Savcı

5,2/10  (11 Oy) · 
25 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.034 gösterim
"Sizi geceleri uyutmayacak, adrenalin yükleyecek bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz."
-People-

Başarılı bir savcı olan Carolyn evinde ölü bulunur. Onunla aynı departmanda çalışan meslektaşı Savcı Rusty'den davayı üstlenmesi istenir. Rusty, soruşturmanın derinliklerine indikçe, Carolyn'in hayatındaki tuhaf sırları da tek tek kazımaya başlar. Ancak kendisinin de bir sırrı vardır. Carolyn'in eski erkek arkadaşlarından biridir ve ona kurtulamadığı bir tutkuyla bağlıdır. Sırrı kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıktığında, tüm oklar onu göstermeye başlar. Kadının evinde bulunan kan örneği, bardaktaki parmak izleri, olay gecesi telefon kayıtları… Bulduğu ipuçları onu adım adım gerçek katilin kendisi olduğu gerçeğine götürdüğünde Rusty, şeytani bir oyunun ortasında kaldığını anlar. Nevrotik bir kadınla tek çocuklu mutsuz bir evlilik süren Rusty, seçimlerde kaybettiği için onu suçlayan başsavcının baskısı altında ezilip, kendini aklamaya çalışırken en büyük kavgası kendi iç sesiyle olacaktır. Dönen bir girdabın içine çekildikçe, gerçek katile ne kadar yakın olduğunu fark eder.


"İki gün aralıksız okuduktan sonra kendimi arınmış, canlanmış ve bittiği için üzülmüş hissettim. Uzun zamandır okuduğum en nefes kesici romanlardan biri."
-Pat Conroy-

"SAVCI baştan sona merak uyandıran, okuyucuyu fevkalade çarpıcı bir sonla buluşturan bir kitap. Yazarın eski bir savcı olmasından ileri gelen ustalığı göz dolduruyor."
-John Katzenbach-

"SAVCI üst düzey bir başarı ürünü - olağanüstü hakimiyeti ve dokunuşu her sayfada hissettiren, kanıtları birleştirme, uygulama (ve saklama) becerisiyle, korkutucu derecede gerçekçi karakterler… Bir kez başladınız mı kolay kolay kenara koyamayacağınız bir gerilim romanı."
-Wallace Stegner-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  551
 • ISBN:
  9786054629619
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gülçin ÇAM 
31 Mar 00:00 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayatımda okuduğum belki ilk polisiye roman ve sırf adı için okumuştum(en büyük hayalimdi savcı olmak) inanılmaz bir sonla bitti resmen bittigi icin üzüldüm ve ondaki soluk soluğa okumayı henüz başka bir kitapta tatmadım mutlaka okumalısınız

F.İ. 
25 Mar 01:26 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yine sonu sürpriz şekilde biten bir polisiye roman. Bu tür kitapları arada okuyup kafamı dağıtmayı seviyorum. Insanı olay örgüsüne fazlaca kaptırıp, kafasını meşgül etmesini sağlıyorlar. Güzel bir kitaptı.

Kitaptan 8 Alıntı

figen cane 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir zamanlar daha yumuşak duyguların gezindiği damarlarımda ,tıpkı demir madenlerindeki cevher damarları gibi, görev ve sorumluluğun sert gereksinimleri yerleşmişti artık.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 6)Savcı, Scott Turow (Sayfa 6)
figen cane 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Normalde o anda gelişmesi ve bu sayede eşsiz olması gereken durumlarla ilgili beklentilerimize hükmeden durumları zihnimize kazıdılar.Dram dizilerinden kederlendiğimizde neler yapacağımızı, ekranda gördüğümüz atletlerden zafer anında nasıl tepki vereceğimizi öğrendik.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 115)Savcı, Scott Turow (Sayfa 115)
figen cane 
18 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gel-git
Hayatımda yeralan kişilerin, uzak bir gezegenin etrafında dönen pek çok ayın yarattığı gel-gitler gibi içimi karıştırdığını hissettim.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 338)Savcı, Scott Turow (Sayfa 338)
figen cane 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Garip ve açıklanamaz bir şekilde kendi duygularım içinde sendeleyip kilitli kaldım.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 439)Savcı, Scott Turow (Sayfa 439)
figen cane 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Umut
Havadan daha hafif, meltemden daha rahatlatıcı, yüksek surlarla ççevrilmişim gibi hissetmeme sebep olan ,içime apansız yerleşen ve geleceğe dosdoğru bakma cesareti veren bir umut ortaya çıktı..

Savcı, Scott Turow (Sayfa 202)Savcı, Scott Turow (Sayfa 202)
figen cane 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Korku
O kadar aşikar bi biçimde korkuyu hissediyorum ki ,adeta renge büründü.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 258)Savcı, Scott Turow (Sayfa 258)
figen cane 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Adaletsizlik
Sokaklarda rastgele şahit olduğu adaletsizlik ,her kararını refleks olarak devletin aleyhine vermesini sağlayacak duygusal bir ansiklopedi halini almıştı.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 260)Savcı, Scott Turow (Sayfa 260)
figen cane 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Zifiri karanlıkta ışığın düğmesini aramak ve hiç bulamayacakmışım gibi dehşete kapılmak gibiydi.Arayış uzadıkça, beni bir arada tutan şeyler aşınıyor, yok oluyor, suya düşen ilaç gibi eriyor ve sınırsız, sonu gelmez bir panik tüm benliğimi kaplamaya başlıyordu.

Savcı, Scott Turow (Sayfa 290)Savcı, Scott Turow (Sayfa 290)