Son Harem

7,8/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
2 beğeni  · 
435 gösterim
İstanbul, 1909. Avrupa ile Asya'nın aynı potada eridiği Boğaziçi kıyılarının hükümdarı II. Abdülhamid, Doğu'nun son bilmecesi. Ve hareminin gizli dünyasında gelecek hayalleriyle yaşayan Elisa ile Fatima. Biri gözdeliğe yükselmek için her şeyi yapabilecek kadar hırslı, diğeri aşka ve özgürlüğe hasret iki genç cariye. Ve Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşüyle, Abdülhamid'in haremi dağıtılır, yüzlerce cariye azad edilir. İki yakın arkadaş haremin duvarlarının ardında da hayatta kalmayı öğrenmek zorundadır. Elisa ile Fatima'nın dünyasında düşler yerini kâbusa bırakır, tek dayanak noktaları da ellerinden kayıp gider: Dostlukları!

Peter Prange, Almanya'nın en ünlü tarihi roman yazarlarından biridir. Yazdığı hemen her kitap Almanya'da çok satanlar listesine zirveden girmektedir. Kitapları birçok dile çevrilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786054188253
 • Orijinal Adı:
  Der Letzte Harem
 • Çeviri:
  Gülderen Pamir
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Hareme farklı bir bakış açısı, oldukça sürükleyici ve kolay kolay elinizden bırakamayacağınız türden. Tarihin derinliklerine inmek isteyenlere öneririm…

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Osmanlı'nın son dönemini Abdülhamid'i ve iki kızın yollarının birleşimini bir de yabancı kalemden okuyun. Bazen sıkılsanız da bitirebileceğiniz bir kitap.

Çağrı 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Osmanlı'nın son dönemini tarafsız bir gözle aktaran kitabı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Hem şaşalı günlerin sonlarına tanıklık ederken, aynı zamanda bir cariyerinin hikayesini okuyorsunuz. Aklınızda bulunsun, kesinlikle okumaya değer bir kitap.