1000Kitap Logosu
Tıbbu'n Nebevi
Tıbbu'n Nebevi
Tıbbu'n Nebevi

Tıbbu'n Nebevi

Peygamberimiz S.A.V.'den Sağlık ve Tıp

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
17 Kişi
44
Okunma
32
Beğeni
1.503
Gösterim
400 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 20 dk.
Adı
Tıbbu'n Nebevi (Peygamberimiz S.A.V.'den Sağlık ve Tıp)
Basım
Türkçe · Türkiye · Kahraman Yayınları · 2017 · Karton kapak · 9786055284138
Diğer baskılar
Tıbbu'n Nebevi
Tıbbu'n Nebevi
Peygamberimizin Sağlık Öğütleri (Tıbbı Nebevi)
İMAM İBN KAYYİM EL-CEVZİYYE (691-751 h. / 1292-1350 m.) Eserine Hz. Peygamber’in bizzat uyguladığı, başkalarına tavsi¬ye ettiği, birçok tabibin bile anlayamadığı tıbbî hizmetleri açıkla¬yacağız diye başlayan İbnu’l Kayyim hastalığı Kur’an’da zikredilen kalp ve beden hastalığı olmak üzere ikiye ayırır. "Her hastalığın bir ilacı vardır, hasta bunu bulduğu vakit Allah’ın izni ile iyileşir.” (Buhari; et-Tıb) hadisini şu şekilde açıklar: Tabib’in çaresini bulamadığı hastalığı iyi edecek ilacı da Allah Teala yaratmıştır. Lakin insanın ilmi sınırlı olduğu için bunu tesbit edememiştir. Çünkü insan ancak Allah’ın öğrettiğini bilebilir. Bunun için Hz. Peygamber şifayı ilacın uygunluğuna bağlamış¬tır. Yaratıklardan her şeyin bir zıddı olduğu gibi her hastalığın da tedaviye yarayan zıt bir ilacı vardır. Kitapta Kalp ve Beden Hastalıkları bölümü ile birlikte Doğal İlaçlarla Tedavi, Manevî İlahî Basit ve Bileşik ve Doğal İlaçlarla Tedavi, Bazı Basit İlaçlar ve Gıdalar kısımları genişçe yer almaktadır. Bu kıymetli eserin, okuyucularına şifa yolunda yardımcı olma¬sı temennimizdir. Eseri değerli ilim adamı, pek çok ilmî ve İslâmî eseri bulunan Doç. Dr. Abdülvehhab Öztürk Türkçeye tercüme etti. Büyük boy, lüks ciltli olan ve dörtyüz sayfadan oluşan eser, tam metin ve eksiksiz tercümedir. Dili sade, akıcı ve sürükleyicidir. Her kütüphanede bulunmasında büyük fayda görülen Tıbbu’n Nebevi, Kahraman Yayınları tarafından titiz bir baskı ile kültür hayatımıza kazandırılmıştır.
6 mağazanın 8 ürününün ortalama fiyatı: ₺58,24

Puan ve İncelemeler

9.5
10 üzerinden
17 Puan · 3 İnceleme
Nalan
Tıbbu'n Nebevi'yi inceledi.
400 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Peygamber sav in hadisleri ve uygulamaları ile anlatılan şifa bilgileri. Bazıları günümüzde modern tıpta da uygulanan kadim bilgiler. Aidin Salih'in gerçek tıp kitabında da bu bilgilerden yararlandığını gördüm.
Tıbbu'n Nebevi
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
SEHER
Tıbbu'n Nebevi'yi inceledi.
400 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Nebevi tavsiyelerle sağlıklı kalmanın ve vucudu sentetik ilaçlardan uzak tutmanın çarelerini anlatıyor.Güzel akılda kalıcı bilgiler ve olmaz ise olmaz açlık tavsiyeleri var.Sevdim kitabı tavsiye ederim.Okudukça Daha fazla şeyelr ilave edeceğim henüz bitirmedim sizin de benim gibi ilaçlarla aranız iyi değilse,kendi doktorunuz kendiniz olun.
Tıbbu'n Nebevi
OKUYACAKLARIMA EKLE
3