8,4/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
2 beğeni  · 
619 gösterim
İkinci Dünya Savaşı sonunda USS Sturman gemisinin mürettebatı güvertede toplanma emri aldı. Elele tutuşup bir halka olmaları istendi. Deniz kuvvetlerinin çok gizli bir deyince kullanıldıklarından haberleri yoktu. Bir alarmın ardından, herşey birden yok oldu.

25 yıl sonra bir adam rüyasında donanma ile ilgili birşeyler görür. Bir diğeri akıl hastanesinde sürekli elele tutuşan insanlar çizer. Nicholas ise gerçeği arıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 1979
 • Sayfa Sayısı:
  422
 • ISBN:
  Yok
 • Orijinal Adı:
  Thin Air
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hatice Sultan 
08 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Annemin üniversite yıllarında okuğu bu kitaptı "YOK OLDU" Bana tavsiye etmesiyle başladım. Ve gerçekten çok beğendim.Çok eski bir kitap olduğu için eksikleri tabiki var.Benim için kitabın en ilginç yanı, gerçek bir olayı anlatmasıydı. Biraz araştırma yaptigimda da olayın 1940lı yıllarda yapılan Philadelphia deneyini anlattığını öğrendim.(Günümüzde bilim kurgu romana konu olan bu tarz olaylarin taa 1970 li yıllarda da kitaplara konu olması hoşuma gitti. )
Kolay bulunabilecek bir kitap değil elinize geçerse mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Meral Benimser 
 06 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İnsanlar, koca bir gemi, her şey eridi..
Toz oldu..
Yok oldu..
İkinci Dünya Savaşının sonunda USS Sturman gemisinin mürettebatı güvertede toplanma emri aldı. Elele tutuşup bir halka oluşturmaları istendi; Deniz Kuvvetleri"nin yürüttüğü çok gizli bir deneyde kullanıldıklarından ve bu deneyin kendi, hayatlarını nerelere sürükleyeceklerinden haberleri yoktu. Yok oldu....

Eda Arda Ylmz 
24 Nis 2017 · 10/10 puan

2. Dünya savaşı sonrasında bir deney uğruna kaybolan bir gemi ve mürettabattan geri kalanlara uygulanan psikolojik baskının neticesinde delirenlerin ölenlerin konu alındığı kitap sürükleyici ve güzel.Kitabı çok zor buldum artık basılmıyor maalesef ..Eğer denk gelirse okumanızı tavsiye ederim.