Srs Blck, Labirent: Alev Deneyleri'ni inceledi.
31 Mar 23:17 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Labirent'in sonunda Kayranlıların labirentten nasıl kurtulduklarını ve bundan sonra tüm sıkıntıların sona ereceğini düşündüklerini görüyoruz. Fakat daha Alev Deneyleri'nin başında gerçeklerin hiçte öyle olmadığını anlıyoruz. Kahramanlarımızı yepyeni bir görev daha beklemektedir.
Öncelikle 1. kitapta kafamda oluşan sorulara yanıt bulduğumu söyleyebilirim. Yazar ilk kitaptaki boşlukları başarılı bir şekilde 2. kitapta doldurmuş ve okuyucunun kafasındaki soru işaretlerini silmeyi başarmış ama bu seferde Alev Deneyleri'nde okuyucunun kafasında soru işaretleri bırakmış. Henüz 3. kitabı okumadım fakat yazarın tüm soruların cevaplarını orada vereceğine eminim.

Sefa, Labirent: Alev Deneyleri'ni inceledi.
30 Mar 00:01 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

1. kitaptan sonra merak ile açtığım ve merak ile tamamladığım bir kitaptır. Sürükleyiciliğini bırakmadan bitirmiştim. Konusu gayet akıcı. Herkese tavsiye ederim.

Mert Demiröz, Labirent: Alev Deneyleri'ni inceledi.
24 Mar 13:34 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin ikinci kitabı ilk kitabından daha heyecanlıydı. Bu kitapta da katılan yeni karakterler kendilerini hemen sevdiriyor ve bu karakterlerin İSYAN ile bağlantısı çok güzel işlenmiş. İkinci kitapta çok daha fazla şaşıracağınızı söyleyebilirim, en az ilk kitaptaki kadar sürprizlerle dolu.

Her olayın altından başka bir olayın çıktığı yetmezmiş gibi bir de geçmişte olan olayları anlamlandırmaya çalışıyoruz onun da üstüne bir de alev deneylerinde hayatta kalmamız gerekiyor. Kısaca kitabı okumakla yetinmeyip yaşıyorsunuz. Gerektiği yerde nefesinizi tutarak sessiz olup, gerektiği yerde avazınızın çıktığı kadar bağırıyorsunuz. Sanırım kitabı bu yüzden çok sevdim. Kitabı bıraktığım anda içimde bir boşluk oluşuyor, acaba önemli bir şey olur da ben kaçırır mıyım diye saçma sapan sorular soruyorum kendime :). Kitabı elime aldığım zamanlarda ise sayfalar saniyelerden bile daha hızlı geçiyor sanki.
Kitabı yorumlamaya gelecek olursam olaylar ilk kitap kadar ortada değildi. Daha kapalı ve karanlıktı. Neyin niçin olduğunu düşünmüyordunuz bile çünkü verebilecek mantıklı bir cevabımız bile yok, her şey karmakarışık.
-bu yazı benim kendi görüşümdür, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. "Yoo hiç de öyle değildi" vb. şeyler söylemenizin hiçbir mantığı yok kısaca :) -

Ahmet, bir alıntı ekledi.
23 Şub 19:09 · İnceledi

Ölmemişti. Tabi ölümden sonraki hayat kapkaranlık bir oda değilse.

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 331)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 331)
Ahmet, bir alıntı ekledi.
23 Şub 18:48 · İnceledi

"Hayır, şunu bir düşün. Beni öldürerek ne tür bir güç göstermiş olacaksınız ki? Zaten benden sayıca üstünsünüz, silahlarınız var. Bu mu güçlü olduğunuzu kanıtlayacak?"

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 304)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 304)
Ahmet, bir alıntı ekledi.
23 Şub 18:19 · İnceledi

Kendini o kadar öfkeli ve aptal hissetti ki bağırmak istiyordu.
Kavurucu sıcaklıkta uyumaya çalışan biri için harika bir durumdu.

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 274)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 274)
Ahmet, bir alıntı ekledi.
23 Şub 18:14 · İnceledi

Açıklamaya devam etti. Hatırlayabildiği her ayrıntıyı ve başucunda geçen tuhaf konuşmayı anlattı. Beyin modelleriyle ilgili duyduklarını ve Adaylar'ı. Değişkenler'le ilgili daha fazlasını. İlk duyduğunda hiçbiri pek bir anlam ifade etmemişti ve şimdi de her şeyi kelimesi kelimesine hatırlamaya çalışırken daha da mantıksız geliyordu.

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 268)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 268)