Profil
O zamanki hâlimin dünya tarafından hiç lekelenmemiş olduğunu fark ettim.
“Hayır, bunu yapmanıza izin veremem, canım evladım. Altmış yaşındayım. Size tavsiyede bulunabilirim yani. Asla suça bulaşmayın, kime karşı olursa olsun. Yaşlandığınızda elleriniz temiz olsun.”
Reklam
Onu ele geçmeyecek, sahip olunamayacak, bu yüzden başka hiçbir kadında bulunamayacak şeyler için, güzel kokusu, bakışı, tebessümü için seviyordu. Kokusu göğsüne doldurduğu nefes kadar canlı, bakışı o kadar temiz ve tebessümü o kadar masumdu ki bu sessiz ve saygılı tapınıştan, bunlara karşı kalbinde beliren ilgiden kendini alıkoymak kabul edilecek bir fedakârlık değildi.
Sayfa 129 - NecipKitabı okudu
"Masumiyetimi kaybettiğim yer orasıydı. Çünkü hayallerim orada öldü."
Reklam
Bazen masumane bir tatlı söz bile kâfidir insanın ruhuna; Bir çift tatlı söz ve masum bir tebessüm... ~ B ~
“Akıl sır ermez sevecenliğiyle bana baktı; yanıt verirken sesi hâlâ içinde uyukladığı o huzur âleminden gelir gibiydi ve o anda masumiyetle mutluluğu kendine aynı oranda yakıştıran bu insana karşı yüreğim ilk kez saygıyla doldu; kendime şaşırmamın verdiği tedirginlikle geçip gittim.”
Sayfa 37 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Reklam
“… masumiyet çoktan terk ettiğimiz bir şehir, sadece çocukların bildiği eski bir şiir…”
Sayfa 101Kitabı okudu
"Evet ama güzel yönleri de var, aşkım. Öyle insanlarla tanışırsın ki masum bir çocuğun uzattığı güzel çiçekler gibidirler. Masumluk. İçimdeki masumluğu açığa çıkarır ve Gerçeğisöyletme yetimi güçlendirir. Sen de benim için bunu yapıyorsun, aşkım."
Sayfa 84 - ShoelKitabı okudu
Masumiyetini kaybedebilirsin kalbin kapısı mühürlenir.
Sayfa 44 - HayykitapKitabı okudu
77 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.