Sevgilimsin

8,0/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
522 gösterim
"Sevgilimsin, arasına bir kağıt koyup erteliyoruz aşkı Otobüslerde ve trenlerde kaçamak yaşanan"

" Aşk, onun şiirlerinin önemli konularındandır, çünkü hayatın bütün yönleriyle şiirin konusu olabileceğine inanır. Ancak aşk konusunu çok ender tek başına işler. Konu her zaman daha kapsamlı bir toplumsal çerçevede işlenir. Gerçek dünya; toplumsal kavgaların, haksızlıkların ve kişisel faciaların dünyası, aşkın mekânıdır Behramoğlu nun şiirlerinde. Onun için şiirlerinde aşk, bir duygudan ziyade bir eylemdir ve fiziksel aşk, yani sevişmek önemlidir. Sevişmek ile siyasî eylem arasında bir zıtlık yoktur. İkisi arasında doğal bir bağ vardır. Ataol Behramoğlu nun şiirsel evreni huzursuz bir evrendir."
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2006
 • Sayfa Sayısı:
  48
 • ISBN:
  9789753318626
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Bora Harut 
26 Haz 2016 · Kitabı okudu · 67 günde · 7/10 puan

İnce bir kitap bu, 48 sayfa. İçinde 13 adet şiir bulunmakta. Bu şiirlerden "Kıbrıs Günlükleri" başlıklı şiir en uzunu... 11 sayfa. Kitabın ismine bakıp da buram buram aşk kokan şiirler bulacağınızı zannetmeyiniz.

Hilal 
 17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

-----Spoiler---
İki ağıt kadar tat vermedi.13 şiir içeren bir kitap.Bitirdikten sonra aklımda Paris ve Kıbrıs kelimeleri kaldı daha çok. Şiir stili bana Nazım Hikmetı hissettiriyor ama asla onunki kadar tat vermiyor açıkçası.
Sonuc:Ehh işte...

Dilara Adar 
 12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aslında kendime ait olmayan kitapları bir şekilde ödünç alarak okumaktan hiç hoşlanmıyorum. Kendi kitabımı bitirdim baktım ki vakit var. Oku dilara! Kütüphanede çalışmak bazen çok güzel:) Ve iyi ki okumuşum dedirtti. Okuyun!!!

Kitaptan 2 Alıntı