Giriş Yap
“İyiyi ve kötüyü bilirdi, ama varoluşsal bir nitelik olarak saflık ve masumiyet, asla aklına gelmemişti.”
Sayfa 32 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Onlar masum beş güzel çocuktu ve büyüdüklerinde kalplerindeki merhamet çicekleri solmamıştı ama savaşları, kendi masumiyetleri, kendi çocuklukları için olmuştu.
Sayfa 431 - İndigo & 14. GÜCÜN PARMAK İZİ
“Ya masumiyet saygıdeğer olsaydı? Ya akıl ve duygu kol kola gitseydi? Ya vaizler ve gazeteler doğruyu söyleselerdi? Ya kimse kimsenin sahibi olmasaydı!"
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Masum bir zihin yarayı ertesi güne taşıma­yan zihin demektir.''
Akşamları işi bittikten sonra eve gelen dedem bana masal anlatır. Bilirim, dışarısı çok, çok karanlık, çok, çok soğuk olur. Rüzgâr acı acı eser. Böyle gecelerde, en büyük dağlar bile, evet onlar bile, birbirlerine sığınırlar. Evlerimizin tam yakınına, pencerelerimizin ışığına sokulurlar. Ben bundan hem korku duyarım, hem de sevinirim. Eğer bir dev olsaydım, dev kürkümü giyer, dışarı çıkar, yüzümü onlara dönüp dev sesimle seslenirdim: "Sakın korkmayın ey dağlar, ben burdayım. Ne fırtınadan, ne karanlıktan, ne de kardan korkarım ben! Siz de korkmayın. Olduğunuz yerde durun, birbirinize girmeyin." Bundan sonra dev adımlarla karların üzerinde yürür giderdim. Bir adımda çayı geçer, "hop!" ormana dalardım. Çünkü geceleri ormandaki ağaçlar da çok korkarlar. Kimi kimseleri yoktur. Çıplaktırlar. Soğuktan tiril tiril titrerler, sığınacakları bir yer de yoktur. Ormanda gezer, korkmasınlar diye herbirini okşardım. Yazın tekrar yeşermeyen ağaçlar, kesinlikle kışın korkudan donup kalanlardır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
5
41 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17