Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
Daima olduğu gibi bugün de iki grup insan var­dır: Köleler ve özgür insanlar. Günün üçte ikisini kendi için kullanmayan, ne yapıyorsa yapsın (devlet adamı, iş adamı, memur veya profesör), bir köledir.
Sayfa 90
Sana bütün kötülükleri sunuyorum. Bu yüzden sen­den iyiyi istiyorum. Pençeleri olmadığı için kendilerini iyi addedenlerin zayıflığı beni her zaman güldürmüştür.
Sayfa 89
Bir dostunuz size yanlış yaparsa, şunu söyleyin, “Bana bunu yaptığın için seni affediyorum fakat bunu KENDİNE yaptığın için, seni nasıl affedebilirim!”
Sayfa 85
İnsan olmak karmaşık bir şamatadır. Bu yüzden karanlık gecenin ruhunu kucaklayın.
Sayfa 81
“İnsanım ve insani olan hiçbir şey bana yabancı değildir.”
Sayfa 134 - İnkılap YayınlarıKitabı okudu
"Karıncaların dünyada taşıdıkları yegâne şey telâşe'dir."
Marcus Aurelius
Marcus Aurelius
“Hepimiz ayni mihraba düşen tanecikler gibiyiz. Kimileri erken, kimileri daha geç düşer. Ama bunların birbirinden farkı yoktur."
Yalnızlığım, insanların varlığına veya yokluğuna dayanmaz. Aksine, ben bana gerçekten yoldaşlık et­meksizin yalnızlığımı çalanlardan nefret ederim.
Sayfa 78
Bir gün uçmak isteyen kişi önce yürümeyi, koş­mayı, tırmanmayı ve dans etmeyi öğrenmelidir; uç­maya, uçarak başlayamazsınız.
Sayfa 73
Ben bir ormanım, karanlık ağaçların gecesi... Fa­kat karanlığımdan korkmayanlar selvilerimin altında güller bulacaklardır.
Sayfa 73
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.