olduğunu fark eder.


"İki gün aralıksız okuduktan sonra kendimi arınmış, canlanmış ve bittiği için üzülmüş hissettim. Uzun zamandır okuduğum en nefes kesici romanlardan biri."
-Pat Conroy-

"SAVCI baştan sona merak uyandıran, okuyucuyu fevkalade çarpıcı bir sonla buluşturan bir kitap. Yazarın eski bir savcı olmasından ileri gelen ustalığı göz dolduruyor."
-John Katzenbach-

"SAVCI üst düzey bir başarı ürünü - olağanüstü hakimiyeti ve dokunuşu her sayfada hissettiren, kanıtları birleştirme, uygulama (ve saklama) becerisiyle, korkutucu derecede gerçekçi karakterler… Bir kez başladınız mı kolay kolay kenara koyamayacağınız bir gerilim romanı."
-Wallace Stegner-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  551
 • ISBN:
  9786054629619
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Name 
 07 Oca 12:09 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Kitabı ismi ve kapağı ilgimi çektiği için almıştım. Okurken zaman zaman sıkılsam da ilginç bir kitap olduğunu söylemeliyim. Kitap savcı bir kadının, Carolyn öldürülmesini konu alıyor. Ve kadına saplantılı bir şekilde aşık olan savcı Rusty cinayeti çözerken delillerin onu gösterdiğinin farkına varıyor . Aslında kitaptaki herkesin psikolojik olarak bir rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum. Bulunduğu konuma kadınlığını kullanarak gelen Carolyn, saplantılı bir aşık olan Rusty ve onun Nevrotik karısı Barbara.. Kitap genel anlamda mahkeme de geçiyor. Savcılar,tanıklar ,jüriler,yargıç ve soruşturma oldukça ilginç. Okumaya değer bir kitap olduğunu söylemeliyim.