Seçim Konuşmaları AB-D Emperyalist Haydutlar Çetesi ve Yerli Hain İşbirlikçilerine Karşı 2015 Genel Seçimleri Çerçevesinde Siyasi Değerlendirmeler

10,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
223 gösterim
Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu duruma, daha doğrusu içine sürüklendiği, düşürüldüğü duruma bakınca seçimlerin filan hiçbir önem taşımadığını görürüz.

Çünkü Türkiye bugün Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı günlerden çok daha ağır, çok daha karanlık günleri yaşıyor.

Neden mi daha ağır bugünkü durum?

Şundan:

1919’da Türkler ve Kürtler bugün olduğu gibi ayrışmış, birbirlerine düşman kamplarda yer almış değillerdi. Yekvücuttu her iki halk.

Ayrıca da 1919’da düşman, işgal ordusuyla topraklarımızı çiğneyerek, kan dökerek, ırza geçerek ilerliyordu. İşgaller yapıyordu. Ege’de Batılı Emperyalistlerin maşası Yunan Ordusu, Güneyde Fransız ve İtalyan Emperyalistleri, Karadeniz’de yine İngiliz Emperyalistlerinin maşası Pontus çeteleri, Doğuda ise yine İngiliz, Amerikan, Fransız Emperyalistlerinin maşası Antranik Ozanyan komutasındaki Ermeni Ordusu insanlık dışı katliamlarını sürdürüyordu. Müslüman Halkı camilerde toplayıp ateşe vererek su kuyularına baş aşağı canlı canlı atıp üstlerine kayalar yuvarlayarak ve daha akla hayale gelmeyecek caniliklerle katlediyordu.(…)

İstanbul’da ise Batılı Emperyalistlere teslim olmuş Padişah Vahdettin ve hükümetleri Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeciler hakkında idam fermanları çıkarıyordu.

Yani durum apaçık ortadaydı, herkesçe görülüp anlaşılıyordu.

Bugünse halkımız parça parça bölünmüş durumda. Üstelik de düşman; ülkemizi askeri üsleri, NATO, Avrupa Birliği gibi askeri ve siyasi örgütleriyle; IMF, Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü gibi ekonomik örgütleriyle ve sanayimizin tamamını oluşturan tekelci şirketleriyle kıskıvrak bağlamış olmasına rağmen kendisini gözlerden uzak tutmayı, gizlemeyi başarabilmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789757346753
 • Yayınevi:
  Derleniş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 31 Alıntı

Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İslam aliminin sözünden rahatsız olan bir müslüman(!)
Parti binalarımızın tamamının dış cephelerinde, 8’inci Yüzyılda yaşamış büyük İslam Âlimi Abdullah Bin Mübarek’in altın değerindeki şu sözünün yazılı olduğu pankart asılıdır:

“İnsanların en alçağı, din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır!”

Bu sözü kim üstüne alınıp rahatsız oldu dersiniz?

Sizin de şu an hemen aklınıza geliveren malum şahıs.

AKP’nin Kaçak ve de Haram Saray’da mukim Büyük Patronu.

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 125 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 125 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!
Ey ihanetlerin, muhbirliklerin, düzenbazlıkların, vurgunların, katliamların arkadan dolaşan bıçakları!

Ey yiğitçe, dürüstçe, mertçe konuşmaların, yüzleşmelerin, hesaplaşmaların
kaçakları!

Sanmayın ki yaptıklarınız yanınıza kalacak! Tüm ihanetlerinizin hesabını bir bir vereceksiniz! Bundan kurtuluşunuz yok.

Aklınızda mıh gibi tutun bunu.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 121 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 121 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İsyan
Zalimler, her geçen gün biraz daha zayıflayacaklar ve halkımız her geçen gün biraz daha uyanışa erecek. Ve bunun sonunda Şanlı Gezi İsyanı’mızın on katı, yüz katı isyanlar ortaya koyacağız biz ve o isyanlarla bu vurguncuların, bu hainler takımının tamamı devrilip yok olup gidecekler. Bunların ekonomik ve siyasi varlıkları tümüyle yok olacak. Gelecek mutlaka bizim, yoldaşlar

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 140 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 140 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

CIA dininin rantını yiyen HDP
Kürtçü geçinen HDP’nin genç ve yakışıklı eşbaşkanı ise zaten açıktan Amerikancıdır. Gizlemez o kendini. NATO’yu, ABD’yi, Birleşmiş Milletler’i Türkiye’ye çağırır. Gelin Türkiye’yi de Irak gibi, Suriye gibi yapalım. Sizin de istediğiniz Amerikancı Kürt Devleti’ni kuralım, der. Ve o da medya ordusunu peşine takarak Cuma namazlarına başlar artık. IŞİD’le aynı anlayıştaki Şeyh Sait ve Said-i Nursi anmaları tertipler. Şeyhlerin ellerini öper.

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 128 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 128 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
 13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bakara - makara
AKP’liler için din, içtenlikli, saf, dürüst insanlarımızı kandırmada bir araçtır. Siyasette rantı en yüksek olan ticari metadır.

Ne diyor bunların eski AB Bakanı?

Bir iki ayet salladık mı seçmeni kandırmaya yeter de artar bile. Kur’an sureleriyle “Bakara Makara” diyerek dalga geçiyor bu insan sefaletleri.

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 127 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 127 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

CIA İslamı
Ne diyor Âlim?

Din, dünya menfaati sağlamaya aracı kılınamaz. Din, ancak Allah’ın rızasını almaya vesile olur. Dinin amacı ahlâklı, dürüst, özü sözü bir, güvenilir insan olmayı sağlamaktır.

Tabiî bu deyiş Büyük Reis ve avanesine hakaret, hatta küfür gibi gelir. Çünkü onlarınki gerçek Müslümanlık değil. Kur’an’da ayet ayet ortaya konan, Hz. Muhammed ve Dört Halifenin yaşayışlarıyla örneklik ettikleri İslam değil. Onlarınki Muaviye-Yezid İslamı. Bugünün deyişiyle Amerikan İslamı, CIA İslamı. Yani içi boşaltılmış, özü alınmış, kuru bir kabuğa çevrilmiş ve tersyüz edilmiş İslam.

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 125 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 125 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Onur yaşamdan önemlidir
Biz inancımızı, ideolojimizi, davamızı işkence odalarında da savunduk hiç tereddüt etmeden. Bıyıklarımız demetiyle yolunurken işkenceciler elinde de savunduk açıkça, yiğitçe. Ve onların her türlü hakaretine, katmerli küfürlerle karşılık verdik. Çünkü insan şöyle ya da böyle ölecek. Öyleyse insana yakışan onuruyla, namusuyla, ahlâkıyla yaşamaktır. O yüzden biz, “onur yaşamdan önemlidir” deriz

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 92 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 92 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

CIA dininin rantını yiyen Y-CHP
(...)CIA dininin siyasetteki getirisinin yüksekliğini gören diğer Amerikancı partiler de, yarışa girdiler bu ahlâksızca işte. CHP’nin TESEV’ci, Sorosçu Şefi Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal’e “Kefere Kemal” diye saldıran kaşar Kuvayimilliye ve Laiklik düşmanını transfer edip Genel Başkan Yardımcısı yaptı. Bildiğimiz gibi aynı şef, TR-705 kod adlı tescilli CIA ajanını da vekil seçtirip bir diğer Genel Başkan Yardımcısı yaptı. Böylece hem CIA diniyle dinlenmiş oldu hem de CIA’yla kaynaşmış oldu.

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 127 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 127 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ne yazık ki yoldaşlar, ABD Emperyalistleri ve onların hain işbirlikçileri amaçlarına ulaşacaklar. Amerikancı Kürt devletini de kuracaklar, ülkemizi parçalayacaklar, halklarımızı birbirinden koparıp ayıracaklar. Ama bu bir süre devam edecek. Ondan sonra Türk ve Kürt Halkı anlayacak aşağılık oyunun içyüzünü ve yeniden Birinci Kuvayimilliye’de olduğu gibi yan yana gelip, omuz omuza verip bu hain Batılı Emperyalist çakallara karşı ve onların yerli işbirlikçilerine karşı savaşa girişeceğiz ve zafer kazanacağız.

O günler mutlaka gelecek yoldaşlar, buna inancımız tam. O günler geldiği zaman şairimizin şu dizelerinin içeriğiyle sesleneceğiz sizlere:

O sözler ki sırasında
Çiçek açmış bir nar ağacıdır
Dağ ufkuna vuran deniz aydınlığı

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 93 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 93 - Derleniş Yayınları)
Tarihsel Maddeci 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Biz maratoncuyuz
TRT: Peki geleceğe dair planlarınız, yol haritanız var mı? Neler?

Nurullah Ankut: Planlarımız... Aslında devrimci prensipler, anlayışımız çerçevesinde her şeyimiz, yolumuz açık, sistemli, belirgin. O çerçevede sürekli çalışıyoruz, mücadele ediyoruz. Yani böyle gelgeç ortamlar, durumlar bizi, çalışmamızı etkilemez yahut da belli yönlere yani belli şeye daha fazla eğilimli olmamızı sağlamaz. Yani sürekli devrimci prensiplerimiz çerçevesinde, o çizgide çalışmaya devam ediyoruz. Biz maratoncuyuz.

Ne yazık ki halkımızın büyük çoğunluğu, tıpkı Bolivya’da Che’ye olduğu gibi, bizi herhâlde 30 sene sonra filan anlayabilecek. Malum Che de Bolivya’da birçok yoldaşıyla beraber mücadeleye giriyor. 11 aylık mücadelede bir tek yeni insan katılmıyor gerillaya. Her çarpışmada birer, ikişer, beşer kayba uğruyor ve en son El Yuro Geçidi’nde 17 yoldaşıyla birlikte pusuya düşüyor ve orada tutsak düşüyor. 8 Ekim 1967, benim üniversiteye başladığım günler yani. Bir gün sonra da katlediliyor CIA uzmanlarının ve Washington’un verdiği bir emir üzerine. Ama şimdi Che’yi katleden tetikçi dâhil, onun oğlu dâhil hepsi Che’ye hayran ve Bolivya’da şu anda; “Biz Che’nin yolundan ilerliyoruz ve onun ideallerini gerçekleştirme mücadelesi veriyoruz.” diyen Evo Morales adlı bir başkan var.

Yani herhalde bizi de halkımız... Yani bu öylesine gerici kuşatma, gerici psikolojik kuşatma altındaki insanlarımız düşünemez, göremez bir hale getirildi; gerçeklerle bağı koparıldı insanlarımızın. Her halde belki on, yirmi yahut belki otuz yıl sonra bizim haklılığımızı anlayacak ve ne kadar doğru söylüyormuş bu adamlar, diyecek belki.

Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 103 - Derleniş Yayınları)Seçim Konuşmaları, Nurullah Ankut (Sayfa 103 - Derleniş Yayınları)
4 /