Giriş Yap
Öylesine biri
@mlay
82 okur puanı
18 Haz 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Tam hissediyorum. Kendimi en son bu kadar tam hissettiğimde bebektim. Abim, ben, annem ve babam aynı arabanın içindeydik. O gün, o kazadan sonra bugüne kadar kendimi hep eksik hissettim Kumru. Şimdi ise elim ellerinde, sanki hayat benden aldığı her şeyi bu ellerle bana geri verdi. Bu eller var ya... Hayatın benden aldığı her şeyi geri veriş şekli. Bu eller benim eksik parçamdı.
Reklam
Senin yeryüzün şimdi benim gökyüzüm.
Geçmiş geleceği bilir, gelecek geçmişin ellerinden çıkar, 'şimdi' ise, geçmiş ve gelecek arasında bir köprüdür ve insan her daim o köprünün üzerinde yaşar.

Okur takip önerileri

Zeynep
@zeynepplkÖylesine biri ile benzer
g
@jemapellebluishÖylesine biri ile benzer
Kreutzer Sonat
@Senaaklc__Öylesine biri ile benzer
Daha fazla göster
Senin kaçış yerin neresi peki? Sakın unutma, hayallerin yoksa sen de yoksun bu dünyada. Gözlerini kapatıp hayal kurmak istediğinde zihninin içinde beliren tek bir hayal bile yoksa yanlış yerindesin hayatın. Hadi, zorla kendini, bul hayalini... İçindeki kumru ne diyor sana? Nereye gitmek istiyor içindeki küçük çocuk? Ne yapmak istiyor? Başkaları için yaşamak yormadı mı seni? O nasıl mutlu olur, bu nasıl sevinir, onun istediği şey nedir? Bunlardan yorulmadın mı? Kendine bir kez olsun "Ben ne istiyorum?" diye sormadın mı? Bu gece senin gecen olsun. Bu gece sahnede sen ol. Bu gece hayallerinin gecesi olsun... Bu gecenin adı 'Hayal Gecesi' olsun, bu gece kafanın içi yalnızca senin hayallerinle dolsun. Kendini olmak istediğin her yerde, olmak istediğin her şekilde hayal et. Bu gece, "Ben ne istiyorum?" diye sor kendine, "Ben nasıl mutlu olurum?" de. Kendini sahnenin arkasında tutmayı bırak artık. Hayat senin sahnen. Hayal ettiğin her şey o sahnede canlanacak, inan buna. Ben Kumru, ya da 889. Sana hayallerimin enkazı altından seslendiğim günden beri beni duyuyorsun, biliyorum. Artık kendini duyma vaktin gelmedi mi? Bence geldi...
Biz beş yabancıydık aslında. Kendini bile tanımayan, benliklerini kaybeden ve bulamayan beş yabancı... Ne olduğumuzu, kim olduğumuzu ömrümüz boyunca öğrenememiştik ama birlikte kısacık bir zaman içinde hem kendimizi hem birbirimizi tanımıştık. Yerin altındaki Uraz'ı, Bulut'u, Eren'i, Nisan'ı çok iyi tanımıştım. Onlar da yerin altındaki Kumru'yu en iyi şekilde tanıyorlardı. Şimdi kurtulma mücadelesi vermeden tanışmamızın zamanıydı, şimdi ayaklarımız çamura batmazken ve her yanımız toz toprak içinde kalmazken, tepemizden oluk oluk sular akmazken tanışmamızın zamanıydı. Biz beş yabancı, artık gerçekten tanışmalıydık.
Reklam
2
102
1.017 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42