Profil
Gözlerimi her kapattığımda, yanımdasın… Yüreğinde hissedersen, mesafe yoktur..
Zararına seveceksin
Mesafeler diyorum, olmalılar. Yanındaki, zaten paspas altındaki anahtar gibidir. Önemli olan aklında tutmak, canında, içinde tutmak ve ona ulaşmak için yollar kat etmek... Zahmeti olmayan hiçbir şeyin kıymeti olmaz.
Sayfa 23
"Mesafeler beni güvende , aklımı başımda tutuyor. Ama artık kalbim seninkiyle atıyor. Her zamankinden çok daha güzel, kaybedecek çok şey olsa da kazanacak şeyim daha fazla."
Uzun mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür. 🏃🏻‍♀️
İmam Gazali
İmam Gazali
Mesafesizlik Başkayı YOK EDER
Bugün dijital medyalar aracılığıyla Başka'yı olabildiğince yakınlaştırmaya, yakınlık kurabilmek için onunla aramızdaki mesafeyi ortadan kaldırmaya uğraşıyoruz. Ama böylelikle Başka'nın çoğaldığı anlamına gelmiyor bu; daha çok, onu ortadan kaybolmaya itiyoruz.Yakınlık, uzaklığı da kaydettiği ölçüde, bir negatifliktir. Şimdi gerçekleşen ise uzaklığın bütünüyle feshedilişi. Ancak bu fesih işlemi bir yakınlık üretmiyor, aksine onu ortadan kaldırıyor. Yakınlık yerine bir mesafesizlik çıkıyor ortaya. Yakınlık bir negatifliktir. İşte bu nedenle bir 'gerilimi' vardır. Mesafesizlik ise bir pozitifliktir. Negatifliğin gücü, şeylerin tam da karşıtlarında hayat bulmasından ileri gelir. Katıksız bir pozitiflik ise bu hayat veren güçten yoksundur.
Sayfa 20 - Metis YayınlarıKitabı okudu
"İnsanı hemcinslerinden ayıran ve ona yalnızlık çektiren mesafe, fiziksel bir mesafe midir? Ben, yaşadıklarım sayesinde kişinin, her ne kadar çabalarsa çabalasın, başka biriyle arasında açılan mesafeyi ona yaklaşarak kapatamayacağını öğrendim."
Ve gerçekten;
"Bazen konuşmamak daha iyi hissettirir: Hiçbir şekilde.. Hiçbir şey hakkında.. Hiç kimseyle.."
"Ruhlarımızın arasına mesafe koymayı oldum olası beceremiyorum ben."
112 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.