Profil
"Herkes bir traviamento döneminden geçer. Bazıları kendini düzeltir, bazıları kendini düzeltiyormuş gibi yapar, bazıları hiçbir zaman geri dönmez, bazıları daha başlamadan pısar kalır ve bazıları da yönlerinde bir değişiklik yapmaktan korktuklarından, kendilerini hayat boyu yanlış bir hayat yaşarken bulurlar."
Sayfa 102 - Sel YayıncılıkKitabı okuyor
...sonunda hep yalnız kalan ve yalnız kalmaktan nefret eden, çünkü baş başa kalmaya hiç katlanamadıkları kişi daima kendileri olan huzursuz insanların hikayelerini oku...
Sayfa 99 - Sel YayıncılıkKitabı okuyor
Bütün kötülüklerin anası olan kibre hiçbir mantıkla karşı konulamaz; çünkü kibirli insan, tabiatı gereği, o mantıklı sözlere kulak tıkar...
Onun bir sözcüğüyle böylesine mutlu, başka bir sözcüğüyle de aynı şekilde kolayca perişan oluyorsam ve mutsuz olmak istemiyorsam, böyle küçük sevinçlerden sakınmayı öğrenmem gerektiğini hiç düşünmemiştim.
Sayfa 54 - Sel YayıncılıkKitabı okuyor
Bir insan diğerine tam anlamıyla vurulmuşsa, diğeri de ister istemez vurulmuş olsa gerektir, diyen bir yasa vardır bir yerde. Amor ch'a null'amato amar perdona. Seven hiç kimseyi sevilmekten dışlamayan aşk; Francesca'nın Inferno'daki sözleri. Bekle ve umutlu ol. Ben umutluydum, fakat istediğim şey hep buydu belki de. Sonsuza kadar beklemek.
Sayfa 35 - Sel YayıncılıkKitabı okuyor
492 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
38 günde okudu
HARİKA BİR KURGU
Büyük merakla okudum. İlk başlarda diyalogları anlamakta zorlanıp, (çeviri kaynaklı da olabilir) okuduğum satırı yeniden okuma ihtiyacı duydum ancak konu o kadar iyi harmanlanmış ki kurgusunu oldukça beğendim. Yazar ilk kitabında bu kadar iyi ise sonraki kitaplarını okumak için sabırsızlandığımı söyleyebilirim.
The Book of M
The Book of MPeng Shepherd · William Morrow · 20182.426 okunma
"Kurguladığımız dünya ile gerçek dünya arasında önemli bir fark vardır: İlkinde her şeyin bir anlam ifade etmesi, oraya konmasının bir nedeni bulunması gerekir. Oysa gerçek yaşamda durum çoğunlukla böyle değildir."
"Sonra birden sanki bir kibrit çakılmış da karanlık derinliklere tutulmuş gibi bilincimde çakan çiğ bir ışıkla fark ettim ki, ben sadece utanmak istiyordum, ama aslında utanmıyordum, hatta o derinliklerde bir şekilde gizli bir gurur, daha da ötesi, yaptığım o budalalıktan duyduğum bir hoşnutluk vardı."
96 syf.
·
Puan vermedi
Bana Neler Oluyor?
"Bana neler oluyor?"kitabından Küçük bir giriş : Apartman çocukları için hayat zordur. Ali için de...Yazı apartmanda geçirmek yeterince sıkıcı. Ali'nin serinlemeye çalışması, tatil köyü zannedip köye tatile gittiğinde başına gelen olmadık işleri anlatıyor.
Bana Neler Oluyor?
Bana Neler Oluyor?Şebnem Güler Karacan · Erdem Çocuk · 201643 okunma
196 syf.
·
Puan vermedi
Ben insan değil miyim?
"Cingo" kitabı çok eğlenceli ve sürükleyici bir kitaptı. Okurken çok keyif aldım. Okumak isteyenlere tavsiye ederim. Kitabın yazarı Şermin Yaşar'ın başka kitaplarından da okumuştum kendisi sevdiğim bir yazar.
Cingo
CingoŞermin Yaşar · Doğan ve Egmont Yayınları · 20181.339 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.