Tek Kurşun

9,0/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
6 beğeni  · 
641 gösterim
Romanları 38 dile çevrildi, 75 ülkede 40 milyondan fazla sattı. Lee Child'ın efsane kahramanı Jack Reacher şimdi sinemalarda ve aynı zamanda Artemis'te!

Polisiye-aksiyon türünün en önemli yazarlarından kabul edilen Lee Child, ya da esas adıyla Jim Grant'ın yarattığı Jack Reacher karakteri sinemalarda! Tüm dünyada milyonlarca okuru peşinden sürükleyen Jack Reacher, serinin on yedinci kitabı One Shot kitabından uyarlanan bir senaryoyla sinema perdesine taşındı. Üstelik efsane Jack Reacher'ı bir başka efsane Tom Cruise canlandırıyor.

Altı kurşun. Beş ölü... Şehrin kalbi dehşete teslim oldu.
Polis olayı anında çözdü. Onlara göre basit bir dava. Tek bir şey dışında: Zanlı, yanlış adamı yakaladıklarını söylüyor. Durmadan, "Bana Reacher'ı bulun," diyor.

Eski askeri polis Jack Reacher gelecekti elbette. Tek bir atışı bile kaçırmaması gereken bu zanlıyı, usta keskin nişancıyı tanıyordu. Reacher, bir şeylerin doğru olmadığını düşünüyordu. Çok geçmeden bu basit davanın aslında o kadar da basit olmadığı ortaya çıkacaktı.

Davaya genç ve güzel bir savunma avukatıyla birlikte bakan Reacher, ipleri elinde tutan gizemli düşmana adım adım yaklaşıyordu. Üstelik şartları eşitti. Reacher, katili ele geçirmenin tek yolunun, oyunu onun kadar acımasız ve zeki oynamak olduğunu biliyordu. Sonra da nasıl nişan alınır, ona göstermeliydi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  488
 • ISBN:
  9786051422275
 • Çeviri:
  Zeynep H. Ateş
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Jack Reacher karakteri çılgın ve aksiyon tutkunu bir o kadar da adaletçi bir arkadaş bu kitapta karakteri seveceksiniz gerçekten Lee Child yazmayı biliyor keyfli okumalar dilerim Türkiye ...

Tuncay YILDIRIM 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Süper bir aksiyon,macera,polisiye ve gerilim romanı. Muhteşem bir jack reacher macerası.filminden katkat daha güzel. Mizah ve aksiyon içeren romanı herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

harun yeşilımak 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

.....rastgelelik , insanların elde edemeyeceği imkansız hedeflerdendir. Her zaman bir düzen vardır.

Tek Kurşun, Lee Child (Sayfa 371)Tek Kurşun, Lee Child (Sayfa 371)