Zehr-i Katil

6,0/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
524 gösterim
"Takip edilmesi gereken yeni bir polisiye yazarı, tanışmalısınız..."

Osman Aysu "Aşk ve cinayet yaşamı kesintiye uğratan iki sıradışı olaydır. Aşkla cinayetin yolu kesiştiğinde, karşımıza derin insanlık hikâyeleri çıkıyor. Umarım aşkla cinayetin içiçe geçtiği bu romandaki çarpıcı insan hikâyelerini siz de seversiniz..."

Ahmet Ümit Satranç Cinayetleri adlı romanıyla Nemesis Kitap okurlarıyla tanışan Cenk Çalışır'dan sürükleyici bir yeni roman: Zehr-i Katil. Yeni romanıyla yazarın takipçisi olacaksınız! Gece boyunca türlü kararlar alıyor, bazen Kenan'a rest çekiyor ya karın ya ben diyordum, bazen terk edip gidiyordum, bazen bir mektup yazıp bırakıyordum. O mektubun ilk kelimelerinin nasıl olması gerektiğine karar veremiyordum. (Nazan) Evliliğimizi bu şekliyle yürütüp yürütemeyeceğimi düşünmeye ihtiyacım vardı. Bir süre için tekrar deniyor olabilirdim. Ailem için, çocuklarım için. Anlıyorsunuz değil mi? Bunu yapan bir sürü kadın varken... (Berna) Ben çocuklarımı benim devamım saydım. Ölüp gittiğimde onlarda yaşayacağıma inandım. Onlar ölünce onların çocuklarında. Hep yaşayacağıma. Belki de bu nedenle kutsal saydım çocukları. Onlar saftır. Onlar Masumdur. Hepimiz temiz doğar, büyüdükçe kirleniriz. Büyüklerin yönettiği dünyada ne kadar saklayabilirsin içindeki çocuğu. Hangi sandığa koyar, hangi kapının arkasına kilitlersin. Nasıl taşırsın yarınlara. Yolu yok büyüyecek ve kirleneceksin. Berna gibi, Nazan gibi, ben gibi, sen gibi... (Kenan) Aşk ve cinayetin çıkmaz sokaklarında kaybolmaya hazır olun !!!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  260
 • ISBN:
  9786055913694
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Ay Yıldırım 
26 Haz 13:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi

Oldukça ilginç bir kitap. Katili ararken aslında katilin birden fazla kişi olduğunu fark edeceksiniz. Bence bu hikayede en çok canı yanan Kenan olmuş. Sürükleyici bir kitap. Polisiye ilginiz varsa kesinlikle hoşunuza gidebilecek bir kitap. Bakalım siz katili kim seçiceksiniz?

Kitaptan 2 Alıntı

Ay Yıldırım 
22 Tem 14:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Kendini görmek için ayna yetmez. Dibe dalacaksın en derine, karanlığın bittiği, ışığın doğduğu yere...

Zehr-i Katil, Cenk ÇalışırZehr-i Katil, Cenk Çalışır
Ay Yıldırım 
22 Tem 14:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Seçilmiş iki insandık ve efsaneleşecektik. Kuşaklar boyu anlatılacak o ölümsüz aşıkların ikisiydik. Bu çağa değil, masal sayfalarına aittik. Gerçek olmayacak kadar saf, inanılmayacak kadar narindik. Bugüne yakışacak bir şey değildik.

Zehr-i Katil, Cenk ÇalışırZehr-i Katil, Cenk Çalışır