Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Melisa Eke

Melisa Eke
@melissaeke
Gezgin bir kitap kurdu...
Sabitlenmiş gönderi
"Hangi yaşta ölürsek ölelim tamamlanmayan cümlelerimiz olacak."
Reklam
"Fakat bu hareketle bir şey yapılmış olmaz, yıkılmış olur."
Sayfa 106Kitabı okudu
Ben hayatın bu dayanılmaz kayıt ve şartlarına isyan etmek istiyorum artık!"

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Kim tahmin ederdi ki ben; sessiz ve şikayetisiz, kendi derdiyle kavrulan bir zavallıyım?
"Korkma Suat! Ben kocamın üzerimde olan hakkına daima hürmetkâr ve sadık kalacağım. Ölürüm fakat aşkım beni zaafa sürükleyemez, buna emin ol.... Ne kadar kaçtıysam talih yine onu karşıma çıkardı. Her ne de olsa iradem, kuvvetinden kaybetmeyecektir."
Reklam
"Evet... Sevginin bu tarzı insana azap vermekten başka bir şey değil. Keşke hayatımla bu kadar meşgul olmasa da beni kendi halime bıraksa!
"Sensiz kaldıktan sonra... Doğrusu şu üç günlük hayata değmeyen bu fedakârlık bana ağır geliyor. Keşke sizi bu defa görmeseydim. Çünkü yavaş yavaş kendimi ümitsizliğe, mahrumiyete alıştırıyordum. Hiçbir şey hissetmiyor, yaşamaktan bir zevk almıyordum. Bütün insanlardan uzak, yalnız hayalinizle yaşamak en büyük tesellim olmuştu. Son ayrılık gününden sonra sizi haklı buluyor, kendimden daha fazla size acıyordum. Siz benim için bütün insanların fevkinde bir mahluk olmuştunuz. Bu büyük aşkım bütün acılarına, hasretlerine katlanarak sizi taklit etmeye alışıyordum ve büyük bir sabır ve sükunla ne beklediğimi, ne istediğimi bilmeyerek kararsızlık içinde yaşıyordum. Dört-beş ay İstanbul'dan uzaklaştım. Bu seyahatin benim için bir şifa olacağını ümit ediyordum. Ne kadar uzak...
"Neden susuyorsun?" "O şekilde hareket için çalışacağım. Evet, kolay değil fakat ya kendimi yahut bütün hislerimi öldürürüm..." "Şimdiye kadar çalışmadınız mı,uğraşmadınız mı? Ve bunun verdiği ümitsizlikle şu tenha ve garip dağların arasana atılmadınız mı? Evlenmeyi aşka siper zannederek yaşlı bir erkekle yaşamaya katlandınız. Fakat ne oldu? Dediğiniz hislerinizi öldürebildiniz mi? Nihayet kader denilen o görünmeyen kuvvet şu ıssız yerde bizi karşılaştırdı . Bunda hangimizin bir günahı var?"
"Neler söylüyorsun Fikret? Seven, çıldıran kalpler için bu tavsiyelerin ne dereceye kadar hükmü vardır? Bu şekilde hareketi sen kolay mı görüyorsun? Cevap ver!"
Bu karanlık,bu sükun içinde gözlerimiz birleşti, ruhlarımız birleşti.
Reklam
Melisa Eke tekrar paylaştı.
İnsan mutlu olunca zaman ne çabuk geçiyor!
Can YayınlarıKitabı okudu
71 syf.
·
Puan vermedi
·
17 saatte okudu
Mahremiyet Eğitimi Ailede Başlar
Mahremiyet Eğitimi Ailede BaşlarDilek Cesur
9/10 · 124 okunma
"Bu her kadın için bir değil. Takdir edilmek, bir meziyeti için de olabilir. Mesela güzellik! Evet, herkes buna cezbedilebilir. Fakat hisleri yüksek, fikirleri yüksek, velhasıl bütün ruhi yükseklikleri kendinde toplayan bir kadım takdir değil, takdis edilir."
"Sevilmek, takdir edilmek bir kadın için en tatlı bir emeldir,"
"O benim hayatıma doğan bir güneştir. Ben onun ışığı ve harareti içinde yaşıyorum. Emin ol Mediha, yaşamanın ne olduğunu şimdi anlıyorum. Yalnız saadetin bu derecesi beni korkutmaya başlıyor. Bilmem, tuhaf bir his işte!"
1.222 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.