Su ile Dans

Eray Dedik

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
264 syf.
·
Puan vermedi
·
6 saatte okudu
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Türk filmi tadında bir kitap yorumuyla geldim. Akıcı bir dille yazıldığı için ve meraklı bir insan olmam sebebiyle bir günde bitirdim kitabı. Baş kahramanlarımız Su ve Barkın'ın ağzından okuyoruz hikayeyi. Bu tarz yazılan kitapları daha çok seviyorum Spoiler içerir Barkın, alkolik bir baba ve fiziksel şiddete maruz kalan bir annesi olan çocukluğunda çok mücadele vermiş bir çocuk. Çevremizde binlercesi var değil mi? Mutsuz ailede büyüyen çocuklar. Şiddet gören kadın ve çocuklar Barkın, mutluluğu kitaplardan biliyordu. Fotoğraf çekmeyi seviyor. Su, ah adı gibi güzel. Hayali modellik yapmak olan, babasız büyümüş, gece hayatı ve sevgilileri olan bir anneye sahip. Su ile annesi İnci birbirinden o kadar kopuklar ki. Annesinin son sevgilisi Cüneyt'in onu bir defileye davet etmesi ile burada Barkın ile karşılaşıyorlar. Barkın'ın cesaretini toplayarak Su'yu dansa kaldırması ile tanışmış oluyorlar. Ve tesadüfün böylesi... Defilenin sabahında vapurda Su ile Barkın karşılaşıyorlar. Barkın, Su ile dans ederken hayatının aşkını bulduğunu anlıyor ama... Su, ahhh Su! Onun yaşadıklarını okudukça çok üzüldüm Su'nun annesinin tavırları ve Cüneyt yaşananları okudukça sinirlerim gerildi. Ama Barkın, sen nasıl güzel bir insansın ya Nasıl sevmektir bu dedirtti bana okuduğum her satırda... Bu tarz sevenlere tavsiye ediyorum İyi okumalar diliyorum Kıtapla sevgiyle ve aşkla kalın
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
Reklam
264 syf.
5/10 puan verdi
Su ile Dans
Kitap Barkın’ın Su’ya karşı olan aşkını konu almış daha çok. Barkın’ın hayallerindeki kızı Su ile bağdaştırmıştır. Su Barkına aşık olmasa da Barkının onu sevmesini sevmiş. Barkın Su’yu o restoranda gördüğü ilk anda aşık olmuş, kendisini onun yoluna adamıştır. Su ise sürekli yanlış kararlar almış en sonunda da Barkınla olmak istemiştir. Kitapta daha çok Barkının masum duygularına, Su’yun anne özlemi çekmesine, hayatın gerçekliğine şahit oldum. Editör kaynaklı olarak birkaç yazım hatası ve de noktalaması hatası vardı. Bazı cümleler bana ağır geldi. Okurken az da olsa sıkılmama sebep oldu.
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
261 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Merhaba Eray Dedik'in kaleminden Su ile Dans'ı güzel bir grup ile okuduk. Kitap, Su ve Barkın'ın ağzından yazılmış. Sırası ile bir bölüm Barkın, bir bölüm Su'nun düşüncelerini okudum. Oldukça akıcı bir kitaptı. Su babası olmayan, anne sevgisi görmeden büyümüş ve tek hayali manken olmak isteyen bir genç kız. Barkın ise baba şiddetinin hakim olduğu bir evde yetişmiş, kendi çabaları ile fotoğrafçılık ile ilgilenen bir genç.. İkilinin yolları bir defilede kesişir. Barkın onu ilk gördüğünde aşık olur. Su ise sevgisiz ortamda büyüdüğü için sevgi, aşk nedir bilmez.. Barkın daima Su'ya destek olmak ister. Peki Su kalbinde sevgiye yer verebilecek midir?
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
7/10 puan verdi
Güzel grubumuz ile beraber su gibi akan bir kitap okuduk. Kitap ismini ve kapağını görünce aklımda bambaşka şeyler canlanmıştı. Oysa kitap ismi gerçekten kitabın konusuymuş. Kitabımız Su isimli genç bir kızla dans eden genç bir erkek ile başlıyor. . Barkın... Saf duyguları olan , fedakar, sevmeyi bilen bir genç.. Su... Anne ve baba sevgisinden mahrum büyümüş, ilgisizlikle dolu hayatında ünlü oşmak adına bir çıkar yol arayan güzel bir kız... Cüneyt.. Sevgiden bi haber, tüm amacı kendi zevkleri olan eğlence düşkünü bir adam... İnci... Kendi hataları için hep kızını suçlayan, anneliği asla başaramayan. Hayatın yanlışlarında savrulan bir kadın... . Kitap boyunca Su'ya kızdım, Barkın'a üzüldüm ve dünyaya bir evlat getirip sahip çıkmayan tüm anne babalara lanet ettim. Aşk, tehlikeli yaşamlar, hüzün, macera, cinayet... Birçok konuya yer veren bir kitaptı. Çok betimleme yapılmış olsa da yazarımızım kalemi ve açık anlatımı kendini okutuyor. Her karakterin gözünden olan olayları bölüm bölüm okuma fikrini sevdim. Ama şöyle bir sorun varki önceki bölümde okuduğumuz konuşmaları aynen bir sonraki karakterde de okuyoruz. Bu durum kitabı gereksiz uzatmış gibi geldi bana, olmasa daha güzel daha akıcı olurmuş. İçerisinde kötü alışkanlıklar ve yaşamlar içersiği için gençlere uygun değil. Yetişkinlere hitap eden bir kitaptı. . Aşk ve macera sevenlere tavsiye ederim.
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
Reklam
264 syf.
·
Puan vermedi
·
22 saatte okudu
✔Su ile Barkın. Bir mekanda tanışırlar. Aslında Barkın Su ile dans etmek ister. Sonra bir şekilde ayrılsalarda yollar onları hep bir araya getirir. ✔Bu süreçte Su zor günler yaşar. Hem annesi ile hem de annesinin sevgilisi Cüneyt ile sorunları vardır. Bir de dede çıkar ortaya. ✔Her kitapta genelde ayrılık okursunuz bu kitap diğerlerinden farklı olarak nasıl yollarının kesiştiğinden bahsediyor ve gerçekten de çok güzeldi. ✔Olayları bir Barkın'dan bir de Su'dan dinliyorsunuz. İkisinin düşüncelerini de öğrenmek güzeldi. ✔Barkın'ın ve Su'nun zorlu hayatları bakalım onların karşına neler çıkardı? Su mücadele edebildi mi? Cüneyt'e, dedesine ve annesine ne oldu? Merak ettiyseniz temin edip okuyabilirsiniz ✔Yüreğinize, kaleminize sağlık. 🖋
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Mutsuzluklar, acılar, aşk ve sevgi; yaşanılan her olay öyle ustaca anlatılmış ki elinden bırakmak istemiyorsun. Bilhassa Anne - baba olan herkezin okumasını arzu ettiğim bir Roman. Hamile kalan genç kız babası tarafından sokağa atılırken bi çare Annesi Babası nı durduramaz. Sevgilisi kabul etmez, sokakta doğum yapar. Kurtlar sofrasında minicik kızıyla tek başına yaşam mücadelesi vermeye ayaklarının üzerinde durmaya çalışır. Kızı büyüyüpte genç kız olunca yaşam mücadelesi savaşa dönüşür. İnci Kızını sevmez, kendinden uzak tutup hep kötü davranır. Aslında kızına yaptığı her kötülük onu korumak içindir... Barkın'nın İnci'nin kızı Su'ya olan aşkı ve sevgiyle bağlılığı, Hurî - Gılman gibi Su'nun hep yanında olma çabası muhteşemdi. Şans verin derim.
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
SU İLE DANS "Eğer ben seversem, öyle şemsiyen olup seni yağmurlardan korumam. Islanırız beraber, yıldırımlar düşer üzerimize, gidersek beraber, kalırsak beraber..." Merhaba arkadaşlar kitabımızın ana karakterleri Bartın ile Su, bir davette tanışırlar. Küçük yaşta babasını kaybeden Su'yu büyütmek için annesi kötü yola girer. Barkın'ın da ailevi sorunları vardır, babası sürekli içer. Su'yun annesi evi terk eder. Su annesini bulduğunda annesinin onu istemediğini öğrenir ve yıkılır Bartın Su'ya aşıktır. Peki Bartın'ı ve Su'yu neler beklemektedir? Su annesinin sevgilisi olan Cüneyt'e güvenerek doğru mu yapmıştır? Bir gençlik dizisi tadında ilerleyen romanımız da karakterlerin sıcaklığı, yaşadıkları çok akıcı bir dille yazılmış. O halde hepinize iyi okumalar..
Melek Kaya
Melek Kaya
yla #ayınerkekyazarı etkinliğinde
Eray Dedik
Eray Dedik
in kalenden @suiledansroman ını okuduk.. #suiledans #bookblogger #tavsiyekitap #neokudum #okudumbitti #kitapönerisi #keşfetteyiz #keşfet #takipet #okumaközgürlüktür #kitaplakal #okumakayrıcalıktır #okuyucukadınlar #okumaeyleminekatıl #hobimphoto #hobimstyle #hobimworld #hobimgruplar
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlerle güzel bir kitap yorumuyla geldim . . Aslında keşke Barkının suya duydugu güzel aşkı konu alıyor bu güzel kitap ama hani görünmeyen şeyler vardır ya gelin onlardanda bahsedelim. . . Kitapda ilgimi çeken yerlerden başında aile ilgisizliği çekti.Bir tarafda babasız biri diğer tarafda babasından kötü şeyler yaşayan biri. . . Şimdi size soruyorum hangisi daha kötü? . . Ahh su yeri geldi senden bir parça buldum yeri geldi sen oldum. . . Kitabın bir bölümünde minik bir sıkıldı o bölümde düşünceleri okuyorduk heh işte orda.Ama sayfalar ilerleyince akıp gitti kitap. . . O, güzel gecelerime melisa kokusu olmaya gelmişti.Birkaç yudum kahve, birkaç sigara, bir avuç fesleğen kokusu olmaya gelmişti.Birkaç cümle dertleşip, birkaç metre sarılıp, birkaç damla ağlayacaktık.Tanımadığım kişilerce yudumlanmayacak, tanımadıklarını yağmuruna sokmayacaktı.Güzel gecelere hüzün olmaya gelmişti dünyaya, güzel ülkelere kraliçe, güzel masallara prenses olmaya gelmişti.Dizelerime konuk, soframa meze, simidime susam, çayıma şeker olmaya gelmişti. İyi ki de gelmişti.Ben geleceğimizin olduğuna inanıyordum.Hatta utanmasam geçmişimiz olduğunu bile düşünecektim.
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
Reklam
264 syf.
·
Puan vermedi
.....Su ile Dans...... Su, babasını hiç tanımamış, annesinden de sevgi görmemiş bir kız. Barkın ise, bir aile içinde büyümüş olsa da, her zaman babasının annesine şiddetine tanık olarak büyümüş bir erkek. İkisi bir davette dans ederek tanışırlar ve bundan sonra Barkın, Su’ya aşık olduğunu düşünerek peşini bırakmaz. Su, ailevi sorunlarıyla uğraşırken, Barkın onun yanında olmak için elinden gelen herşeyi yapar. Yeşilçam filmlerini aratmayan bir kitaptı. İçinde, aşk, entrika, gözyaşı, cinayet gibi pek çok konu anlatılmış, hatta kötü karakter Cüneyt bile unutulmamıştı. ️ Ayrıca kitapta, öyle tezatlıklar vardı ki, okurken dikkatiniz dağılıyor. Basit bir örnekle, topuklu ayakkabıyı davette giyip, sonrasında giyememesi gibi, köy yerinde yetişen karakterlerin isimleri bile çok modern geldi bana. ‍️ Ayrıca olaylar, başroldeki iki karakterin gözünden, aynı üslupla, iki kere anlatılmış. Yani kitap sonuna kadar olaylar iki kez işleniyor. Anlatıcının tek kişi olmaması da okuyucuyu yoruyor ve konuya hakim olamıyorsunuz. Haliyle kitap akıcılığını kaybediyor. Yeşilçam tadında kitap arayanlara tavsiyemdir Keyifli okumalar . . “Kendimi hiçbir konuda kısıtlamayı sevmem hata da yapsam tecrübelenmiş olmayı isterim. Sonuçta kimseye zarar vermedikçe mutlu olmaya çalışmak kötü bir şey olmamalı.” “ Ağlamadan gözyaşları silinmez, birinin gözyaşlarını yudumlamasını istiyorsan otur başköşeye içinden geldiği gibi ağla, ben o gözyaşlarının altındaki şemsiye, hüznün önündeki cennet olacağım. “ . ____ ‍️ #okudumbitti #bloghemsire
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
İki farklı hayat. İki kişinin arasındaki adı konmamış aşk. Kitap bir solukta okunabilecek kitaplardan. Hayatın karşısına çıkarttıkları ile mutlu olmasını bilen bireyler olmak adına dersler alınacak ve sevginin aşkın değerinin bilinmesi gerektiğini ifade etti benim icin. Yazarın kalemine daim olsun. Kitapla kalın.
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
5/10 puan verdi
Güzel bir kitap okudum. Akıcı ve güzel bir dil ile anlatılmış. Kolaylıkla okuyup bitirdim. Heyecanlı ve meraklandırıcı bir kitaptı. Kitapta, Barkın ile Su bir davette tanışıyorlar. Su'ya hayran kalan Barkın tesadüf eseri Su ile karşılaşıyor. Ve ikilinin hayatlarını kendi ağızlarından okuyoruz. Barkın'ın hayatı zor iken Su'nun yaşadıkları, annesinin davranışları, yalanlar, Cüneyt'in yaptıkları çok kötüydü. Herşeye rağmen Barkın'ın Su'yu yalnız bırakmayıp yanında olması ve final çok güzeldi. Merak ederek, ne olacak acaba diyerek okudum. Sürükleyici bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim. Ve kitabı okumamı sağladığı için @azuyucokoku ve
Eray Dedik
Eray Dedik
'e teşekkür ederim. Hoşçakalın.
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
·
Puan vermedi
·
10 günde okudu
Merhabaa ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ Eveeett yine bir kitapla karşınızdayım.
Eray Dedik
Eray Dedik
in kaleminden Su ile Dans⠀ ⠀ ⠀ Annesinden sevgi görmeyen Su...⠀ Tesadüfen karşılaştıkları Barkın...⠀ ⠀ Kısaca konusundan bahsediyorum hemen. Su annesinden sevgi görmeyen bir kızdır. Tesadüfler eseri ise sürekli Barkın ile karşılaşmaya başlarlar. Su annesinin evden kovması üzerine annesinin sevgilisinin yardımıyla İstanbul'a mankenlik yapmaya gider. Ama işler hiç de onun düşündüğü gibi ilerlemez ve yanlış tercihler yapar. Bu tercihlerinden dolayı Su'ya çok sinirlendiğim zamanlar oldu.⠀ ⠀ Yazarımızın dilini beğendim. Oldukça akıcı bir kitaptı. Olaylar hem Su'nun hem Barkın'ın dilinden anlatılmış. İkisinin de gözünden okumak güzeldi fakat bazı yerler bire bir aynı olduğu için biraz sıkıldım diyebilirim.⠀ ⠀ Kitabın sonuna doğru olaylar oldukça hızlandı ve heyecan arttı ⠀ Annesi Su'yu neden sevmiyordu...⠀ Cüneyt'in Su hakkındaki planları neydi...⠀ Barkın her şeye rağmen Su'nun yanında olacak mıydı...⠀ ⠀ ⠀ Dizi tadında bir solukta okuyacağınız bir kitap ⠀ ⠀
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Kitap sizi derinden etkileyebilecek, Su ve Barkın’ın hayatlarında olan biteni ve bir araya gelişlerini konu ediyor. Su, annesi ve babasının ayrılması ve annesinin hayatına dahil olan Cüneyt ile arasında yaşadığı talihsiz olaylarla hikaye de yer alırken - Barkın’ı babasının ailesine karşı uyguladığı zorbaca yaklaşımlarını göreceksiniz... . Ayrı ayrı güçlükler yaşamış olan ve farklı hayallere sahip karakterlerin biraya gelmesi ve Barkın’ın Su’nun en büyük destekçisi olmasını güzel bir kurgu ile okuyacaksınız. Bu tarz hikayeleri seviyorsanız mutlaka okumanızı öneririm
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
264 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba kitapsever arkadaşlar Dudaklarıma dün konuk olan aşkın mahcup hali bugün bilmediğin bir yerde başkalarına konuktu. Hiç kimsenin keşfetmediği bir şehirdir. Gözleri sahil, dudakları gecenin kuru gürültüsü. Bir bar gibi yalnızdı sabahları,fahişeler kadar duyarsız. Kalbi tenha bir sokaktı. Giren çıkmıyordu, girmek de o kadar kolay değildi. Kapıda kalbinin adamları bekliyordu. Ben ise bir başındaydım kalbinde, kalbim diyordum. #suvedans kitabını #okudumbitti Su ile Barkın ın birbirinden farklı hayatları ve kesişen yollarını okudum. Aile kavramının önemini birkez daha anladım. Ne kadar şanslı olduğumu düşündüm. Bir kez daha şükrettim ailemin varlığına ve herkoşulda yanımda oluşlarına. Parçalanmış, aile ortamını bulamamış bir kız ile babası yüzünden çocukluğu heba olmuş bir delikanlı. Kim kimin hayatına dokunur dersiniz? Yine yeniden farklı kitaplarda buluşuncaya dek hoşçakalın kitaplarla kalın
Su ile Dans
Su ile DansEray Dedik · Karina Yayınevi · 201936 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.