Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
Dikkat tacirlerinin büyüyüp serpilmesinden önce yaşamış ve ölmüş, Amerikan pragmatizminin kaynağı William James “hayat deneyimlerimizin, hayatın sonuna dek nelere ilgi gösterdiysek onlarla denk olacağına" inandı. Bu bakış açısıyla, tehlikede olan hayat deneyimimizin neredeyse tamamı.
İnternet
Facebook’un Yönetim Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg de boş durmadı: “Ne yani Apple’a para veriyorsunuz diye kendinizi onlarla aynı safta falan mı zannediyorsunuz? Eğer durum bu olsaydı, ürünlerini çok daha ucuza satarlardı."
İnternet
Bilimci Jeff Hammerbacher, “Kuşağımın en keskin zekalarının şu anda yaptığı şey insanları reklamlara daha çok tıklar hale nasıl getireceklerini düşünmek. Bu gerçekten berbat bir şey,” diye ifade ediyordu durumu.
İnternet
Bir milyoncu harika bir benzetme
İdealistler internetin çok farklı olacağını hayal etmişti. Aslında bu hayal en başlarda gerçeğe de dönüşmüştü. Ama zaman içinde internetin dönüştüğü hal “bir milyoncu" dükkanlarını ya da kelimenin tam anlamıyla bir batakhaneyi andırır oldu.
İnternet
Amerikan demokrasisinin doğan her çocuğun bir gün başkan olabilmesi ihtimalinin olması sözü ve Amerikan kapitalizminin çok çalışan herkesin bir gün zengin olacağı vaadi gibi, dikkat ekonomisi de birbiriyle bağlantısı olmayan kitlelerin üzerine kendi vadettiğini savurmuştu: herkes için şöhret.
İnternet
2348
116 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.