Yabancı Cisim Jack Stapleton & Laurie Montgomery 8

6,8/10  (6 Oy) · 
11 okunma  · 
4 beğeni  · 
557 gösterim
“Cook’un bu son derece heyecanlı yeni romanı, ilk dönem romanlarının tazeliğini koruduğu gibi, onların yarattığı etkiye benzer bir etki yaratıyor. Cook’un yarattığı ve popüler hale gelmesini sağladığı özenle yazılmış bu tıbbi gerilim romanının yan karakterleri de oldukça gerçekçi ve akılda kalıcı.”-San Francisco Chronicle
Tıbbi gerilim romanları ustası Robin Cook’un bu tüyler ürpertici yeni romanının kahramanı, yabancı bir ülkenin hastanelerinde yaşanan, nedeni anlaşılamamış bir dizi ölümü araştıran idealist bir üniversite öğrencisidir.
Los Angeles Üniversitesi dördüncü sınıf öğrencisi Jennifer Hernandez’in dünyası televizyon haberlerinde anneannesinin Yeni Delhi Kraliçe Victoria Hastanesi’nde geçirdiği ameliyat sonrası öldüğünü duyduğunda alt üst olur.
Duyduğu haberle yıkılan ve anneannesinin ölümüne dair bir cevap bulmak için çırpınan Jennifer, derhal üniversiteden ayrılıp Hindistan’a gider. Burada yetkililerle başlarda anlayışlı bir havada geçen görüşmeleri, Jennifer’ın daha fazla bilgi toplamaya çalışmasıyla nahoş bir havaya bürünür. Nedeni anlaşılmayan ölümlerin sayısının artması ve Hintli hastane yetkililerin cesetleri aceleyle yakmak istemeleri üzerine Jennifer, akıl hocası olan ve Maria’yı da çok seven New York şehri tıp müfettişi Dr. Laurie Montgomery ile temasa geçer.
Kocası Dr. Jack Stapleton’la birlikte genç kadının yardımına koşan Laurie, karşısında hataya tolerans göstermeyen, oldukça gelişmiş bir tıp tesisi bulacaktır. Bu arada ölü sayısı arttıkça, ortaya atılan sorular da artacak, bu durum Laurie ve Jennifer’ı dünya çapında, çok katmanlı ve uğursuz bir gizli ittifaka kadar götürecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789751029010
 • Orijinal Adı:
  Foreign Body
 • Çeviri:
  Mehmet Gürsel
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
13 May 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yazarın kitapları içinde belki de en sıkıcı olanı. Hindistan sağlık turizmini baltalamak isteyen lanet olası Amerikalı paralellerin işlediği ciayetler var. Her ne kadar Laurie ve Jack macerası olarak lanse edilse de bu isimler kitaba 300. sayfadan sonra dahil oluyorlar ve kısa süreli rolleri var. Sadece Jack ve Laurie'nin karakterlerin gelişimleri açısından önemli. Onun dışında yazarın diğer kitapları takip etmemişseniz, bu kitabı özellikle okumanıza gerek yok.

Kâmil 
16 Nis 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Amerikalıların kültürü bize yabancı ama iyi yazıyorlar. Yiğidi öldür hakkını yeme misali. Beni iten şey ölüme çok yatkın olmaları bana göre insanlar basitçe öldürülmemeli