Son Kadın

·
Okunma
·
Beğeni
·
51
Gösterim
Adı:
Son Kadın
Yazar:
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
164
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257686150
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Paradigma Akademi Yayınları
Artık duvarlar rengârenk değil. Sokaklar canlı ve ışıltılı değil. Güzelliğe dair ne varsa bir bir siliniyor caddelerden, sokaklardan, evlerden. Artık güzel kokular gelmiyor. Artık renkli değil kıyafetler. Her şey tek renk. Gri ve grinin tonları. Artık yüzlerde gülümseme yok. Bakışlar sert ve tehdit edici. Artık şefkat yok sinelerde. Öfke, yıkım ve şiddet var. Artık barış yok dünyanın hiçbir yerinde. Her yerde çatışma ve silah sesleri... Artık sevgi yok gönüllerde. Kin ve nefret var. Erkeklerin egemen oldukları dünya, cehennemin öbür adıdır.
Artık kadınlar yok dünyada...
Artık yaşamak istemiyorum...
164 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bundan elli yıl sonra... İnsanlık pek çok sorunun üstesinden gelmiş, teknoloji epeyce ilerlemiş. Teknoloji sayesinde günlük yaşamındaki pek çok soruna çözüm bulan insanlar artık sonsuz mutluluğun ve tanrısallığın peşine düşmüşler.

Tam da bu sıralarda patlak veren bir salgın tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Bir tür biyolojik silah olarak ortaya çıkan ve yalnızca kadınları öldüren salgın sayesinde kadın bir anda dünyanın en değerli hazinesi haline geliyor devletler için... Ve kaçınılmaz bir şekilde büyük bir dünya savaşı patlak veriyor.

İşte tam da bu kaosun ortasında kalan bir felsefe profesörü bir yandan ailesini ararken bir yandan da virüse karşı doğal bağışıklığı olan küçük bir kızın hayatını kurtarma mücadelesi veriyor.

Kitapta kadınların yeryüzünden silinmesiyle dünyanın nasıl bir cehenneme dönüğü güzel işlenmiş. Yazarı Morpheus adını kullansa da yerli bir yazar. Kitap Paradigma Yayınlarından çıkmış. Konusu ve kurgusu itibariyle oldukça enteresan bir kitap. Keyifli okumalar diliyorum
164 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu
Herkese merhaba,bilim kurguyu sevenler,yoruma bekliyorum.
2079 yılında patlak veren "Dumuzi" virüsü ile başlayan vakalar.Ve 1 sene sonra aşının bulunması ile rahat bir nefes alınmıştır.Bir grup bilim insanın ve Profesör Rudolf'un Aritanya'ya gidişi ve bu bölgede her şeyin güzel olup,yalnız mutluluğun olmaması herkese ilginç gelmiştir.24 Ocak 2083 yılında ise ortaya çıkan "Lucy" virüsü ile artık insanlık hepten bitme noktasına gelmiştir.İşin garip tarafı bu virüs sadece Kadınları öldürüyordur. Aritanya dönüşü uçağın düşmesi ve Rudolf'un Marsilya'da bir sığınakta gözlerini açması bu işin boyutunu gözler önüne sermiştir.Ailesine ne olduğunu merak eder ve Paris'e doğru yola çıkar.Ta ki yolda küçük kız LUCY ile karşılaşana dek.
Dumuzi virisü nasıl ortaya çıktı?
Aritanya'da insanlar neden mutsuz?
LUCY virisü nasıl patlak verdi?
Sadece neden kadınlar ölüyor?
Uçağın düşme sebebi ne?
Rudolf'un ailesine ne oldu?
Küçük kız LUCY nasıl hayatta kaldı?
Günümüz anlatılıyor dediğinizi duyar gibiyim ama yanılıyorsunuz.Çünkü bu öyle bir virüs ki sadece kadınları ve kız çocuklarını hedef alıyor ve kısa sürede ölümlerine neden oluyor,hem de korkunç bir şekilde.İnanın sanki film izliyorum hissine kapıldım.Her sayfası ayrı bir heyecan,merak yüklüydü.Bilhassa o sonlara doğru yaşanılan olaylar,adrenalin had safhadaydı.Ama o son,aslında sonun başlangıcı desem daha doğru olacak.Benden bu kadar devamı kitapta.Bilim kurgu sevenler,size güzel bir öneri ile geldim.Seveceğinize eminim.Keyifli okumalar diliyorum.
164 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
✔Merhaba sevgili kitap kurtları bugün sizlere okumakta ilk başta zorlandığım ama devamının akıcı bir şekilde geldiği bir kitapla geldim. Kitap önce sonu anlatıyor sonra baştan sona gidiyor. Böyle olduğu için başları anlamakta güçlük çektim ama sonradan her şey rayına oturdu. Kesinlikle okumanız gereken heyecan ve aksiyon dolu bir kitap
✔Rudolf profesör. Kitap da onun günlükleri ile başlıyor. Önce ne diyor bu adam diyorsunuz. Çünkü bir belirsizlik var. Sonrasında ise biri bir virüs çıkarıyor Lucy virüsü ve kadınlar tek tek hayatını kaybediyor. Bir gün bir güç Lucy'i buluyor. Hayatta kalan son kız/kadın. Bundan sonra ise mücadele başlıyor. Mücadele bitmedi ve kitap da bitmedi bence. Devam olabilir gibi görünüyor. Olmasını çok isterim
✔Rudolf Lucy ile nasıl bir araya geldi? Lucy Kara Timsahlar'ın elinden kurtuldu mu? Savaç neden çıktı? Hepsi ve daha fazlası için kitabı temin edebilirsiniz.
✔Yazarımızın kalemine sağlık
164 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Çok büyük devletlerin yaydığı virüsü dünyaya salarlar.Virüsü yok etmek için aşı'yı bulmak için birçok devlet önayak olur ve bir yarışa girerler.
.
.
Sadece kadınları ve kızları etkileyen bir virüs ortaya çıkıyor.Kadınlar olmadığı bir dünya düşünemiyorum.Kitap çok heyecan vericiydi. Bundan yaklaşık altmış sene sonrasını düşünün.Dünya büyük bir dönemden geçiyor.Bir virüs nerdeyse dünyadaki tüm kadınları öldürüyor.Bu kaosun ortasında kalan bir felsefeci bir yandan ailesini kurtarmaya çalışırken bir yandan da virüse karşı doğal bağışıklığı olan küçük bir kızın hayatını kurtarmaya çalışıyor...

Artık duvarlar rengârenk değil.Sokaklar canlı ve ışıltılı değil.Güzelliğe dair ne varsa bir bir siliniyor caddelerden, sokaklardan, evlerden.Artık güzel kokular gelmiyor.Artık renkli değil kıyafetler.Her şey tek renk. Gri ve grinin tonları.Artık yüzlerde gülümseme yok. Bakışlar sert ve tehdit edici. Artık şefkat yok sinelerde. Öfke, yıkım ve şiddet var. Artık barış yok dünyanın hiçbir yerinde.Her yerde çatışma ve silah sesleri... Artık sevgi yok gönüllerde. Kin ve nefret var.Erkeklerin egemen oldukları dünya, cehennemin öbür adıdır.
Artık kadınlar yok dünyada...
Artık yaşamak istemiyorum...
.
.
#kitapalıntısı
Artık kadınlar yok dünyada.....
Artık yaşamak istemiyorum.....
.
.
Bilim-kurgu türünde güzel bir kitap.
164 syf.
Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin,insanlar ne kadar konfora ulaşırsa ulaşsın şu kesin,mutluluğu satın alamazsınız.Eğer elinizdekilerle yetinip mutlu olmayı beceremiyorsanız,ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte olmak size yetmiyorsa artık hiçbir şey sizi kurtaramaz. Peki siz mutsuzsunuz diye koca dünya da mutsuzluğa mahkum mu olmalı?İşte bu bencilliğin en son durağı. Elinizdekilerin değerini,kıymetini bilin.

Ailesini bir virüs yüzünden kaybeden Michael KİRK artık herkese düşmandı.O hayatındaki güzellikleri kaybettiyse neden herkes aynı acıları yaşamasın ki?Sanal evrende tanıştığı Rangorak ise kendisini anlayan ve destekleyen tek insandı.İntikamını onun sayesinde alacaktı.

"Çiçekler gözlerini cehenneme açmamalı"

Kadın ve kız çocuklarını etkileyen virüs 2082 yılında ortaya çıkmış ve hızla yayılmıştı.Minicik çocukların 4-5 gün gibi bir sürede hızlıca yaşlanıp ölümlerine sebep olan bu hastalık için uzmanların elinden birşey gelmiyordu.Dünyanın çoğunluğunu oluşturan kadın nüfusu hızla tükenirken,karantina bölgelerine alınan kadınlardan da umut kesiliyordu.
Bulunduğu sığınaktan ayrılan Profesür Rudolf'un tek amacı Paris'e dönüp ailesine ne olduğunu öğrenmekti.Uzunca bir süre geçirdiği kazadan dolayı hastanede kalan Rudolf'un aklı da şimdiki dünyaya olduğu gibi,eskisi gibi değildi.Bir çatışmanın ardından profesörün ilk gördüğü şey ise LUCY'ydi.Kadınların, belki de dünyanın geleceğini etkileyecek tek şey bu minicik kız çocuğuydu ve ne pahasına olursa olsun Rudolf onu korumalıydı.

"Hiçbir insan kusursuz olamaz.Kusursuzluk sadece bir ütopya Adrian. Masallarda,hikayelerde duyduğumuz,gerçegini hiçbir zaman göremediğimiz ve insan kaldıkça göremeyeceğimiz bir ütopya."

"Kadınların olmadığı dünya cehennemdir."
164 syf.
·Beğendi·10/10 puan
🏵 Morpheus ~~ S9n Kadın
.
Artık duvarlar engerek değil. Sokaklar canlı ve ışıltılı değil. Güzelliğe dair ne varsa bir bir siliniyor caddelerden, sokaklardan, evlerden. Artik güzel kokular gelmiyor. Artik renkli değil kıyafetler. Hersey tek renk. Gri ve grinin tonları. Artik yüzlerde gülümseme yok. Bakislar sert ve tehdit edici. Artik şefkat yok sinelerde. Öfke, yıkım ve şiddet var. Artik barış yok dünyanın hiç bir yerinde. Heryerde çatışma ve silah sesleri. Artik sevgi yok gönüllerde. Kin ve nefret var. Erkeklerin egemen oldukları dünya, cehennemin öbür adıdır. Artik kadinlar yok dünyada.
.
🗨 İlk Lucy virüsü vakası 24 Ocak 2083 yılında ortaya çıktı. Hasta olan insanlar gribe benzer şekilde hasta oluyordu fakat bir tuhaflık vardi. Erkekler virüsü normal grip gibi atlatirken kadinlar 5 gün içinde yaslanarak ölüyorlardı. Bilim insanlarinlarinin çalışmalarına rağmen hiç bir gelişme yoktu. Bu virüs 2079 yılında çıkan Dumuzi virüsünün üstünde oynanmış şekliydi. Ölüm sayıları gittikçe artıyordu ve dünyada kadinlar artik cok değerli olmaya başlamıştı. (Allah'ım sen nelere kadirsin ) Kadınların azalması dünyada karışıklığa sebep olmaya başlamıştı. Büyük bir savaşa hazırlanıyordu herkes. Ayni zamanda bağışıklığı olan kadinlar vardi ve bunlar hazine değerindeydi.
.
🗨 Çok spoiler vermek istemiyorum çünkü muhteşem bir kitap okudum inanın. Yazarin cok sağlam bir kalemi var. Kurgu ve olay örgüsü ince ince işlenmiş. Kurgu birkaç zaman arasinda geçiyor. Mutlaka okunması gereken bir bilimkurgu.
.
Kitapla kalın
Eğer güçten kastedilen kaba kuvvet ise elbette kadınlar erkeklerden daha az vahşidir. Bu, kadınların erkeklerden üstün olduğu yönlerden biridir aslında. Fakat erkekler vahşilikleriyle övündükleri için onların gözünde daha az vahşi olan kadın, zayıftır. Eğer güçten kastedilen ahlaki bir güçse, o zaman kadınlar erkeklerden daha üstündür. Çünkü kadınlar erkeklerden daha fedakâr, daha cefakâr, daha sabırlı ve daha cesur insanlardır. Kadınların olmadığı dünya cehennemdir!
Morpheus
Sayfa 142 - Paradigma Polisiye Yayınevi
Hastalık, kadınlarımızı tamamen yok edip tüketmeden onu yenmenin bir yolunu bulmalıyız. Aksi takdirde bu, türümüzün sonu olur!
Morpheus
Sayfa 15 - Paradigma Akademi Yayınları
Bütün ölümlüler mutluluk arayışındadır ki bu, hiçbirinin
mutluluğa sahip olmadığının işaretidir
Morpheus
Sayfa 31 - Paradigma Akademi Yayınları
İnsanlar zengindi ama eksik olan bir şeyler hep vardı. Mutluluk… Gerçek dünyada aradığı mutluluğu bir türlü bulamayanlar mutluluğu sanal dünyalarda arar olmuştu. İnsanlar zengindi, her türlü imkâna sahipti fakat mutlulukları gerçek değil sanaldı.
Henüz anlam arayışına girmemiş insanlar için hayat çok anlamlı görünür. Mutluluk biraz da aptal olmakla ilgili sanırım. İnsanlar gerçeği keşfettiklerinde hayatlarının bir anlam ifade etmediğini öğrendiler. Aptallık çağında her şeyi bildiğimizi sanırdık ve bu bizi mutlu ederdi. Hayatın –bizim uydurmalarımıza dayalı da olsa- bir anlamı vardı. Artık gerçeği biliyoruz. Hayatın bir anlamı yok ve bu bizi “gerçek” olandan olabildiğince uzaklaşmaya itiyor. İnsan türünün gerçek dünyada asla mutlu olamayacağını öğrenmesi yaklaşık olarak birkaç bin yılını aldı. İleri teknolojinin bizleri getirdiği son nokta buydu. Sanal dünyalarda yaşanan sanal mutluluklar!

#morpheus #sonkadın #kitapalıntısı
Bu sanal evrenlerde erkekler kadın, kadınlar erkek, çocuklar yetişkin, yetişkinler çocuk, korkaklar süper kahraman, katiller rahip, rahipler sapkın, sapkınlar birer vaiz haline dönüşebiliyordu.
Morpheus
Sayfa 37 - Paradigma akademi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Son Kadın
Yazar:
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
164
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257686150
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Paradigma Akademi Yayınları
Artık duvarlar rengârenk değil. Sokaklar canlı ve ışıltılı değil. Güzelliğe dair ne varsa bir bir siliniyor caddelerden, sokaklardan, evlerden. Artık güzel kokular gelmiyor. Artık renkli değil kıyafetler. Her şey tek renk. Gri ve grinin tonları. Artık yüzlerde gülümseme yok. Bakışlar sert ve tehdit edici. Artık şefkat yok sinelerde. Öfke, yıkım ve şiddet var. Artık barış yok dünyanın hiçbir yerinde. Her yerde çatışma ve silah sesleri... Artık sevgi yok gönüllerde. Kin ve nefret var. Erkeklerin egemen oldukları dünya, cehennemin öbür adıdır.
Artık kadınlar yok dünyada...
Artık yaşamak istemiyorum...

Kitabı okuyanlar 12 okur

  • Ela
  • Gizem Kısacıklar
  • Selay Ert
  • Hakkı Ünlü
  • Zemine Alparslan
  • Hande kopuz
  • Selda Balaban Baykan
  • Duygu Deniz Karabal
  • KÜBRA NUR BAŞCIL
  • Burcu Yalçın

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%66.7 (6)
9
%22.2 (2)
8
%11.1 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0