Giriş Yap
Çocuk kalbi
Dilber: Bu yatağı aşağı indirin de ben sizin esiriniz olayım. Sana su taşırım. Bebeklerini giydiririm, odanı süpürürüm, beni bırakma. Lütfiye: Ben seni burada dolaba saklarım, seni kimse bulup götüremez. "Bir çocuğun bir çocuktan yardım isteyişini, diğerinin insan sevgisine açılmış olan o küçücük, o saf kalbiyle tek kurtuluş çaresi olarak söylediği, BEN SENİ DOLABA SAKLARIM. Yolundaki masum vaadini işitmek ne dokunaklı şeydir!"
Sergüzeşt, Samipaşazade SezaiSayfa 14 - Kültür
Reklam
·
Reklamlar hakkında
~ PROBLEMLİ ÇOCUKLAR YOKTUR ; PROBLEMLİ EBEVEYNLER, PROBLEMLİ ÖĞRETMENLER , PROBLEMLİ TOPLUMLAR VE ÇOK PROBLEMLİ OKULLAR VARDIR. ~
“Çocuklar çok az gerçekçi kaygı taşırlar. Su kenarlarında koşar, pencere pervazlarına tırmanırlar, kesici aletler ve ateşle oynarlar; sözün kısası, onlara zararı dokunabilecek her şeyi yapar ve onlardan mesul kişileri korkuturlar, bu tamamen eğitimin sonucudur; çünkü eğitici deneyimleri kendi başlarına edinmelerinize izin verilemez.”
Mutluluk Dediğimiz Şey, Sigmund FreudSayfa 123 - Zeplin Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“Çocuklar oyunu çok ciddiye alır ve oyun onlara pek çok duygu yaşatır. Onlar için oyunun zıddı ciddi değil gerçek olandır.”
Mutluluk Dediğimiz Şey, Sigmund FreudSayfa 53 - Zeplin Yayınları
““Çok güzel çiçeklerim var,” diyordu, “ama en güzel çiçekler çocuklar.”” ↣ Bencil Dev
Mutlu Prens, Oscar WildeSayfa 28 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
52
514 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30