Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Sabahattin Ali 117 yaşında

Şimdi kalbim rahattır, şimdi başım serindir...
Sabahattin Ali
Sabahattin Ali
Herkese içindeki iyilik kadar iyi bir hayat dilerim. Sabahattin Ali (25 şubat1907-2 nisan 1948)
Reklam
“Sözün şiirlerin mükemmelidir… Senden başkasını seven delidir…”
Sabahattin Ali
Sabahattin Ali
Ey güzel adam! Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, o gün kitaplara küsmüşken merak edip o kitapevine girmeseydim, gene aynı şekilde, fakat herşeyden habersiz yaşayıp gidecektim. Sen bana bir kitabın yegâne dostum olabileceğini, insanların veremediği huzuru verebileceğini, bana bu kitaplarla dünyada başka bir hayatında mevcut olduğunu, benim de bir ruhum bulunduğunu öğrettin. okumaya küstüğüm bir zamanda tanıştım ben Sabahattin Ali ile. Uzun zaman sonra ilk defa bir kitaba bu kadar tutulup kalmıştım.
Kürk Mantolu Madonna
Kürk Mantolu Madonna
Kitabı aldığım gün o kadar bağlanmıştım ki uyku nedir unutmuştum. Gece uyumayıp sadece kitabı bitirmek istiyordum. Kitabı bitirdikten sonra saat gece 2 civarıydı. Oturdum ağladım kitabın başında. Sabahattin Ali'nin hayatını araştırdım hemen. "Neden?" dedim. Kendisini yapılanları hak etmiyordu. Ailesinden erken ayrılmayı hak etmiyordu. Üstelik böyle mükemmel bir yazarın mezarının bile olmaması daha çok üzmüştü beni. Artık üzülmenin bir anlamı yok tabii. Gönül isterdi ki o daha çok yazsın, bizler daha çok okuyalım... Ne olursa olsun yerin bende hep ayrı kalacak, o gülen yüzünü asla unutmayacağım güzel üstad!
Sabahattin Ali
Sabahattin Ali
Sabahattin Ali. Türk şiirinin ve romanının en iyilerinden. Şiirlerinin pek çoğu şarkı olarak kulaklarımızda. Bugün doğumgünü. Hayata hüzünlü bir şekilde gencecik veda etmiş. Biraz daha kalsaydı neler yazardı, gönlümüzü dolduran dize ve satırlarına neleri eklerdi diye düşünürüm hep. Henüz tüm kitaplarını bitiremediğim Ali' yi yedi kitabıyla yad ediyorum. Henüz okumadıysanız daha fazla beklemeyin derim. Ruhu şad olsun.