El Kızı

8,9/10  (18 Oy) · 
76 okunma  · 
18 beğeni  · 
946 gösterim
Toplumsal alanda bireyin tüm yönlerini ustalıkla dile getiren Orhan Kemal, yalnızca sokaklarda ekmek kavgası veren insanları değil, evlerin içinde süren aile çekişmelerini de en iyi anlatan yazarlardan biridir. Orhan Kemal'in ev içi yaşamlara ilişkin yazdığı en yetkin kitaplardan biri olan El Kızı, toplumun aile içindeki yansıyışını da mükemmel biçimde ele alır.

Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2008
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789752894662
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Onur Can DALKILINÇ 
28 Eki 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Olay örgüsü kusursuz.Duygu kusursuz.Verdiği tüm hisler kusursuz.Bir solukta okuyacağınız elinizden düşmeyecek bir kitap duygu seliyle baştan aşağıya etkileneceğiniz bir roman.

..... 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okumak istemeyen kızların okuması gereken mükemmel bir kitap :D ben bu kitaptan sonra gelecekteki kariyerime daha çok önem verdim çünkü hiç kimse o karakter gibi olmak istemez.

Mehmet Aldemir 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dizisi çekilse izlenme rekorları kıracağına inandığım; ama yapımcıların aklına gelmediğin düşündüğüm entrika ve heyecan dolu buruk bir hikayeyi anlatan kitap...

Şevket Erciyas 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tek kelime ile muhteşemdi.Her zamanki gibi super bir kurgu dil ve anlatim.Kitapta el kizi Nazan,kocasi Mazhar ve oglu Haldun'un yurek burkan hikayesi.Okunmasini ozellikle tavsiye ederim .

Gültekin Ceyhun 
28 Oca 14:47 · Kitabı okudu · 28 günde · Puan vermedi

Yıllar önce Ünversitede okurken Balıkesirli bir arkadaşım yıllar öce oku demişti ve kitabı vermişti öyle okumuştum.......................