Son Nefes Bazen En Büyük Korkunuz Gerçeğiniz Olur

8,2/10  (34 Oy) · 
64 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.149 gösterim
Caitlin Osborn, kâbusu onu almaya geldiğinde daha on yaşındadır. Önce yaklaşan ayak seslerini, ardından ona fısıldadığını duymuştur. Bu anın gelmesi için çok bekledim… On altı yıl sonra başarılı bir polis olan Caitlin Osborn, bir katilin nasıl hissettiğini derinlemesine öğrenmiştir. Bu onu çocukluk korkularından koruyan tek şeydir. Ta ki yeniden ayak seslerini, ardından ona fısıldadığını duyana kadar. Kum Saati Katili bu kez onun için geri gelmiştir. Son nefesini aldığını duyabiliyorum, Caitlin…

"Av ve avcı hikâyesinde olması gereken gerilimi bu kitapta bulacaksınız."
Publishers Weekly
"Michael Prescott, kitabın daha ilk sayfasından itibaren sizi gerilim dünyasına sokacak."
-Jeffery Deaver-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  445
 • ISBN:
  9789759997236
 • Orijinal Adı:
  Last Breath
 • Çeviri:
  Berna Kahraman
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge 
08 Ağu 08:27 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitap sadece bir kaç gün içinde geçiyor. Ve kitap bitmiyor. Yani aslinda bitmiyordan kastim gitmiyor. Sürekli kendime "haydi yarıda bırakmamalıyım" diyorum. Zorda olsa okudum. Çok beğenmedim. İsteyerek aldığım bir kitap olmadığından belki belki de gerçekten akici olmadigindan...

Gaye Özcan 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kum Saati Katili on altı yıl önce yarım bıraktığını tamamlamak için geri döner..

Mesleğini korkularına kalkan olarak kullanan Caitlin Osborn başarılı bir polistir. Kendisinin artık on altı yıl önceki küçük çocuk olmadığını ve korkularının ona sahip olamayacağını düşünür. Taki "Öcü Adam"ın Kum Saati Katili adıyla geri geldiğini anlayana kadar...

Kitabı elime aldığımda ilk ilgimi çeken şey kapak tasarımından önce "Bazen en büyük korkunuz, gerçeğiniz olur." cümlesi oldu. Kitabın ortasında olayları çözebiliyorsunuz. Keşke merakım biraz daha uzun sürseydi dedim. Sonu öyle beklenmedik, 'ters köşe' dediğimiz şekilde bitmiyor. Onun dışında sıkılmadan okuyabileceğiniz güzel bir gerilim kitabı.

Serdar Poirot 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman. Caithlin John Osborn, küçükken evde kaldığı bir gün saldırıya uğrar. Kendisine saldıran Öcü Adamdır ce sırf bunun yüzünden yıllar sonra polis olur. Ancak bir seri katil vardır ve karadullar gibi bazı kadınları öldürmektedir. C. J. Kendisine ilgi gösteren SWAT ekibinden Tanner'a fazla yüz vermez ve eski kocası Adam Nolan ile yakınlaşır ancak bu büyük bir hatadır. Adam, seri katil olan Gavin Tratt'ı şaşırtarak eski karısını öldürmeye kalkar ancak başarısız olur. Ama Caithlin acaba gerçekten güvende midir? Soluksuz okunan bir roman.

Nuray Durmuş 
03 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir polisiye. .
Kitabın ortasına gelince, "tamam katil bulundu başka ne olabilir ki"dediğimde kitap farklı ilerledi ve başka bir sürprizle karşılaştım.
Anlatımı sade, fazla karakter olmadığı için de yorulmadan rahat okudum.
Ben severek okudum, tavsiye ederim. .

Sadettin TANIK 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kitabın ortasına gelmeden katili neden öğrendik diye düşünürken okudukça işin aslının farklı olduğunu anlıyorsunuz.. Heyecanı her an dorukta yaşayacağınız bir kitap. Bence gayet güzel olmuş. Okumalısınız.

Ahmet Gökalp 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · 8/10 puan

Guzel bir polisiye roman. Gerçekten kitap kurgu olarak çok iyi. Olaylar hiç beklemediğim şekilde gelişti. Okurken sürekli merak ettim sonu nasıl bitecek acaba. Başarılı bir kitap ve güzel bir son.

M. 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Bence yazar için mükemmel bir başlangıç.Hikayede ki tempo hiç düşmüyor ve olaylardan kopmuyorsunuz. Ayrıca C.J nin direncine bayıldığımı söylemezsem haksızlık olur. Iyi bir başlangıç :)

şahin sağman 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

bi insanın başına gelebilecek en kötü şey korkularıyla yüzleşmektir. yazar bunu çok güzel ele almış. kitap bitmesin istedim :) çok güzel kurgulanmış. sade ve akıcı bi dile sahip...

Seda GÖKMEN 
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

okudugum en iyi polisiye lerde biri. giriş bölümünü gece okumak gibi bir hata yapmistim. tavsiye gündüz gözüyle baslayin. polisiye gerilim severlerin mutlaka okumasi gereken bir kitap.

Pie maker 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap kesinlikle kurgu bakımından enfesti.. Yorumlama bakımından da beklentimi karşıladığını belirtmek isterim. Tek sıkıntı kitabın sonunun istediğim gibi bitmemesiydi.. Onun dışında çok başarılı bir eser.

2 /

Kitaptan 7 Alıntı

Gözde Güner 
27 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Hayat sana ekşi limonlar sunuyorsa sen de içine şeker atıp limonata yap."

Son Nefes, Michael PrescottSon Nefes, Michael Prescott
Duygu Kr 
 14 Mar 10:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünyadaki herhangi iki kişi arasındaki uzaklığın sadece altı derecelik olduğuna dair bir teori vardır.

Son Nefes, Michael Prescott (Sayfa 90)Son Nefes, Michael Prescott (Sayfa 90)
Duygu Kr 
13 Mar 15:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Korkularla yüzleşmek onları alt etmenin en güzel yoludur.

Son Nefes, Michael Prescott (Sayfa 57)Son Nefes, Michael Prescott (Sayfa 57)
Tuncay YILDIRIM 
 01 Kas 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Nasıl
Gazetecilere sormaları öğretilen şeylerden biri de bu. Kim, ne, neden, nerede, ne zaman? Ama en önemli şeyi kaçırıyorlar. Nasıl? İşte asıl soru bu. Bir şeyin nasıl olduğunu biliyorsanız nedenini bilmenize gerek yok.

Son Nefes, Michael Prescott (Sayfa 190)Son Nefes, Michael Prescott (Sayfa 190)