Zehirli Düşünceler

8,0/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
121 gösterim
"Bu kitabı yazma amacım, etrafımızda dönüp dolaşan, belki de her tarafımızı sarmış olan zehirli düşünceleri tanımak ve onları yok etmektir. Düşmanınızı yenmek istiyorsanız, önce onu tanımalısınız. Onun en zayıf noktalarını bilmelisiniz. Ancak bunu yaptığınızda onu yere serebilirsiniz." diyor yazar.
Düşüncelerimizle kendi kendimizi zehirlediğimizi, hak ettiğimiz mutlulukları bile yaşamayı beceremediğimizi, mutluluğun bir seçim olduğunu, kişi isterse duygu ve düşüncelerini değiştirerek mutluluğu seçebileceğini söyleyen yazar bu kitabıyla bize şunları söylemek istiyor:

Mutsuzluk kaderiniz değil seçiminizdir.
Olumsuz alışkanlıklarınızdan bilinçaltına mesajlar göndererek çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.
Korkularınıza gülme zamanı geldi.
Ve başarılı olmak için bilinçaltını yönetmek de sizin elinizde.
NLP'nin bilinçaltını etkileyen kısmını ele alan yazar, beynimizi yönetirsek istediğimiz başarıya yol alabileceğimizi söylüyor. Yaşam otobüsünde direksiyon başında olmak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786054663064
 • Yayınevi:
  Çay Yayınları
 • Kitabın Türü:
Selin Acar 
15 Mar 00:33 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsanın adeta mutsuz olmak icin elinden geleni yaptığı,mutlu olmak içinse kılını bile kıpırdatmadığı anlatılıyor...Her gün her an beynimizi zehirli düşüncelerle doldurup tabir-i caizse kendimizi hasta ettiğimiz,yaşadığımız kötü olayları beynimizde yüz kere hatta milyon kere düşünüp tekrar tekrar üzüldüğümüz vurgulanıyor...Bunlardan kaçınmamız gerektiği,aslında hayatı zorlaştıranın biz olduğundan bahsediliyor...