Voltaire'den Yeğenine Aşk Mektupları

·
Okunma
·
Beğeni
·
54
Gösterim
Adı:
Voltaire'den Yeğenine Aşk Mektupları
Sayfa sayısı:
149
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Düşün Yayınevi
149 syf.
·1 günde
Bir çok mektup var kitapta ama hiç biri edebi değil alalade yazılmış mektuplar ve maalesef tüm mektuplar birbirinin hemen hemen aynısı Voltaire'nin hastalıktan yakınması ve aşkına özlediğini yazdığı satırlar ve arada izledikleri temsillerle ilgili eleştirileri mevcut. Aynı mektubu 50 kere okumuş gibi sıkıldım okurken.
Eğer benim sevdiceğim evdeyse bugün, ona uğrayacağım; bu kısa görüşme onun hasta dostunu rahatlatacaktır. Sizi son görüşümden beri sağlığım bir an bile iyi olmadı. Sizin varlığınız sağlığımı da, sevincini de bana geri verecektir. Binlerce öpücük.
Voltaire
Sayfa 55 - Düşün Yayıncılık
Nasıl olduğunu pek bilmiyorum, ama başıboş bir dünyada kendimi bir sürü işlere kaptırmış buluyorum; bunun verdiği keyfin hayaletini kovalarken gerçek benden kaçıyor. Her akşam, 'yarın yeğenime yazacağım’, diyorum, ama ertesi gün tek satır yazamamanın vicdan azabıyla yatıyorum.
Yaşam bir düştür, hem de üzüntü veren bir düş; ama her şeye karşın dostlarınız ve sizi sevecenlikle seven benim için yaşayınız.
Birlikte, gönül hoşluğuyla bir ömür geçirmeyi ve bu yaşamın acılarına katlanmak için birbirimize yardımcı olmayı tasarlıyorum.
Yaşamınızı bir düzene sokunuz, canım, mutlu olmaya çalışınız. Bu dünyada geçmişin bir hiç olduğunu, tüm amacımızın bugünü ve yarını yaşamak olduğunu, bizim için bundan başka yapacak bir şey olmadığını düşününüz. Geri kalan her şey bir aldanıştır.
"Birlikte, gönül hoşluğuyla bir ömür geçirmeyi ve bu yaşamın acılarına katlanmak için birbirimize yardımcı olmayı tasarlıyorum."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Voltaire'den Yeğenine Aşk Mektupları
Sayfa sayısı:
149
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Düşün Yayınevi

Kitabı okuyanlar 6 okur

  • EsraMary
  • mehmet canib öksüz
  • Salih Yaz
  • Samed Zengin
  • Ilgaz gümüştaş
  • Aysel

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%50 (2)
6
%0
5
%0
4
%25 (1)
3
%25 (1)
2
%0
1
%0