Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Elvan Sunar Alpaslan

Elvan Sunar Alpaslan
@kitapkurcalama
Kitapmatik Marka Elçisi Instagram ve TikTok kitapkurcalama Kitap konseptli hediye kutuları kutu.kurcalama
Bütüncül Doğal Yaşam
Bütüncül Doğal YaşamKathleen R. Symthe
0/10 · 0 okunma
Reklam
İkinci Epizot Sinek
“Üç halimiz var; bakan, gözüken, kendilik. Yalnızken kendimiziz. En azından kendimize en yakın halimiz. Bakarken utandırıyor, bakılırken utanıyoruz. Bakanlarla beraber bakıyorsak utanmıyor, utandırıyoruz.”
Sayfa 14 - AZ KitapKitabı okuyor

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
İkinci Epizot Sinek
“Hayatın kısa olduğunu söyler herkes. Hayatın uzun olduğunu söyleyenleri duymazsınız çünkü onlar intihar etmiştir.”
Sayfa 11 - AZ KitapKitabı okuyor
224 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
26 günde okudu
Ayrık Otunun İçsel Yolculuğu
Ayrık Otunun İçsel YolculuğuDalia Maya
10/10 · 4 okunma
Reklam
184 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Son zamanlarda okuduğum en iyi çocuk kitaplarından biri olan Nandiya Ejderhası’yla tanışın. Nandiya ülkesinden gelen ejderha Nan’la birlikte maceradan maceraya koşmak isteyen tüm çocuklar ve çocuk kalan yetişkinler için ideal. Fantastik türde yazılan Nandiya Ejderhası, yazarın özellikle vurguladığı ekmek israfına dikkat çekerek sıfır atık ve geri dönüşüm konularına değiniyor. Minik okurlara önemli konularda etkili dersler sunuyor. Çocuklara ilk gençlik ve yetişkinlik döneminde doğayı korumayı, sürdürülebilirlik bilincini ve toplumsal duyarlılığı aşılayan Nandiya Ejderhası’na bayıldım. Akıcı ilerleyen, macera dolu bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Umarım serinin devamı yakın zamanda gelir.
Nandiya Ejderhası - Nandiya Maceraları 1
Nandiya Ejderhası - Nandiya Maceraları 1Ekrem Altıntepe · Martı Yayınları · 202225 okunma
“Çünkü israf ve savurganlığın pek çok çeşidi vardır. İnsanlar maalesef sadece ekmeği israf etmiyorlar. Suyu, kağıdı, enerjiyi, zamanı ve daha birçok şeyi israf ediyorlar. Oysa bunlar insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu şeylerdir.”
Martı Çocuk YayınlarıKitabı okudu
“Maalesef birçok insan öğrendiği bilgileri uygulamıyor. Bu yüzden de bütün dünyada israf giderek büyüyüp devleşiyor. Önemli olan bilmek değil, bildiklerini hayata geçirmek. Ancak bu şekilde israfın önüne geçebiliriz.”
Sayfa 112 - Martı Çocuk YayınlarıKitabı okudu
336 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Tüm Türkiye’yi ama özellikle 10 ilimizi derinden etkileyen 6 Şubat depremi sonrası çıkan Anka’yla tanışın. Kültürümüzün ve köklerimizin en önemli birleştirici noktası mutfağımızı ele alan bu değerli eser, birbirinden farklı tarifler içeriyor. Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa mutfaklarının imza niteliğindeki yemeklerine ve yöre halkı tarafından yıllardır yapılan özgün tariflerine yer veriliyor. Alanında uzman, bölge yemeklerine hakim şefler tarafından hazırlanan kitabı mutlaka edinmelisiniz. Acı ve tatlı anlardan süzülerek günümüze kadar ulaşan bu tatları kendi mutfaklarınızda benim gibi denemelisiniz. Gönül bağı kuran, acılarımızı sarıp sarmalayan kitaplar iyi ki varlar
Anka
AnkaAydan Üstkanat · Altın Kitaplar · 202425 okunma
Reklam
256 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
18 günde okudu
Zihnen ve fiziken yorulduğum zamanlarda kişisel gelişim kitapları okumayı çok seviyorum. Bu dönemde denk geldiğim @librosyayinlari’ndan çıkan @sadhguru’nun kaleme aldığı İçsel Mühendislik başucu niteliğinde bir eser. Hayatımız boyunca en çok mutluluğu arıyoruz sanırım. “Nasıl mutlu olunur? Saf mutluluk var mıdır? Mutlu yaşamak ve mutlu kalmak mümkün müdür?” gibi soruların peşinden koşturup duruyoruz. İşte bu kitap, uygulama örnekleriyle birlikte mutluluk kavramını derinlemesine işliyor. İçsel Mühendislik, insanın benliğine ve iç dünyasına yönelik anlatılar sunarak kendini dönüştürmenin yollarını ele alıyor. Farkındalık kazanmak isteyen, yoga için adım atmayı planlayan ve hayatı dolu dolu yaşamak isteyen herkese tavsiye ediyorum.
İçsel Mühendislik
İçsel MühendislikSadhguru Jaggi Vasudev · Libros Kitap · 202436 okunma
868 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.