Taş Maymun

8,8/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
3 beğeni  · 
501 gösterim
Özel bir tekerlekli iskemleye mahkum (boynundan aşağısı felçli) adli tıp uzmanı Lincoln Rhyme ve yardımcısı Amelia Sachs, Amerika'ya kaçak göçmen sokan Hayalet takma adlı caniyi yakalamak üzere FBI tarafından, görevlendirilirler. Ancak onu New York'a doğru yol alan Fuzhou Ejderi adlı kargo gemisinde, kaçak göçmenlerle birlikte ellerinden kaçar. Cani şimdi, gemiden kaçmayı başarıp Çin Mahallesi'nin karanlık dünyasında kayıplara karışan ve onun aleyhine tanıklık edebilecek iki Çinli ailenin peşine düşmüştür. Lincoln ile Amelia bu zavallı insanları son derece zeki ve aynı derecede acımasız olan Hayalet'in pençesine düşmeden önce bulmak zorundadırlar.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9789753315058
 • Orijinal Adı:
  The Stone Monkey
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Abdulkadir Erbek 
25 Mar 23:46 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gayet sürükleyici. Olaylar insanı sadece düşündürmekle kalmıyor aynı zamanda zihninde canlandırmayada zorluyor. Ve hayalet denen o adam çok sinir bozucu. Resmen kitabi okurken tribe girdim bi an paçayı yırtacak sandım ama yırtmadı. Fazla spoiler vermeyim. Okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten çok hoş bir polisiye roman.

Kitaptan 1 Alıntı

Abdulkadir Erbek 
19 Mar 20:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Neden yıkımın yolunu izlersin?
Eskinin bir parçasısın! Yaptıklarından pişmanlık duyarmısın?
Kendini eski kültürden, eski geleneklerden, eski alışkanlıklardan ve eski fikirlerden arındırmalısın! Yıkılmış değerlerini fırlatıp atmalısın.
Isteklerin ve düşüncelerin yanlış!

Taş Maymun, Jeffery Deaver (Sayfa 112 - Epsilon Yayınevi)Taş Maymun, Jeffery Deaver (Sayfa 112 - Epsilon Yayınevi)