1000Kitap Logosu
Resim
Beni anlatan en güzel paragraf
En başta şunu söylemek gerekir ki, basitlik ve sadelikten hoşlanıyorsun. Bir semaver çay, yetecek kadar yemek ve bir hamak verseler sana, kafandaki tilkilerle dalgın dalgın hayatın anlamını düşünerek bir ömür geçirebilirsin orada. 'Hayat zaten basittir, insanlar karmaşıklaştırır' fikri seni çok net anlatır. Bu kadar karmaşıklaştırmaya gerek yoktur zaten: (alıntı)
Hayatım boyunca olağanüstü bir şeyler bekledim, mucize ya da felaket. İkisi de başıma geldi. Cennet ya da cehennem, önemi yok, şairin dediği gibi, bilinmeyenin dibinde yeniyi bulmak. Ufka yaklaşmak istedim, daima uzaklaştı. Çölde Tatarlar’a değil, ihtiyar Giovanni Drogo* gibi sadece ölüme rastgeldim.
Sayfa 85 - Yapı Kredi Yayınları
Sıkıcı... Hakkımda söylenecek en kötü şey buydu, hayatımı sıkıcı olma­maya çalışmakla geçirdim. Yol yordam bilmeyen biri gibi görünme pahasına, konuşurken asla ihtiyatlı davranmadım. Girizgâhları, dolaylamaları, lafı uzatmaları, bin dereden su getirmeleri kestirip attım... Kuyunun etrafında dönüp durmadım, kuyuya anında dalmak istedim.
Sayfa 21 - Yapı Kredi Yayınları
22 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.