Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Fazlasını değil, hakkımızı istiyoruz!
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü! Çok bir isteğimiz yok. Siz erkeklerin her gün rahat rahat yaptığı şeyleri bizlerde yapmak istiyoruz.
"Özgürlüğünü ısrarla arayan bir kadının ahlakî gücü, köleliği benimsemiş binlerce sessiz kadının gücünden daha fazladır."
Emile Zola
Emile Zola
Reklam
Kadına şiddette hayır, 25 Kasım
Yaşamlarında, bir kadını asla parayla ya da başka bir toplumsal güç aracıyla satın almamış olacak yeni bir erkekler kuşağı; kendini gerçek aşktan başka hiçbir nedenle bir erkeğe vermeyecek, yada bunun iktisadi sonuçlarından korkarak kendini sevdiği kimseye vermekten vazgeçmeyecek olan yeni bir kadınlar kuşağı; işte bu insanlar dünyaya geldiği zaman, bugün onların nasıl davranmaları gerektiği üzerine düşünülen şeylere hiç kulak asmayacaklar, kendi pratiklerini ve herkesin davranışını yargılayacakları kamuoyunu kendileri yaratacaklardır-bir nokta işte bu kadar. F.ENGELS #KadınCinayetleriPolitiktir #KadınaŞiddeteHayır
Kadına şiddet insanlık suçudur ! Aması , haklısı , iyihali olamaz.
Adım Kadın Namı diğer eksik etek... Adım kaşık düşmanı. Kime ne yapmışsam, kimi öldürmüşsem. Ben değil miyim o kaşıkta ki yemeği yapan? Ben değil miyim seni doğurup büyüten. Ben değil miyim özlemle sarıldığın, Yar diye koynunda yatırdığın... Neden ki bu düşmanca sözler? Anne demediğin için mi başka bir kadın düşman. Adım KADIN... Namı diğer adım ''Saçı uzun aklı kısa'' Erkeğin şeytanıymışım güya, Mal gibi satılan... Sen sus konuşma, sen bilmezsin diye her fırsatta horlanan. Adım kadın... Adım yok aslında Geldim gidiyorum Bu âlemden başka bir âleme Aslında her şeyim ben Bu âlemde hiç bir şey olsam da.
Reklam
Rebecca West
Rebecca West
Ben hiçbir zaman feministin ne olduğunu anlayamadım. Ancak şunu biliyorum ki beni kapı paspasından ayıran duygularımı açıkladığımda insanlar bana feminist dediler.
Lev Tolstoy
Lev Tolstoy
Kadın öyle bir konudur ki, onu ne kadar incelersen incele her zaman yepyenidir.
Jane Austen
Jane Austen
Kadınlardan yalnızca birer hanımefendi gibi bahsetmenizden, onların aslında rasyonel varlıklar olduğunu anlamamanızdan nefret ediyorum. Hiçbirimiz hayatlarımız boyunca sakin sularda yüzmek istemeyiz.
25 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.