1000Kitap Logosu
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı

Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.3
12 Kişi
44
Okunma
13
Beğeni
914
Gösterim
400 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 20 dk.
Adı
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
Basım
Türkçe · Türkiye · Tiyo Yayınları · 21 Ocak 2015 · Karton kapak · 9786054893072
Diğer baskılar
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
"Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı" İsmet Özel'in Türkiye'de her şey olup bittikten sonra Müslümanların tekrar toparlanabilmesi için şuanda edinecekleri istikameti nasıl tayin etmeleri gerektiğini izah ettiği yazılarından müteşekkildir. "Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı" evvelce neşrolmuş "Desem Öldürürler Demesem Öldüm" ve "Küfrün İhsanı Olmaz" kitaplarından sonra Kur'an harfleri ile sağdan sola, latin harfleri ile de soldan sağa neşredilmiş üçüncü İsmet Özel kitabıdır. Türk olmayanlar Türkiye'nin Türkiye olmasına itiraz edenlerdir. Büyük sıkıntı Türklük aleyhine faaliyetlerini Türk kisvesine girip yürütenlerden doğdu. Sıkıntı devam etmektedir. Başı sıkışan bütün Türk düşmanları, Türklük düşmanları, Türkiye düşmanları kendilerinin de Türk oldukları, yerlerini Türklük içinde ve lehinde buldukları, yaptıklarını Türkiye uğruna yaptıkları iddiası güder. İddia ederler; ama bunu ispata yanaşmazlar. Hâlbuki beyyine külfeti müddeiye düşer. Onlar yük olarak yanlarında Türklüğün tarihten, Türkiye'nin haritadan silinmesi halinde tesirini gösterecek kozlar bulundurur. Türk görünülse bile Türk olmamak cem olmuş haldedir. Bu toplanmışlık Türk karşısındadır ve her biri yanındakinin kazancından istifadeye gözünü dikmiştir. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺39,64
9.3
10 üzerinden
12 Puan · 2 İnceleme
Oldi
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı'ı inceledi.
400 syf.
·
38 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Türk olamadıysan Oldun Amerikalı. Bu cümle size garip yada yadırgatıcı gelebilir. Çünkü siz Türk değilim Amerikalı da değilim ama Kürtüm, Gürcüyüm, Boşnakım ya da Alman'ım diyorsanız olsa olsa Fransız olursunuz (Türklüğe yada Amerikalılığa). Eğer böyle diyorsanız. Ben Amerikan değilim Bulgarım derseniz sizden olsa olsa bulgur pilavı olur. Amerikalılık bir ırk değildir. Bir kültür de değildir.. Amerikalılık bir yaşam biçimidir. Amerika niçin keşfedildi, insanlar Amerika'ya niçin taşındı. Bunları idrak ederseniz Amerikalılığın ne olduğuna dair bir şeyler zihninizde canlanabilir. Buradan yola çıkarak Türklüğün neresinde kaldığınızı farkedip benim (oldi) gibi kafanızın yarısını kuma gömebilirsiniz. ** Amerikalılık bir tavırdır. Allah'ın verdiğine yada Allah'tan gelene razı olmayanların ve Allah'ın yüceliğine boyun eğmeyenlerin gösterdiği bir tavır. Türklüğün antitezi bir tavırdır. Bu yüzden ve bunun gizlenmesi için Yıllarca gavurlar Türk'e bir anlam bir isim bulma telaşı içinde oldular. Türk ortaasyadan gelen bir ırktır dalaveresiyle bizi uyutmaya, Türklük postu altında işlerini yürütmeye devam ettiler. Sanırım yolun sonunda Ata toprağı diye bize yutturulan Moğolistanın çorak topraklarına bizi postalama hevesindeler. * İsmet Özel anlaşılmaz bir insandır çünkü İsmet Özel'le Pazarlık yapılamaz. Pazarlık peşinde olanlar İsmet beyi anlamakta hazımsızlık çekerler. ** Yapım icabı Ben kitap tavsiye etmeyi sevmem. Benim işim tavsiye etmemek. Bu kitabı kimlere tavsiye etmiyorum: bu kitabı hayatından memnun olmayıp memnuniyetsizliğin sebebini Konforlu bir Amerikan hayatı sürememeye bağlayanlara tavsiye etmiyorum. Selametle..
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
29
Mine Yılmaz
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı'ı inceledi.
400 syf.
·
Puan vermedi
Bir aydan fazla elimde gezinen bu kitabı, bugün kütüphane nöbetinde bitirdim...Öncelikle İsmet Özel'in anlayışı ,felsefesini bilmeyen bir kişiye ilk bu kitabı tavsiye etmem...Kendi hayatını kendi dilinden yazdığı Waldo Sen Neden Burada Değilsin kitabını sonrasında ise dergi faaliyetlerini takip etmeye davet etmek daha mantılı olur..Kafasında Özel'in zihniyeti şekillenen okuyucular için bu kitap ve diğer kitapları okumaya değer nitelikle eserlerdir.Bu eserde; felsefesini kavrayan arkadaşları şaşırtmayacak ama yazılarının derli toplu,bir bütün olması yönünden okunası kitaplardan...
Türk Olamadıysan Oldun Amerikalı
OKUYACAKLARIMA EKLE
11