Üç Silahşörler - Kralın Hizmetinde

Üç Silahşörler - Kralın Hizmetinde

kamera
Alexandre Dumas
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
kamera
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
ara-kalin
"Sizin gibi taş kalpli birinin bizler gibi kalpleri aşk dolu insanlara bu kadar katı yaklaşmanız haksızlık değil mi?" dedi d'Artagnan. "Aşk dolu kalpler , kırık kalpler." "Ne demek istiyorsunuz?" “Aşkın kazananın ölüme mahkûm olduğu bir piyango olduğunu söylüyorum! Sevgili dostum d'Artagnan, inanın bana , kaybetmeniz iyi olmuş.Ve size bir tavsiyede bulunmam gerekirse , her zaman kaybetmenizi öneririm." "Ama beni sever gibi görünüyordu ." "Oyle görünüyordu." "Ah! Beni seviyordu." "Çocuksunuz siz ! Bu dünyada her erkek , tıpkı sizin gibi sevgilisinin kendisini sevdiğine inanır ve her erkek de sevgilisi tarafından aldatılır."
hiç sevmemiş biri...
"Hep keder," dedi, "kederden başka bir şey değil." Athos hep böyle söylerdi. "Sevgili dostum Athos , hep kederden söz ediyorsunuz , ama bu sözcük sizin gibi hiç sevmemiş birinin ağzına yakışmıyor." Athos'un donuk gözleri birdenbire parladı , ama bu parilti kısa süre sonra yerini yeniden eski sönüklüğüne bıraktı "Bu doğru," dedi sakin bir ifadeyle, "ben hiç sevmedim."
Yinede bu yiğit adama saygı duyuyordu. Athos'un soylu ve ayrıksı havası, ara sıra içinde saklandığı gölgeden fışkıran erdemlilik kıvılcımları, onu dünyanın en kolay yaklaşılan dostu yapan sağlam karakteri, zoraki ve alaycı neşesi, büyük bir soğukkanlılığın dışavurumu olan kör cesareti, d'Artagnan'da saygı ve dostluğun ötesinde bir hayranlık uyandırıyordu.
5bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;