Sondan Sonra After the End Serisi 1

7,7/10  (9 Oy) · 
13 okunma  · 
5 beğeni  · 
465 gösterim
"Büyükler bize yalan söylemişti. Whit bize yalan söylemişti. Babam... bana yalan söylemişti. Son yirmi dört saattir kalbim, aklımın kabullenemediği şeyi aslında biliyordu. Hepsi gerçeği biliyordu. Hepsi yalansa, neye inanacaktım ki ben? Neyin hakikat neyin uydurma olduğuna dair en ufak bir fikrim kalmamıştı. Tüm çocukluğum boyunca beynim yıkanmıştı. Artık kendi başımaydım. Güvenecek kimsem yoktu."

Nükleer bir bombanın tüm dünyayı yok ettiği Üçüncü Dünya Savaşı'ndan kaçmayı başaran bir grup insan, Alaska'nın balta girmemiş ormanlarında kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Son otuz yıldır, dış dünyada hâlâ yaşıyor olabilecek tüm insanlardan saklanarak doğayla iç içe bir yaşam sürdürmüşlerdi. En azından tüm hayatı boyunca Juneau'ya anlatılan gerçek buydu. Juneau bir gün avdan döndüğünde tüm klanının kaçırılmış olduğunu görür ve onları kurtarmak için yola çıkar. Hayatında ilk defa yaşadığı bölgenin sınırları dışına çıkan Juneau, korkutucu bir gerçekle karşı karşıya kalır: Üçüncü Dünya Savaşı hiç yaşanmamış, şehirler yok olmamıştır ve dünya yerli yerinde durmaktadır. Ona anlatılan her şey koca bir yalandan ibarettir. Yaşadığı bu büyük şokun ardından Juneau şimdi varlığından bihaber olduğu bu modern dünyada kendini kaybetmiş bir halde savrulup durur. Ailesini ve arkadaşlarını kurtarmak için bir yol bulmaya çalışırken, Juneau'nun geçmişi hakkındaki olağanüstü gerçeği bilen bir kişi de onun peşindedir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786055069889
 • Orijinal Adı:
  After The End
 • Çeviri:
  Esra Çakıruylası
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Ayşenur Demir 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayat siyah beyazken daha kolaydı. Güvenimi elimden alan ve beni güçsüz bırakan, grilerle tanımlanmış bir dünyanın muğlaklığıydı.

Sondan Sonra, Amy Plum (Sayfa 235)Sondan Sonra, Amy Plum (Sayfa 235)
Ayşenur Demir 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Artık neye inandığımı bilmiyordum. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu da. Benim için, artık kural yoktu. Klanımı kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacaktım, kimi incitirse incitsin.

Sondan Sonra, Amy Plum (Sayfa 190)Sondan Sonra, Amy Plum (Sayfa 190)
Ayşenur Demir 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dünya şu anda da tıpkı annemle babamın savaşa doğru giden hâlini tarif ettikleri gibiydi. O kısmı doğruydu. Hayvanlar koca birer tür olarak yok olmaya yüz tutmuştu. Doğal afetler yaygınlaşmaya başlamıştı. Hastalıklar almış başını gidiyordu.

Sondan Sonra, Amy Plum (Sayfa 192)Sondan Sonra, Amy Plum (Sayfa 192)