Profil
Depresyonda değilsin;ruhun Namaz'a Kuran'a Dua'ya aç.
depresyondaki kişilere söylenmemesi gereken cümleler: — Abartma, toparla kendini. — Takma kafana. — Herkesin başına gelir. — Bu kadar zayıf olma. — Biraz mutlu olmaya çalış. — Mutsuz görünüyorsun. — Bir silkelen kendine gel artık.
Reklam
Depresyondaki bireylerin büyük bir çoğunluğu aslında çok sevilen insanlardır, fakat bu hiç işe yaramaz; çünkü kendilerini sevmezler ve kendilerine güvenleri eksiktir.
Eğer bir kişi her şeyden uzak kalarak aylarını geçiriyorsa, tüm normal etkinliklerden ve kişiler arası ilişkilerden uzaklaştıysa, bu durumu depresyon izleyecektir
Eğer ciddi olarak depresyondaysanız, her şeyin hep kötü olduğuna ve öyle kalacağına inanırsınız. Geçmişinize baktığınızda başınıza gelmiş kötü şeyleri hatırlarsınız. Geleceği hayal etmeye çalıştığınızda boşluk, bitmeyen sorunlar ve keder vardır. Bu karamsarlık umutsuzluk hissi yaratır. Bu duygu kesinlikle mantıksızdır ama o kadar gerçek görünür ki sorunlarınızın ömür boyu süreceğine ikna olmuşsunuzdur.
Daha kötüsü olmayacak. Kendini öldürmek istiyorsun. Oysa düşebileceğin kadar düştün. Artık sadece yukarı çıkacaksın.
Reklam
-Depresyon,
Farklılıklarıma rağmen beni sevmeye hazır mısın? Bu yüzden bazen seni rahatsız eden şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Şafaktan itibaren sessizce saklandığım yer Şeytanlarla melekler arasındaki bu soğuk saatlerde... Kayıtsızlık olduğunda beni sevmeye hazır mısın? Garip ışıltısıyla gözlerimi aydınlatıyor...
Etrafındaki hiç kimse Alma'nın gerçekten ne istediğini, neyi hak ettiğini ya da neye ihtiyacı olduğunu bilmiyordu. Alma'nın tek bir şeye ihtiyacı vardı. Sadece canavarlara ihtiyacı vardı.
Her zaman çok konuşan Alma'nın neden bu kadar sustuğunu anlamıyorlardı. Alma'dan yayılan ışığın neden titrediğini, Alma'nın içinde hiç ışık kalmadığını anlamıyorlardı.
Bulgular, sizi depresyona yakın hale getiren genlerin gerçekten de bulunduğunu, ama hastalığa yakalanıp yakalanmamanızın yaşadığınız olaylara bağlı olduğunu gösteriyordu.
Sayfa 218Kitabı okudu
Reklam
Çocuk sevgi yatırımını anneye yapar onu kaybettiği an kendisini tehlikede hisseder İnsanoğlu büyüdükçe Sevgi yatırımını diğer insanlara eşyalara mala paraya yapar ancak bütün bu sevgiler geçicidir kaybedilebilir kaybedildiğinde de depresyona girmek mümkündür
287 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.